AKP BOLU MİLLETVEKİLİ MEHMET GÜNER:" Haberim yok ama.."

AKP BOLU MİLLETVEKİLİ MEHMET GÜNER:" Haberim yok ama.."

BOTAŞ'ın dün ajanslara düşen iflas etme aşamasında olduğu haberi üzerine“Bolu'nun doğalgazı ne olacak” sorusunu AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner'e sorduk. Güner, haberden habersizdi ancak, yine de ihale yasası

BOTAŞ'ın dün ajanslara düşen iflas etme aşamasında olduğu haberi üzerine “Bolu'nun doğalgazı ne olacak” sorusunu AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner'e sorduk. Güner, haberden habersizdi ancak, yine de ihale yasası sıkıntılarından ve değerlendirme aşamasına gelen ihaleden söz etti.

Geçtiğimiz gün internet haber ajanslarına düşen haber, akıllara “Şimdi ne olacak?” sorusunu getirdi. Çünkü haberde, BOTAŞ'IN iflasın eşiğinde olduğu ve ilgili bakanlığa ve kurumlara gönderdiği yazıda; “Rusya ve İran gibi ülkelere ödeme yapacak parası olmadığını bankalara olan kredi borcu da 1.7 milyar YTL'ye dayandığını” bildiriyor ve içinde bulunduğu krizi net bir dille ortaya koyuyordu. Nihayetinde dün gelen doğalgaza zam haberi BOTAŞ'ı ne kadar rahatlatacak bilinmez ama, yatırım planında olan ve ihale değerlendirme sürecine geçilen “Bolu doğalgazı için, bu durumun ne risk taşıdığı” sorusunu AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner'e sorduk. Güner'i, komisyon toplantısı kulisinde bulduk. Haberi okumadığını belirten Güner, BOTAŞ'ın yatırımlar için 150 milyon YTL'lik yatırım payının hazır olduğunu söyledi. Yatırım ve Bolu'ya gelecek doğalgaz için bir sıkıntı olacağını düşünmediğinin altını çizen Güner, BOTAŞ'ta dördüncü defadır yapılan yönetim değişikliklerinin bunda payının olabileceğini savundu ve ekledi; “Bolu'ya doğalgaz gelişinde herhangi bir sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum. BOTAŞ kaynak ayırmadan ihaleye çıkmıyor. Ama bildiğiniz gibi ihale yasası sıkıntılı. Şu anda Bolu için ihale teklif toplama kısmının bittiğini ve değerlendirme aşamasında olduğunu sanıyorum. Tüm Türkiye'deki doğalgaz çalışmaları nedeniyle ihaleyi alacak müteahhit sayısı azaldı. Ve tekliflerde fazla fiyat veriliyor.”

BOLU'NUN LEHİNE OLACAK HER TÜR ÇALIŞMANIN İÇİNDE OLURUZ

Güner, SP İl Başkanı Abdullah Uzun'un dün manşete taşıdığımız açıklamaları için ise, teşvik yasasından yararlanamayan Bolu'nun bu konuda geri dönüşünün olmadığını vurgulayarak, bilirkişi raporunda açıklanan raporun yinede kıstaslara uymadığını söyledi. Uzun'un ön çalışmasını yaptığı, gündemde tutmak için milletvekillerinin de aralarında bulunduğu top yekun çalışma için; “Bolu'nun menfaatine olacak her türlü çalışmanın içinde oluruz” dedi. Güner ayrıca Organize Sanayi Tevsi alanı için çalışmaların sürdüğünü yeni ödenek için uğraştıklarını ve bundan başka bir çalışma içinde bulunmadıklarının altını çizdi.

02.11.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.