AK Parti Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin; "Belden aşağı vuruyorlar"

AK Parti Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin; "Belden aşağı vuruyorlar"

AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin, muhalefetin yaptığı eleştirileri haksız ithamlar olarak değerlendirdi ve bir mantığının bulunmadığını belirtti. Gezgin; “Muhalefetin yaptığı açıklamaları dikkate dahi almıyoruz. Tüm par

AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin, muhalefetin yaptığı eleştirileri haksız ithamlar olarak değerlendirdi ve bir mantığının bulunmadığını belirtti. Gezgin; “Muhalefetin yaptığı açıklamaları dikkate dahi almıyoruz. Tüm partiler eleştiri yapıyoruz diye belden aşağı vuruyor” dedi.

Muhalefet partilerinin, AKP iktidarını, Bolu Milletvekillerini, Belediye Başkanını eleştiren dikkat çekici açıklamaları, uzun süredir gündem oluşturuyor. Bu eleştirilere sessiz kalan AKP Merkez İlçe, İsmail Gezgin'le ses verdi. Gezgin sessizliğinin nedenini açıklarken, muhalefetin yaptığı açıklamaları dikkate almadıklarının altını çizerek; “Bu şekilde yapılan muhalefet kimseye bir şey kazandırmaz. Tüm partiler otursunlar, bu tarz muhalefetin muhasebesini yapsınlar. Üç kilo portakal gibi söylemler, onlara ne artı getiriyor, düşünsünler. Daha önce Tansu Çiller zamanında da yaşandı polemikler. Türkiye kaybetti, Bolu kaybetti. Şu anda Bolu'da yapılan siyasette, partilerin eleştirileri de, haksız ithamlardan oluşuyor. Muhalefet, belden aşağı vuruyor” diye konuştu.

Seviyesiz muhalefet bir tek Bolu'da var

İsmail Gezgin açıklamasında sert ifadeler kullanmaktan da çekinmeyerek, muhalefeti seviyesiz olarak değerlendirdi. Ankara'daki Türkiye AKP Merkez İlçe Başkanları toplantısındaki görüşmeleri sırasında, bu tarz muhalefetin sadece Bolu'da olduğunu vurguladı. Gezgin şöyle devam etti; “Bolu İlçe Kongresinden sonra, Ankara'da, AKP Merkez İlçe Başkanlarına verilen eğitim toplantıları sırasında ortaya çıkan gerçek çok dikkat çekici idi. Oradaki arkadaşlarla konuştuğumuzda, bu şekilde seviyesiz muhalefetin sadece Bolu'da yapıldığını gördük. Aslında onların da farkında olduğu gerçekler var. Yüz yüze görüşmelerimizde, muhalefet il başkanları bile iyiye giden şeyler olduğunu kabul ediyorlar. Ama muhalefet olsun diye eleştiri yapıyoruz diyorlar.”

Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz

AKP olarak farklı bir bakış açısına sahip olduklarını söyleyen İsmail Gezgin, amaçlarının halka hizmet olduğuna dikkat çekerek; “Her gün bir açıklama yapıyorlar, bunların hepsine cevap vermeye kalksak, yapmamız gereken hiçbir işi yapamayız, hizmet veremeyiz. Halk da bunu biliyor ve istemiyor. Halkımız öyle uyanık ki, neyin ne olduğunu biliyorlar. Biz diyoruz ki “ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.” Yaptığımız işlerle ortada olacağız” ifadelerini kullandı.

Doğalgazı gözlerine sokacağız

Gezgin ayrıca, muhalefetin doğalgaz konusundaki eleştirilerine de yanıt verdi. Kendilerine yine haksızlık yapıldığını belirten Gezgin, “Valilik binası olduğu yerde bütün güzelliği ile hizmette ve ayakta. Kim yaptı? 1998'den bu yana hiç mi hükümet gelmedi? Hiç mi milletvekili yoktu? Çalışıldı, çabalandı ve bu binanın tamamlanması sağlandı. Şimdi aynı politika doğalgaz üzerine yapılıyor. Bu hizmet de bizim dönemimizde gerçekleşecek. Biz de doğalgazı onların gözüne sokacağız” dedi.

Adam karalayarak muhalefet olmaz

Bolu'daki partilerin yaptığı muhalefetin adam karalamak olduğunu vurgulayan Gezgin, şöyle devam etti; “2003 Ekim genel seçimlerinde tüm muhalefet partileri sandığa gömüldü. 2007 Kasım'ında da sesleri çıkamayacak. Halktan gereken cevabı alacaklar. Adam karalayarak siyaset yapılamayacağını o zaman görecekler. Daha önce olduğu gibi yine en güzel cevabı sandık verecek.”

25.04.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.