AKP İl Başkanı Fatih Metin;"Başbakan’ın hızına yetişecek bir yapılanmaya gideceğiz"

AKP İl Başkanı Fatih Metin;"Başbakan’ın hızına yetişecek bir yapılanmaya gideceğiz"

AKP İl Başkanı Fatih Metin, 4 yıllık görev süreleri boyunca, Bolu milletvekillerinin hiçbir şey yapmadıklarını söylemenin haksızlık olduğunu söylerken; “Biz büyük bir güvenle iş başına geldik. Bize düşen, tüm seçilmişlerl

AKP İl Başkanı Fatih Metin, 4 yıllık görev süreleri boyunca, Bolu milletvekillerinin hiçbir şey yapmadıklarını söylemenin haksızlık olduğunu söylerken; “Biz büyük bir güvenle iş başına geldik. Bize düşen, tüm seçilmişlerle bu güvene layık olmak.Önümüzdeki süreçte, teşkilatlarımızda Başbakanımızın hızına yetişecek bir yapı kurulacaktır”dedi.

AKP İl Başkanı Fatih Metin, Bolu Gündem Tesislerini ziyareti sırasında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Metin, milletvekillerinin çalışmalarından, yerel basından ve “Ortak Akıl Hareketi “dediği projesinden bahsederken, AKP Teşkilatlarında gündeme gelecek hızlı ve aktif bir yapılanma sürecinin önemine dikkatleri çekerek anlamlı bir mesaj verdi.

BİZİM MAZERETİMİZ OLAMAZ

4 yıla yakın bir süredir iş başında olan AKP hükümeti ve Bolu Milletvekillerinin kamuoyunda ve yerel basında yer alan çalışmalarını değerlendiren Fatih Metin; “Bizim hizmet noktasında bir mazeretimiz olamaz. 3 milletvekiliniz var. 13 belediyeden 10'u, 23 İl Genel Meclisi üyesinin 21'i sizden. Son seçimlerde, yüzde 52 oy oranı ile Türkiye 8'incisi olmuşsunuz. Bu oranlara baktığımızda, icraat ve hizmet noktasında olumsuzlukları bahane etmek gibi bir lüksümüz yok. Hiçbir mazeretimiz yok. çünkü vatandaşın yüzde 52 ile size duyduğu güven ortada. Bize düşen tüm seçilmişlerimizle birlikte bu güvene layık olmaktır. Eksikliklerimiz olabilir ancak, ortaya da konmalıdır. Yapıcı eleştiri ve öneriler tarafımızdan her zaman dikkate alınacaktır. Zaten önümüzdeki süreçte AK Parti Bolu Teşkilatları olarak, Başbakanımızın hızına yetişecek bir yapı kurulacaktır” diye konuştu.

İŞTE HİZMETLERİ

AKP İl Başkanı Fatih Metin mazeretlerinin olamayacağını tekrarladığı konuşmasında, bir anlamda milletvekillerinin yapması gereken bir açıklama yaptı. Metin şunları kaydetti; “Şunu belirtmeliyim ki yaklaşık 4 yıllık süre zarfında milletvekillerimizi hiçbir şey yapmamakla suçlamak haksızlıktır. Duble yol çalışmaları, KÖY-DES projesi, Taşlıyayla Göleti, Abant Master Planı, Hükümet Konağı, hastanelerin onarımı, belediye çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bunun yanında doğalgaz ikinci ihale teklifi toplama sürecinde, Organize Sanayi noktasında bürokratik işlemler bekleniyor. Alt yapı çalışmasının yapılması için ödeneğin 2.5 milyon YTL'lik kısmı çıktı, ancak bize 8 milyon YTL gerekli. Bunun için de Başbakanla görüşmeler yapılacak.”

YEREL BASINDA ÇIKAN HABERLERDE KASIT YOK

Yerel basının tavrı ile ilgili olarak, kasıtlı haber yapıldığına inanmadığını belirten Fatih Metin, İl Başkanlığım süresince hiçbir beyanatının çarpıtılmadığını söyledi. Yerel basının işini yaptığını vurgulayan Metin; “Milletvekillerimizin çalışmaları ortada. Sıraladığım şekilde Bolu için çalışıyorlar. Ancak yine de, yerel basında çıkan haberleri “kasıtlı” olarak değerlendiremem. Doğru ve dürüst şekilde işlerini yapmaya çalışıyorlar. İl Başkanı olarak yaptığım hiçbir açıklama çarpıtılmadı. Basın emekçilerinin hepsinin Bolu meselelerine duyarlı olduklarına inanıyorum. Zaman zaman bilgi akışından kaynaklanan sorunlar nedeniyle eksik ya da yanlış haberler yapılabiliyor. Ancak ikili diyaloglarla bunu düzeltebiliyoruz. Eleştiri tabi ki olacaktır. Bu muhalefetin, sivil toplum kuruluşlarının ve basının görevidir. Mülki İdareyi denetleyen organlardır bunlar“ ifadelerini kullandı.

HAMAMA GİRDİK TERLİYORUZ

“Eleştiriye tahammülsüz oldukları” yönündeki iddialara da değinen Metin şöyle dedi; “Eleştiri almak benim için sorun olmadı. İktidar partisi olarak, kimse için de olmamalı. Hamama girdik ve tabi ki terleyeceğiz. Özellikle basının hareketli ve takip edici olması sıkı denetimi de beraberinde getiriyor. Eksiklerimiz var. Görülmesi ve söylenmesi doğal. Bizim denetim görevini yapan kurumlardan isteğimiz şudur, bu eksikler ortaya konulurken yapıcı olunması. Böyle olursa dikkate alıyoruz.”

ORTAK AKILDA BİRLEŞELİM

Fatih Metin hayata geçirmeyi düşündüğü “Ortak Akıl Hareketi”nden söz ederken, en büyük hayalinin Bolu'nun layık olduğu yere gelebilmesi olduğunu söyledi. “Bolu'da önümüzdeki süreçte coğrafi şartlarına, insan yapısına, sosyal yapısına uygun, layık olduğu yeri alabilmesi için 'Ortak Akıl Hareketi' başlatmayı düşünüyoruz” diyen Metin; “Öncelikle bu düşüncemizi diğer siyasi partilerimizle paylaşacağız. Ve Bolu'yu, diğer iller arasında layık olduğu yerde görebilmek için ortak çalışma teklif edeceğiz. Tüm siyasiler olarak muhalefeti, iktidarı, sivil toplum örgütleri olarak, hepimizin derdi üzüm yemek bağcıyı dövmek değil. Biz ortak çalışmanın önemine inancımız sonsuz. Ve bunu gerçekleştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

18.08.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.