AK Parti İl Başkanı Fatih Metin; "Acil servisi olmayan hastane, hastane değildir"

AK Parti İl Başkanı Fatih Metin;

"Acil servisi olmayan hastane, hastane değildir"

AK Parti Bolu İl Başkanı Fatih Metin, Köroğlu Devlet Hastanesi’nin Acil servis hizmeti vermemesiyle ilgili olarak; "Acil servis hizmeti vermeyen bir hastanenin, hastane sayılamayacağını" söyledi.

AK Parti Bolu İl Başkanı Fatih Metin, Köroğlu Devlet Hastanesi’nin Acil servis hizmeti vermemesiyle ilgili olarak; "Acil servis hizmeti vermeyen bir hastanenin, hastane sayılamayacağını" söyledi.

AKP Bolu İl Başkanı Fatih Metin, Köroğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi'nin açılacağının müjdesini verirken, acil servisi olmayan bir hastanenin, hastane olmayacağını ifade etti. Köroğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi’nin Temmuz-Ağustos ayları içerisinde açılmasının planlandığını belirten Metin, ihalede yaşanan aksaklıktan dolayı acil servisin açılışının biraz geciktiğini söyledi. Metin ayrıca, yine gazetemizin ele aldığı ve Bolu'nun gündemini oluşturan bir diğer konu olan gübre kokusuyla ile ilgili olarak, Bolu Milletvekili Mehmet Güner'in bir çalışma yürüttüğünü belirtti.

KÖROĞLU DEVLET HASTANESİ ACİL SERVİSİ AĞUSTOS'TA AÇILACAK

Köroğlu Devlet Hastanesi'ne Acil Servis'in kurulup kurulmayacağına dair görüşün, sağlık alanında çalışanların karar vermesi gerektiğini belirten Fatih Metin, "Fakat buna rağmen biz siyasetçiler, vatandaşın en iyi hizmeti almasını istiyoruz. Bolu'da çok az doktor ihtiyacının olmasına rağmen, çok fazla hemşire açığı vardır. Bolu'nun altyapısı da iyi, bundan dolayı Bolu çok şanslı. Bu kadar şanslı bir ilde, vatandaşlarımızın daha iyi hizmet almasını istiyoruz. Bolu'da acil servis sıkıntısı olsa da, 5 yıldır bu ihtiyacı İzzet Baysal Devlet Hastanesi karşılıyordu. Köroğlu Devlet Hastanesi dört dörtlük bir yapıya sahipken, tefrişatlarda oluşan sorun nedeniyle hastanenin donanımı tamamlanamadı. Acil Servisi olmayan hastane, hastane değildir. Ancak şu an için Köroğlu Devlet Hastanesi poliklinikleriyle hizmet veriyor. Hastane yoğun bakım ünitesiyle, ameliyathanesiyle tam bir hastane olduğunda Acil Servisi de hizmete açılacaktır. Temmuz ya da Ağustos aylarında Köroğlu Devlet Hastanesi tam anlamıyla hizmet vermeye başlayacak, acil servisi de açılacak. Şu ana kadar, bizim hesaplarımıza göre hastane tam anlamıyla hizmet vermeye başlamalıydı, ancak ihaledeki aksaklıktan dolayı bunda biraz gecikme yaşandı" şeklinde konuştu.

Fatih Metin ayrıca, İzzet Baysal ve Köroğlu Devlet Hastanesi ile ilgili görüşler arasında ikisinin de birleştirilerek, İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nde polikliniklerin, Köroğlu Devlet Hastanesi'nde ise acil servis, yoğun bakım ve ameliyathane gibi hizmetlerin verilmesinin de düşünüldüğünü ifade etti.

BOLU'YU KORUMAYI HEDEFLİYOR

Vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine, araştırdığımız ve gazetemizde yer verdiğimiz bir diğer haber olan tavuk kümeslerinden yayılan gübre kokusunun, Bolu'nun havasını kirletmesi ile ilgili olarak ise, Fatih Metin şunları söyledi; "Tavuk kümesleriyle ilgili çeşitli çalışmalarımız var. Milletvekilimiz Mehmet Güner bu konuyla ilgili olarak görevli ve konuyu meclise taşıyacak. Tavuk kümeslerinin kurulmasını bir düzene oturtmayı planlayarak, Bolu'yu da korumayı hedefliyor. Ayrıca konuya duyarlılık gösteren vatandaşlarımıza ve gazetenize teşekkür ediyorum. Çünkü ileriyi görmek önemlidir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.