AKP Bolu İl Başkanı Fatih Metin;"Bizi izlemeye devam edin"

AKP Bolu İl Başkanı Fatih Metin;"Bizi izlemeye devam edin"

Geçtiğimiz hafta gündeme gelen ve Fatih Metin'in Bolu sorunlarını tüm siyasi parti il başkanları ile masaya yatırma projesine, CHP ve DSP'den gelen açıklamalar, AKP İl Başkanını kızdırdı. Metin; “CHP ve DSP bizi izlemeye

Geçtiğimiz hafta gündeme gelen ve Fatih Metin'in Bolu sorunlarını tüm siyasi parti il başkanları ile masaya yatırma projesine, CHP ve DSP'den gelen açıklamalar, AKP İl Başkanını kızdırdı. Metin; “CHP ve DSP bizi izlemeye devam etsin”dedi.

Fatih Metin, bir süredir hayalim dediği bir projesi ile gündemde. Bolu Gündem'e yaptığı açıklama ile, “Ortak Akıl Hareketi” ismini verdiği ve gerçekleştirme kararlılığını ısrarla belirten AKP İl Başkanı Metin, CHP ve DSP'ye ateş püskürdü. CHP İl Başkanı Yüksel Ceylan ve DSP İl Başkanı Mehmet Özbey'in yaptığı değerlendirmelerde özellikle; “Önce kendi içlerinde ortak akıl bulsunlar” şeklinde bu hareketi çok ciddiye almadıkları yorumunu yaptıran açıklamalarına tepki gösteren Metin, iki muhalefet partisi il başkanını ağır sözlerle eleştirdi. Metin'in düşündüğü yeni oluşumun içinde olmayacakları sinyalini veren CHP ve DSP'yi “Siyasi korkak” olarak niteleyen Fatih Metin, şöyle konuştu: “Önümüzdeki ay içersinde diğer siyasi parti il başkanları ile görüşmelere başlayacağız. Bu tamamiyle iyi niyetli bir girişimdir. Hiç kimse benim siyasi rant peşinde olduğumu düşünmesin. Yapılacak toplantılar sonrasında 'Kimin üzüm yemek istediği, kimin bağcıyı dövmek' istediği ortaya çıkacak. Onların yaptığı bu açıklamalar siyasi korkaklıktan başka bir şey değil.Onlara tavsiyem bizi izlemeye devam etsinler.”

SİYASİ OLARAK KÖTÜ NİYETLERİNİ VE ÇAPLARINI BOLU GÖRDÜ

Gazetemizde de yayınlanan ve amacı Bolu'nun sorunlarını tüm siyasi parti il başkanları ile değerlendirip ortaya koyma ve çözümünde ortak hareketi gerektirecek olan “Ortak Akıl Hareketi”nin fikir babası Fatih Metin, CHP ve DSP il başkanlarının yaptıkları açıklamalarının ön yargılı ve bilgiye dayandırmadan yapıldığını vurgulayarak; “İki il başkanımız da siyasi olarak kötü niyetlerini ve çaplarını ortaya koydular ve onları tüm Bolu gördü. CHP ve DSP il başkanları çok ön yargılı ve sağlam bilgiye dayandırmadan, konuyla ilgili kendileri ile muhatap bile olmadan yaptıkları açıklamaları üzüntü ile karşıladım. Çünkü vatandaş bizden, iktidar ve muhalefet olarak kavga yerine Bolu için bir şeyler yapmamızı bekliyor. Dolayısı ile hem meselenin özünden uzak, hem AK Parti bütünlüğüne yöneltilen haksız eleştiriler karşısında halkımız gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Zaten bu zihniyette devam ederlerse ne Bolu'ya ne de Türkiye'ye verecekleri bir şey var” dedi.

CEYLAN'IN İSTEDİĞİ KAVGA İSE ONU DA YAPARIM

Fatih Metin, CHP İl Başkanı Yüksel Ceylan'ın parti içindeki uyumsuzluk ve bütünsüzlükten dem vuran “Önce kendi aralarında ortak akıl sağlasınlar” şeklindeki sözlerine kızgınlığını dile getiren Metin şöyle devam etti: “Ceylan'ın sözleri siyasi etiğe yakışır sözler değil. Benim şu anda CHP içinde yaşananları eleştirmem ne kadar siyasi etiğe uymuyorsa, onun bizi bu şekilde eleştirmesi de siyasi etiğe uymuyor. AK Parti hiçbir zaman birlikteliğini bozmamıştır. Zaman zaman her partide olduğu gibi sorunlar yaşanmıştır ve bütünlük bozulmadan halledilmiştir. AK Parti felsefesi de bunu gerektirir. Hiçbir AK Partili, şahsi sorunlarını parti meselelerine alet etmez. Aslında Ceylan'ın söylediği şeyler partimizin bütünlüğünü ya da gücünü etkileyecek şeyler de değil. Bunu ona göstereceğim. Ceylan'ın amacı kavga ise onu da çok iyi yaparım. Ancak halk üretim ve hizmet istiyor. Kavgaların ne Bolu'ya, ne bana ne de ona faydası var. Bazı CHP'li üyelerin bana ilettikleri olumlu eleştiriler mutlu etti. Ceylan'ın bu düşüncelerinde ise takdir kamuoyunundur.”

TRİBÜNLERE OYNADILAR

Mehmet Özbey'in çeşitli ortamlarda verdiği olumlu sinyallerin kendisinde güven yarattığını belirten Fatih Metin; “İki il başkanı da tribünlere oynadı” dedi. Metin; “Bu iki arkadaşın olumsuz yaklaşımları benim girişimimi asla etkilemeyecek. Bazı ortamlarda olumlu sinyaller veren Mehmet Özbey de, Ceylan da tribünlere oynadılar. Tribünlere oynanacaksa bunu da çok iyi yaparız. Ancak biz sahada mücadele etmeyi seçtik. Muhalefet olarak sorunları basın bildirileri ile ortaya koyduklarını söylüyorlar. Çözüm bu mu? Yaptıkları sadece hükümet bazında ulusal eleştiriler. Yerel anlamda kucaklarına düşen sorunları polemik konusu yapmak dışında ne yaptılar? Hangi proje ve çözümle karşımıza geldiler? Ortaya koydukları hiçbir şey yok. “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” sloganı ile yola çıktık ve bunu halkımıza göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

29.08.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.