AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin; "Biz kimi işaret edersek, o başkan"

AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin; "Biz kimi işaret edersek, o başkan"

AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin, İl Kongresinin tarihinin belli olduğunu açıkladı. Gezgin, İl Başkanlığı’na aday olan isimleri değerlendirirken; “250 delege ile biz kimi işaret edersek, o Başkan seçilecektir&#

AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin, İl Kongresinin tarihinin belli olduğunu açıkladı. Gezgin, İl Başkanlığı’na aday olan isimleri değerlendirirken; “250 delege ile biz kimi işaret edersek, o Başkan seçilecektir” dedi.

    AKP 'de artık il kongresi heyecanı başladı. 25 Şubat'ta merkez ilçe kongresi ile ilçe başkanlık, yönetim kurulu ve delege seçimleri tamamlanmış, artık il kongresinin tarihi beklenmeye başlamıştı. Gezgin, AKP Merkez Yürütme Kurulu'nda alınan kararla, belirlenen il kongresi tarihinin 21 Nisan olduğunu açıkladı.

    Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Gezgin, iddialı konuştu. Merkez İlçe Başkanı Kongre seçimleri sırasında 30 kişilik yönetim kurulunun yanında belirledikleri 250 delege ile il başkanlığı seçimlerinde etkili olacaklarının altını çizdi.

250 delegenin ağırlığı hissedilecek

    Merkez ilçe kongresinde başkan ve yönetim kurulunun yanı sıra seçilen 250 kişilik delegenin, il genelinde belirlenen 600 delegenin yanında önemli bir ağırlığının olacağını vurgulayan Gezgin; “Kongrede seçilecek il başkanının bizim işaret ettiğimiz isim olması olasılığı yüksek. Merkez İlçe olarak, üçte bir çoğunluğa sahibiz. Etkimizin olması da matematiksel olarak bir gerçek” açıklamasını yaptı.

    İsmail Gezgin, AKP Bolu İl Başkanlığı’nda isimleri geçenlerden Fatih Metin'in adaylığının kesin olduğunu belirterek; “Fatih Bey’in ilçeleri gezerek çalışmalarına başladığını duydum. Onun adaylığı kesin. Diğer isimlerden Seyit Ali Özkoç'un adaylığı henüz belli değil. Kendisi aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi. İstifa etmesi gerekiyor. Ali Ercoşkun ise eski ilçe başkanı. Ben görevi ondan devraldım. Başka isimler de çıkabilir. Sonuçta adayların oluşturdukları kadrolara bakacağız” dedi.

Başbakan gelecek

    Ankara'da katıldıkları AKP Genel Merkez'in düzenlediği İlçe Başkanları Toplantısı'nda, il kongre tarihlerinin de belirlendiğini söyleyen Gezgin, şöyle devam etti; “İl kongremizin tarihini 21 Nisan Cuma olarak belirledik. Düzce'de de aynı gün yapılacak olan kongreye Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan katılacak. 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşecek olan kongremizin şatafatlı olmasını Başbakanımız özellikle istedi. Fatih Metin hazırlıkları yapacak.”

    Merkez İlçe Başkanları Toplantısına, Bolu'dan 25 ilçe başkanı ile birlikte katıldıklarını belirten Gezgin; “Genel merkezimizin düzenlediği toplantıda, Türkiye genelinde 235 başkan vardı. Bizlerin milletvekilleri, teşkilat, vatandaş ve muhalefetle olan ilişkilerimiz konusunda eğitim verildi” dedi.

21.03.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.