AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner; "Biz AİBÜ’ne yaptıralım diyoruz"

AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner; "Biz AİBÜ’ne yaptıralım diyoruz"

Bir internet haber sitesinde yer alan haberde, AİBÜ'nün istediği Fizik Tedavi Merkezi için yer arayışında olduklarını belirten AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner ile konuya ilişkin görüştük ve akıllara gelebilecek bir soruyu yanıt

Bir internet haber sitesinde yer alan haberde, AİBÜ'nün istediği Fizik Tedavi Merkezi için yer arayışında olduklarını belirten AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner ile konuya ilişkin görüştük ve akıllara gelebilecek bir soruyu yanıtlamasını istedik.

İl Genel Meclisi Eylül ayı oturumlarında “Turizm Bölgesinde bulunan arsalara, 1000 yatak kapasiteli beş yıldızlı bir otel, 200 yataklı fizik tedavi hastanesi, 500 konutlu devre tatil konutları, alışveriş merkezi, kongre merkezi ve spor kompleksinin, yap-işlet-devret modeli ile yaptırılması için arsanın 49 yıllığına kiraya verilmesi” karara bağladı. Bir internet haber sitesinde yer alan haberde ise, AİBÜ'nün istediği Fizik Tedavi Merkezi için yer arayışında olduklarını belirten AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner ile konuya ilişkin görüştük. Ve akıllara gelebilecek bir soruyu yanıtlamasını istedik.

Çünkü yapılması düşünülen kompleks içinde 200 yataklı bir fizik tedavi merkezi var. Bir internet haber sitesinde yer alan haberde ise, Mehmet Güner'in Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin İzzet Baysal Vakfı katkıları ile yine Karacasu'da yapılmak istenen fizik tedavi merkezi için yer arayışında oldukları bilgisi yer alıyordu. Ve haberin devamında ise üniversitenin yer talebinin karşılanması için çalışma içerisinde olduklarını belirten Güner'in, "Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından Karacasu'dan talep edilen arsa için çalışmalarımız sürüyor. İl Özel İdare eğer bu arsayı temin edemezse, Karacasu  Belediyesi'nden yardım isteyeceğiz. Sanırım üniversite, arsasına 2007 yılında kavuşur" ifadeleri yer alıyordu.

Bu gelişmelerin ışığında, zaten var olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile birlikte, AİBÜ'nün yapmayı istediği merkezle birlikte hastane sayısının üçe çıkacağı sonucuna varılabilirdi. Konuyla ilgili görüştüğümüz Mehmet Güner'e gelişmelerle ilgili ayrıntıları sorduk. Çalışmaların ve görüşmelerin sürdüğünü belirten Güner, net bir yanıt vermedi. Zamanında, fizik tedavi merkezi yapılmak üzere İl Özel İdaresi'nden Sağlık Bakanlığına devredilen ve Osman Durmuş'un bakanlığı döneminde merkezin yapımından vazgeçilmesi ile tekrar Bolu'ya devri istenen arazinin bakanlıktan geri alındığını söyleyen Mehmet Güner; “Arazinin devri tamam sayılır. Milli Emlak'tan karar çıkmasını bekliyoruz. İl Genel Meclisi yapılacak kompleksle ilgili kararını verdi. Arazi bütün olsun yapılacak kompleks de büyük olsun dediler. Üniversite de Vakıfla birlikte Karacasu'da bir yapmak istiyor. Biz onlara yaptıralım diyoruz. Bu da olabilir. Karacasu Belediyesine ait bir arazi üzerine de yapılabilir” dedi.

Bu açıklamasının üzerine Mehmet Güner'e, “Eğer üniversiteye arazi tahsisi yapılırsa, var olan ve kompleks içinde de yer alacak hastane ile birlikte merkez sayısı üç mü olacak?” sorumuza net bir yanıt vermeyen Güner, Fizik Tedavi hastanelerinin iyi gelir getiren merkezler olduğunun altını çizdi ve; “Çalışmalar ve görüşmeler sürüyor” diye konuştu.

23.09.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.