AKP İL BAŞKANI FATİH METİN; 'Önce yer sorununu çözelim'

AKP İL BAŞKANI FATİH METİN; 'Önce yer sorununu çözelim'

AKP Bolu İl Başkanı Fatih Metin, teşvik konusunda yapılması gereken öncelikli çalışmanın yer probleminin çözülmesi olduğunu ifade ederek, “Varolan yer problemini 2004 yılı içinde çözerek en fazla istihdam sağlanabilecek sekt

AKP Bolu İl Başkanı Fatih Metin, teşvik konusunda yapılması gereken öncelikli çalışmanın yer probleminin çözülmesi olduğunu ifade ederek, “Varolan yer problemini 2004 yılı içinde çözerek en fazla istihdam sağlanabilecek sektör olan tekstil sektöründe adımlar atılabilir. Bir diğer önemli sektör ise turizm. Bunun için de yapılması gereken işlerin başında havaalanı problemini çözmek geliyor” dedi.

Parti olarak yaptıkları çalışmalarda istihdamın en fazla sağlanacağı sektörün tekstil olduğunu, bunun sebebinin de tekstilden çok daha fazla yan sanayinin yayıldığını söyleyen AKP Bolu İl Başkanı Fatih Metin, “Bizim bu tür sektörlerden yararlanabilmemiz için önce yer sıkıntımızı çözmemiz lazım. Bunun için bazı çalışmalar yapıyoruz. Teşvik gelmesi durumunda yapılacak yatırımlara yer sağlanması çok önemli” dedi.

ORGANİZE SANAYİ GENİŞLETİLİYOR

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın da destekleri ile Organize Sanayi bölgesini genişletme çalışmaları yaptıklarını söyleyen Metin, “2004 yılı içinde yer problemimizin çözülmesi gerekiyor ki, yarın teşvikte gelen yatırımcılara yer gösterebilelim” dedi.

AKP olarak altyapısını hazırlayıp Belediye’nin öncülüğünde çok ciddi bir turizm şurası yapacaklarını söyleyen Fatih Metin, “Partimizin ARGE’si araştırmalarını sürdürüyor. Turizmde de çok yüksek istihdam yakalanabilir. Fakat burada unutulan birşey var. Havaalanı ARGE’nin araştırmaları ilimizin bir havaalanına ihtiyacı olduğunu ortaya çıkardı. Turizm şurasında atılacak önemli adımlarla havaalanı projesi de hayata geçecektir. Bu proje Bolu’yu dünya kenti yapacak bir proje. Şura’da turizm konusunda yapılabilecekler tartışılacak ve bu konuda ulaşım problemleri de çözülecek” şeklinde konuştu.

AKŞAMA KADAR TAYİN ATAMA TALEPLERİ İLE UĞRAŞIYORUZ

İl Başkanı olarak Bolu’da istihdam sağlayacak projeler oluşturmanın en büyük hayali olduğunu ifade eden Fatih Metin, “Zamanımızın büyük bölümünü böyle projelere harcamak istiyoruz. Fakat akşama kadar tayin, atama talepleri ile uğraşıyoruz. Bolu’da köklü çözümler için çalışmak istiyoruz. Fakat bu tip olaylardan vakit bulamıyoruz. Öte yandan bu talepleri de takip edebildiğimiz de pek söylenemez” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.