Ak Piliç’in Sahibi Mustafa Aksoy; "Bilmediği konularda konuşmasın"

Ak Piliç’in Sahibi Mustafa Aksoy; "Bilmediği konularda konuşmasın"

Mustafa Aksoy, Fatih Metin'in Sabahattin Yamaner'e destek veren açıklamalarıyla ilgili olarak sert bir açıklama yaptı. “Metin, bilmediği konularda konuşmasın” diyen Aksoy, “Ben bu sektörün içindeyim ve canı ya

Mustafa Aksoy, Fatih Metin'in Sabahattin Yamaner'e destek veren açıklamalarıyla ilgili olarak sert bir açıklama yaptı. “Metin, bilmediği konularda konuşmasın” diyen Aksoy, “Ben bu sektörün içindeyim ve canı yanan da benim.BTSO'nun yetersiz kaldığını da biz biliyoruz” dedi.

    Ak Piliç'in sahibi Mustafa Aksoy, daha önce yaptığı açıklamada BTSO ve Sabahatin Yamaner'in, sektörün içinde bulunduğu krizden çıkarma konusunda kolunu dahi kıpırdatmadığını söylemişti. Aksoy'un bu açıklamasından sonra Fatih Metin’den Aksoy'a cevap geldi. Metin'in cevabı, “Yamaner'e haksızlık yapılıyor” başlığı ile haber konusu olmuştu.

RAPORLARI BİZ HAZIRLADIK

    Bu haberle ilgili bizi arayan Mustafa Aksoy; “Fatih Metin bilmediği konularda konuşmasın” diyerek tepkisini dile getirdi. Aksoy, BTSO'nun, ESDK'ya götürdüğü raporu Kurban Bayramı tatilinde altı buçuk saat süren toplantı sonucunda kendilerinin hazırladığını söyledi. Bolu'da bulunan 5 büyük sektör Yönetim Kurulu Başkanları’nın katılımı ile hazırlanan raporda, BTSO'nun ne katkısı olmuştur diyen Aksoy; “Eleştirmek kolay, BTSO'nun karşımıza bir fikirle çıkması gerekiyordu. Fatih Metin'in de global düşünerek sadece Yamaner'in verdiği iki demeci yeterli görmesi anlaşılır gibi değil” dedi.

SABAHATTİN YAMANER GÖREVDEN KAÇIYOR

    Mustafa Aksoy, yok olmaya yüz tutan sektöre BTSO'nun sahip çıkması gerektiğinin altını çizerek; “Mecliste bile, insanların dikkatini bu konuya çekmek ve tavuk tüketiminde bir sakınca olmadığını göstermek için yemek verildi. Yamaner'in mangal partileriyle bu iş çözülmez demesinin hiçbir anlamı yok. Kendi açıklamalarında bile bir tutarlılık yok zaten. Sulu yemek olarak ya da mangal partisi olarak yapılsın ne farkı var. Önemli olan entegre tesislerdeki beyaz et ürünlerinin sağlıklı olduğunu, herhangi bir risk taşımadığını insanlara anlatarak tüketimi arttırmak. Sonuç olarak bizim için hiçbir şey yapmayan Yamaner, görevden kaçıyor” şeklinde konuştu.

    Tanıtım ve reklam filmleriyle tüketimi arttırma çalışmalarına hız verildiğini vurgulayan Aksoy, “Fatih Metin de bilmelidir ki, Bolu'daki bir organizasyon için önderlik etmek, hiçbir sektör temsilcisi için uygun olmazdı. Yemekli etkinlik ya da başka bir destek önerisi BTSO'dan gelmeliydi” dedi.

    Mustafa Aksoy ayrıca, bazı sektör temsilcilerinin, kendisini arayarak düşüncelerine tercüman olduğu için kendisini kutladıklarını söyledi.

06.02.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.