AK Parti'yi beğenmezseniz, Pak Parti'ye oy verirsiniz

AK Parti'yi beğenmezseniz, Pak Parti'ye oy verirsiniz

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'de hükümetlerin artık kansız, darbesiz, cuntasız, hilesiz ve hurdasız seçimlerle el değiştireceğini söyleyerek, “AK Parti'yi beğenmezseniz, Pak Parti'ye oy verirsiniz. Onu beğenmezseniz başkasına oy verirsiniz. Sandığa gidecek olan sizsiniz. Hükümetleri düşürecek olan sizsiniz" dedi.

Ankara'dan Karabük'e giderken Yeniçağa ilçesine uğrayan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, belediye binası önünde Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Yeniçağa Kaymakamı Bilal Yavaş, Yeniçağa Belediye Başkanı Ahmet Kızıltan, İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Bülent Arınç, Yeniçağa Belediyesini ziyaret ettikten sonra, ilçe merkezindeki çay bahçesinde toplanan vatandaşlara hitap etti.

Bazı kişi ve grupların AK Parti iktidarına hazımsız olduğunu söyleyen Bülent Arınç, "Türkiye'de gelişmeleri istemeyenlerin, bundan hoşlanmayanların da olduğu bir gerçek. 8 senedir ortaya çıkartılar her belge, her bilgi, her telefon dinleme, her açılan dava, dava sırasında sorgulanan insanların söyledikleri AK Parti'nin bu iktidarına karşı bir takım kişi ve grupların hazımsızlık içinde olduğudur. 'Bunlar da nereden çıktı, eskiden iyiydik, bizim borumuz öterdi, bizim istediğimiz olurdu, bizim istediğimiz gelirdi, istemediğimiz tepe taklak giderdi. Höt dediğimiz zaman şapkasını alıp kaçarlardı. Höt dediğimiz zaman korktuğundan arkasına bakmadan giderlerdi. Bomba atıyoruz, kıpırdamıyorlar. Bunlar ne biçim adamlar' diye içlerini geçiriyorlar. Hayıflanıyorlar, üzülüyorlar. Biz de dik durarak, izzetimizi, milletimizi şerefimizi milletimizden aldığımız emanetle sonuna kadar yere düşürmeden tutuyoruz" diye konuştu.

HÜKÜMETLERİ DÜŞÜRECEK OLAN SİZSİNİZ

Türkiye'de eski günlerin geride kaldığını belirten Arınç, şöyle konuştu: "Geçti eski günler. Artık ülkeyi halkın seçtiği hükümetler yönetecek. Eğer halk beğenmezse sandığa gidip değiştirecek. Kansız, darbesiz, cuntasız, hilesiz, hurdasız seçimlerle Türkiye'de hükümetler el değiştirecek. AK Partiyi beğenmezseniz, Pak partiye oy verirsiniz. Onu beğenmezseniz başkasına oy verirsiniz. Sandığa gidecek olan sizsiniz. Hükümetleri düşürecek olan sizsiniz. Başka hiçbir güç tanımıyoruz ki, benim hükümetim gelsin, öbürü gitsin diyemeyecektir. Egemenlik milletindir. Millet, egemenlik hakkını sandığa giderek Oyunu kullanarak yerine getiriyor. Biz size güveniyoruz. Allah bizi birbirimizden ayırmasın. Nerede olursak olalım bizim işimiz millete hizmet etmek."

HÜKÜMETİN KARŞISINDAKİ GÜÇLER MAALESEF KOALİSYON BEKLENTİSİ İÇERİSİNDE

12 Eylül'de Anayasa değişikliği için yapılacak olan referandumda vatandaşlardan destek beklediğini söyleyen Bülent Arınç, "Referanduma gidiliyor. Ne olacak, Anayasa'da yaptığımız değişiklikler oylanacak. Bu bir seçim değil. 26 maddeyi değiştirdik. İyi mi güzel mi. İyi, güzel derseniz 'evet' diyecekseniz. Yanlıştır, haksızdır derseniz 'hayır' diyeceksiniz. Bu kadar basit bir olay." diye konuştu. Referandum sonucunda 'hayır' çıkması durumunda Türkiye'de yeni bir Anayasa yapılmasının güçleşebileceğini belirten Bülent Arınç, "Hayır' çıkarsa bu MHP'nin, CHP'nin BDP'nin tavrı Türkiye'de daha yüksek oylarla karşılık bulursa bundan sonra Anayasa yapılması güçleşebilir. Bundan sonra bu hükümetin karşısındaki güçler maalesef koalisyon beklentisi içerisinde. Türkiye'nin siyasetinde tekrar huzursuzluğu, karmaşayı, kavgayı getirebilirler. Bu ihtimalleri de göz önüne alarak oyunuzu en iyi şekilde kullanacağınızı biliyoruz." dedi.

Bülent Arınç, konuşmasının ardından Gerede Yeni Cami'de Cuma namazını kıldı. Daha sonra cami karşısındaki çay bahçesinde vatandaşlarla selamlaşan Arınç, öğle yemeğini yedikten sonra Karabük'e gitti.
 HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.