AKP Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek; "Kasıtlı eleştiri yapıyorlar"

AKP Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek; "Kasıtlı eleştiri yapıyorlar"

Muhalefetin sert eleştirilerine maruz kalan AKP milletvekillerinden Yüksel Coşkunyürek, yapılan eleştirileri kasıtlı ve haksız bulduğunu belirterek; “Muhalefet söyleyecek şey bulamadığı için bu tip bir politika üretiyor.

Muhalefetin sert eleştirilerine maruz kalan AKP milletvekillerinden Yüksel Coşkunyürek, yapılan eleştirileri kasıtlı ve haksız bulduğunu belirterek; “Muhalefet söyleyecek şey bulamadığı için bu tip bir politika üretiyor. Yaptıkları kasıtlı eleştirilerin hiçbirini kabul etmiyorum” dedi.

AKP Bolu milletvekillerinden Yüksel Coşkunyürek, sık sık muhalefetin, Bolu'da tanınmadığı, vatandaşlardan uzak kaldığı, memleketine bile uğramadığı eleştirileri ile karşı karşıya kalıyor. Eleştirilere maruz kaldığı konular hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Coşkunyürek, sert konuştu. AKP'li tüm milletvekilleri olarak bölgelerini ziyaret konusunda çok hassas olduklarını söyleyerek; “AK Parti milletvekilleri olarak genel tavrımız, alınan kararlarla da belirginleşmiştir ki seçim bölgelerimizi ziyaret konusunda çok hassas davranıyoruz. Hele de, memleketine bir saat uzakta olmak bizim için büyük kolaylık. Haftada iki gün ya da daha sık bölgemizi ziyaret ediyoruz. Muhalefet partilerinin söylediği sözler samimi değil. Tamamen kasıtlı. İddia ettikleri hiçbir şeyi kabul etmiyorum” diye konuştu.

“Dericilerin ödediği para, altyapı ve kamulaştırma için”

Yüksel Coşkunyürek, Oğuz Uçar'ın Gerede'deki DYP İlçe Divan toplantısı sırasında dericilerin şikayetlerini dinlediklerini ve Çevre ve Orman Bakanlığı'ndan sağlanan 700 milyon YTL'lik kaynağın geri ödemelerinde zorluk yaşadıklarına ilişkin iddiasına yanıt verdi. Coşkunyürek; “Bakanlıktan aktarılan ve dericilik sanayi arıtma tesisi kurulan bu paranın, veriliş şekli hibedir. Yani geri ödemesi yoktur. Deri sanayisindeki fabrikaların ödediği para, her organize sanayi bölgesinde olduğu gibi altyapı ve kamulaştırma paylarıdır. Kanunen ödenmesi gereken bu paylar organize sanayiinin kurulduğu bölgenin gelişmesine katkı sağlayan ve ödenmesi zorunlu olan miktarlardır” açıklamasında bulundu.

Duble yol bitmedi ki

DYP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar'ın, Gerede Bolu arasında yapılan duble yol için, “Allah Coşkunyürek'ten razı olsun. Öyle bir yol yapmış ki arabamın tekerleği fırlayacaktı” ironisine karşılık, Coşkunyürek yolun henüz tamamlanmadığını belirterek açıklamasını şöyle sürdürdü; “Gerede Bolu arasındaki duble yol henüz bitmedi. Geçtiğimiz yaz stabilize edildi. Vatandaşların ulaşımına kolaylık olsun diye trafiğe açıldı. Ağır geçen kış şartlarında, buzlanmaya karşı kullanılan aşırı tuz, yolda büyük çukurların açılmasına neden oldu. Yaz döneminde yolun büyük bir kısmı asfaltlanacak. Önümüzdeki sene, tamamen bitmiş olacak.”

Özcan gibi daire müdürleri ile değil, genel müdürlerle görüşüyorum

Coşkunyürek özellikle CHP İlçe Başkanı Tanju Özcan'ın üzerinde durduğu konu olan Belediye Başkanı ve milletvekilleri, 6 aydır BOTAŞ'a gitmiyorlar, doğalgaz için gerekli çalışmaları yapmıyorlar” iddiasına da yanıt verdi. Coşkunyürek; “Ben BOTAŞ komisyon üyesiyim. BOTAŞ'a 10 değil 20 sefer gidiyorum. Tanju Özcan gibi, gittiğimde daire müdürleri ile değil, genel müdürlerle görüşüyorum. Gazetenize açıkladığım bilgileri de geçen haftaki toplantıdan sonra vermiştim. Konuyu tekrar özetlemek gerekirse, ihale kanunun getirdiği zorluklar var. Aynı şey Valilik binasında da yaşandı. Her ihalenin teknik süresi var. Hukuki, kanuni süreci var. Doğalgaz Bolu'ya gelirken boruların döşeneceği alanda istimlak çalışmaları yapılacak. Vatandaşlarla anlaşma yapılmaya çalışılacak. Anlaşmaları ve belki mahkemeleri ile belli bir süreç tamamlanacak. Onun ardından ihaleyi alan firma boru döşeme işine başlayacak. Biz afaki tarihler vermiyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Biz eski iktidarlar gibi yapmıyoruz

Doğalgaz için gerekli kaynağın ayrıldığına dikkat çeken Yüksel Coşkunyürek, “Biz eski iktidarlar gibi kaynağı olmayan işlerin ihalesini yapmıyoruz. Şu anda doğalgazın Bolu'ya gelişi ile ilgili gereken kaynak son kuruşuna kadar hazır” dedi.

20.04.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.