AKP Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek; "Gece-gündüz çalışıyoruz"

AKP Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek; "Gece-gündüz çalışıyoruz"

Gerede Belediyesi, 2006 hedefleri içerisinde yer alan Arkut Dağı İçme Suyu Projesinin startını temel atma töreni ile verdi. Tören sırasında bir konuşma yapan AKP Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Bolu'nun ve ilçelerinin büyük

Gerede Belediyesi, 2006 hedefleri içerisinde yer alan Arkut Dağı İçme Suyu Projesinin startını temel atma töreni ile verdi. Tören sırasında bir konuşma yapan AKP Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Bolu'nun ve ilçelerinin büyük hizmetler alması için gece-gündüz çalıştıklarını belirtti.

Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek Arkut Dağı İçme Suyu Projesinin temel atma töreninde 3.5 yıllık icraatlarını anlattığı bir konuşma yaptı. Kendi dönemlerinde yapılan hizmetlerin takdir gördüğünü söyleyen Coşkunyürek; “3.5 yıllık zaman zarfında ülke ekonomisi rayına girdi ve bundan da Bolu'nun ve ilçelerinin büyük hizmetler alması için gece gündüz çalışıyoruz. Gerede-Yeniçağ arasındaki yol, Gerede'nin hava şartları dikkate alınarak tekrar düzeltilecek” dedi.

Doğalgazda basında aksedildiği gibi bir sorun yok

Doğalgazın Bolu'ya geliş aşamasında bir sorun yaşanmadığını da söyleyen Yüksel Coşkunyürek, BOTAŞ'ın firmaların yüksek fiyat vermesi nedeniyle ana hatlar ihalesinin iptal edildiğini vurguladı. Coşkunyürek şunları söyledi; “Doğalgazda basında aksedildiği gibi bir sorun yok. Sadece ana hatlar ihalesinin tekrar edilecek ve bu da 34 ay gibi bir zaman kaybına yol açacak. 2007 yılının sonunda Bolu ve Gerede doğalgazı kullanmaya başlayacak.”

Ömer Baygın mutlu

Arkut Dağı İçme Suyu Projesinin Temel atma törenine ayrıca Gerede Kaymakamı, Garnizon Komutanı, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İlçe Belediye Başkanları, İller Bankası 7. Daire Müdürü ve Daire Amirleri, Belediye Meclis Üyeleri katıldı. Gerede halkının yoğun ilgi gösterdiği tören; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Protokol konuşmalarında, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın'ın mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Başkan Baygın; “Gerede'nin içme suyu ihtiyacı saniyede 50 litre. Bunun bir kısmını Yünlü Yaylalarından, bir kısmını Yeniçağa’dan temin ediyorduk. Ancak 32 km ve 11 km’den gelen bu sular bize aylık yaklaşık 50.000,00 YTL gibi bir elektrik maliyetiyle geliyordu. Su açısından ihtiyacımız ve sıkıntımız olmadığı halde, bize atalarımızdan kalan Arkut Dağı İçme Suyunu yaklaşık iki trilyon gibi bir rakama mal ederek cazibe yöntemiyle Gerede halkının kullanımına sunacağız. İnşallah bu suyu yine bir törenle size tarih vererek söylüyorum 20 Kasım 2006 saat 13.30'da inşallah kullanımınıza sunacağız. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği olan herkese ve her zaman yanımızda olan halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sezgin, “KÖYDES kapsamında Gerede'ye ayrılan pay büyük”

Gerede Kaymakamı Mustafa N. Sezgin ise konuşmasında, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın'a ve personeline gayretleri ve çalışmaları için teşekkür ederek, kaliteli suyun önemine vurgu yaptı. Ayrıca konuşmasında bir de müjde veren Sezgin; KÖYDES projesi kapsamında Gerede köylerine ayrılan payın büyük olduğunu; içme suyu ve yolu olmayan köyün kalmayacağını belirtti. Protokol konuşmalarının ardından dualarla temel atıldı, halka etli pilav ve ayran ikram edildi.

14.06.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.