AKP BOLU MİLLETVEKİLİ METİN YILMAZ MAHALLE TOPLANTISINDA İLHAN ÇALIŞKAN VE YEREL BASINA GÖNDERME YAPTI... "Herkes işini düzgün yapsın"

AKP BOLU MİLLETVEKİLİ METİN YILMAZ MAHALLE TOPLANTISINDA İLHAN ÇALIŞKAN VE YEREL BASINA GÖNDERME YAPTI... "Herkes işini düzgün yapsın"

AKP Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın geçtiğimiz gün Gölyüzü Mahallesi'nde düzenlediği toplantıda doğalgaz hakkında soru soran bir vatandaşı yanıtlarken, basına ve Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan

AKP Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın geçtiğimiz gün Gölyüzü Mahallesi'nde düzenlediği toplantıda doğalgaz hakkında soru soran bir vatandaşı yanıtlarken, basına ve Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan'a sert bir gönderme yaptı.

Alaaddin Yılmaz, düzenlediği mahalle toplantısında bir noktanın altını çizmişti. İlk kez iki milletvekili ile mahallelinin huzuruna çıktığının altını çizen Alaaddin Yılmaz vatandaşa; “Milletvekillerimize de sorun. İlk kez ikisi birarada mahalle toplantısına geliyor” tavsiyesinde bulunmuştu. Bu tavsiyeye uyan bir vatandaş, “Doğalgazın ne zaman geleceği” sorusunu milletvekillerine yöneltti. Alaaddin Yılmaz'ın mahallelilerin sorunlarını dinleyip sorularını yanıtlamasının ardından söz verilen Metin Yılmaz, sadece doğalgaz değil icraatlarını anlattığı uzun bir konuşma yaptı. Yılmaz'ın konuşmasında, dikkat çeken ise, sözlerini sonlandırma şekliydi. Çalışmalarını anlattığı konuşmasının sonunda Muhtarlar Derneği’ne ve yerel basına çatma ihtiyacı duyan Metin Yılmaz, hem derneğin, hem de basının işlerini düzgün yapmayarak, haksız saldırılarda bulunduklarını ima etti.

KENDİ İŞLERİNİ BECEREMEYİNCE SALDIRACAK YER ARARLAR

AKP Bolu Milletvekili Metin Yılmaz toplantıda, vatandaşın sorduğu soru üzerine başladığı konuşmasında, doğalgazın geçirdiği ihale sürecinden Organize Sanayi'deki kamulaştırma çalışmalarına, duble yollardan KÖYDES Projesine kadar ayrıntıları ile anlattığı icraatların ardından Bolu'nun hızlı bir gelişim sürecinden geçtiğini vurguladı ve hemen ardından Muhtarlar Derneği ve yerel basına, sert anlam içeren bir gönderme yaptı. Yılmaz; “Bolu bir dönemden geçiyor. Yaşanan gelişmelerle Bolu gelecek döneme hazırlanıyor. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Ve emin olarak da devam ediyoruz. Zaman zaman eleştirilerin olması da doğal. Hatta bazılarını memnuniyetle karşılıyorum ki gerçekten de bize yön verme konusunda önemli eleştiriler oluyor. Ama bazen yapılan haksız eleştirilere de üzülüyorum. Ben bunu şuna benzetiyorum. 'Maçlarda başarılı olamayan, gerekli performansı gösteremeyen oyuncu karşı takımın oyuncusu ile dalaşır, kavga eder, ya hakeme ya da seyirciye saldırır. Kendi işini düzgün yapamayan kişiler de saldıracak adam arıyor, bazen de bizi buluyor. Önce Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan kendi işini yapsın veya gazetecilik yapan bazı arkadaşlar kendi işini düzgün bir şekilde yapsın. Ondan sonra belki rahatlarlar” dedi.

ASLINDA YÜZDE 70'İ TAMAMLANDI

“Doğal gaz konusunda bir tane soru geldi ama ben ona biraz ek yaparak genişleteyim” diyerek konuşmasına başlayan Metin Yılmaz, doğalgaz çalışmalarının yüzde 70'inin tamamlandığını söyledi. Yılmaz 2007'de şehir içi dağıtımına da başlanacağının altını çizerek şunları kaydetti; “Doğalgaz aslında %70 olarak tamamlanmış durumda. Doğalgaz konusunda en önemli şey dağıtım ihalesinin yapılması. Bir ilde doğalgazın kullanılabilir olması için fiyatının uygun olması gerekiyor. Daha evvel Bolu’yla ilgili olarak bir çalışma yapılmış Kırıkkale Üniversitesi tarafından, buradaki talebin verimli bir şekilde yani karlı bir şekilde yatırım yapmaya uygun olmadığı, karşılamadığı kanaati oluşmuş. O iş orada kalmış. Biz iktidara geldikten sonra çalışmalarımız devam etti ve Bolu, Bilecik, Bozüyük ve Eskişehir'in bir ilçesi ile birlikte toplam olarak alındı. İşte Bozüyük'teki, Bilecik'teki o seramik fabrikalarının tüketimleri de göz önünde bulundurulunca çok karlı bir iş olarak ortaya çıktı. Ondan sonra bir ihale yapıldı. İzmir’den sonra en ucuz doğalgazı kullanacak il olarak, Bolu, Bilecik, Bozüyük bölgesi neticelendi. Bu ihale yapıldı burada, AKSA Enerji, diye bir firma aldı. Bu firma dağıtım için hazırlıklar aşamasına geldi. İki, Bolu'ya doğalgazın getirilmesi yani iletim hattının yapılması söz konusu. Orda da güzergahın belirlenmesi ile ilgili bir çalışma yapıldı. Güzergahın belirlenmesi kamulaştırma işlemlerinin yapılması ile ilgili işleri yürütme işi de ihaleye çıkarıldı. Bir firma aldı ve Bolu'ya geldi. Düzce'den Bolu'ya kadar olan kısım nereden gelecek, Karabük’ten yani, Samsun'dan mavi akım Karabük'ten bu tarafa kadar gelecek güzergah tespit edildi. Kamulaştırma işleri de tamamlandı. O da tamam. Şimdi BOTAŞ iletim ihalesine çıkıyor. Önce bir boru ihalesine çıktı. Onun teklifleri alındı. O işi de ihaleye süresi başladı, ihaleye çıktı. Önümüzdeki ayda diyelim. Tam olarak süreçler belli olmuyor. Çünkü itirazlar var. Kamu ihale kurumuna itiraz oluyor. Bu sonbaharda bu ihale işlemi de tamamlanacak. Ondan sonra gelecek yıl içerisinde yapım işi boru hattının yapım işi kalıyor ki, doğalgaz ondan sonra AKSA Enerji tarafından, Bolu'ya dağıtılmaya başlanacak. Gecikme yok mu, gecikme var. Gerçekten de bizim beklentimiz 2005 yılında bu ilk işin tamamlanmasıydı. Boru hattının yapılmasıydı. İki yıl kadar bir gecikmeyle 2007 yılında tahminimce doğalgazın şehir içinde de dağıtılması başlayacak. Doğalgazda, şehir içinin asfaltlanmasını öne sürüp 'Doğalgaz gelmeyecek' yorumunu yapmak olmaz. Üzerinde tekrar asfalt yapılma imkanı da olduğuna göre bu hiç problem değil.”

20.09.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.