AK Partililer Festivale katılmadı

AK Partililer Festivale katılmadı

Mudurnu İlçesi'nde bu yıl 9'uncusu düzenlenen İpek Yolu Kültür Sanat ve Turizm Festivali'nde, CHP Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi İzzet Çetin, AK Partililerin festivale katılmamasını eleştirerek, "Öyle gözüküyor ki AK Partililer iyice ayrım yapmaya başladılar. CHP'li belediyenin olduğu ilçenin festivaline dahi katılmıyorlar" dedi. AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun festivale katılamama nedeni olarak,festivale katılım için özel bir davet almadıklarını söyledi.

İpek Yolu Kültür Sanat ve Turizm Festivali sönük başladı. Her yıl yapılan törenlere siyaset dünyasının önde gelen isimlerinden katılım olurken, bu yılki törenlere ilgi olmadı. Dün yapılan etkinliklere AK Parti'den kimsenin katılmaması dikkat çekti. Festival yürüyüşüne katılan Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Mudurnu Belediye Başkanı CHP'li Mehmet İnegöl, CHP MKYK üyesi İzzet Çetin, Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Yamantürk, CHP Bolu İl Başkanı Tanju Özcan ve yöneticiler ile yaklaşık 300 kişi Hükümet Konağı önünden belediye bandosu eşliğinde Atatürk anıtının bulunduğu meydana kadar yürüdü. Atatürk anıtına çelenk koyulmasının ardından Mudurnu Belediyesi halk oyunları ekibi yöresel Mudurnu Zeybeği gösterisini sundular.

AK PARTİLİLER İYİCE AYRIM YAPMAYA BAŞLADILAR

Açılış konuşmalarında AK Parti'ye mensup olanların festivale katılmamasını eleştiren İzzet Çetin, "Öyle gözüküyor ki AK Partililer iyice ayrım yapmaya başladılar. CHP'li belediyenin olduğu ilçenin festivaline dahi katılmıyorlar" diye konuştu.

TAVIR İÇİN DEĞİLDİ

AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, festivale katılamama nedenini şu şekilde açıkladı: “Aynı gün Ümmi Kemal Hazretlerinin türbesi ziyareti vardı. Oraya katılmaya karar verdik. Mudurnu'da yapılan İpekyolu Festivali için Mudurnu AK Parti teşkilatının katılmasını söyledik.

Zaten festival için özel bir davet almadık. Katılmama nedenimiz bir tavır için değildi, aynı gün Ümmi Kemal Hazretlerinin türbe ziyareti vardı. 10 bin kişinin katıldığı bir etkinliğe katılmayı tercih ettik.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.