AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin; "Kendini kasması Bolu’ya fayda vermez"

AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin; "Kendini kasması Bolu’ya fayda vermez"

AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin, Bolu Gündem Tesislerini ziyaretinde, uyum içinde çalışmanın önemine dikkat çekerek, İl Başkanı Fatih Metin'e göndermelerde bulundu.

AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin, Bolu Gündem Tesislerini ziyaretinde, uyum içinde çalışmanın önemine dikkat çekerek, İl Başkanı Fatih Metin'e göndermelerde bulundu.

AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin, gerçekleşen il kongresinin ardından istifa edebileceğinin sinyallerini vermişti. Gezgin, teşkilat olarak uyum içinde çalışmanın hem parti hem Bolu için önemini vurgulayarak, 3 yıldır İl Başkanı Fatih Metin'le bu uyumu yakalayamadıklarını belirtti. “Husumet Bolu'ya hiçbir fayda sağlamaz” diyen Gezgin; “Fatih Bey de bu gerçeği görerek hareket etmeli. Kendini kasması, Belediye Başkanı ve milletvekilleri ile ters tutum içinde olması ne ona, ne de Bolu'ya bir fayda sağlamaz. Onun düşünmesi gereken şey Bolu'ya nasıl fayda sağlarım noktasında olmalıdır” şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu’nun kararı benim için daha önemli oldu

İsmail Gezgin, kendisini istifa etmeyi düşündüren süreci ve yaptığı görüşmelerin ayrıntılarını da bizlerle paylaştı. Gezgin, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, milletvekilleri Mehmet Güner ve Metin Yılmaz ile istifa kararını değerlendirdiklerini, onların da istifa etmesine karşı durduklarını, ancak yönetim kurulunun verdiği kararın kendisi için çok daha önemli olduğunun altını çizerek şunları söyledi; “Kongre öncesinde verdiğim bir söz vardı. Uyumlu çalışamadığımızı herkesin bildiği, Fatih Metin'in İl Başkanlığı seçimini kazanması halinde Bolu'nun önünü açmak için istifa edeceğimi söylemiştim. Ancak seçim sonunda sözlerinde durmayan insanların yanında, merkez ilçede çatlak olmadığını gördük. Bu çatlak oluşsaydı, koltukları işgal etmemiz doğru olmazdı. Birlikte yola çıktığımız insanlar, bizimle çalışmaya gönül verdiler. 29 yönetim kurulu üyesi arkadaşımız ile Salı günü görüşmeler yaptık. Herkes kendi görüşünü dile getirdi. Ve istifa etmenin doğru olmayacağı sonucuna vardık. Tabi Belediye Başkanımız ve milletvekillerimiz ile de görüşmeler yaptım. Onlar da istifa etmemi istemediler. Ancak benim için önemli olan yönetim kurulundaki arkadaşlarımın düşüncesi idi.”

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Farklı bir AK Parti anlayışı ile icraat yönünde çalışacaklarını söyleyen İsmail Gezgin; “Geçmişteki merkez ilçe gibi değil, daha aktif, icraat noktasında gayretli, milletvekilleri, Belediye Başkanı ile daha uyumlu çalışmalar yapan bir merkez ilçe olacak. Pasifize edilmiş bir merkez ilçe teşkilatı artık geçmişte kaldı. İcraata yönelik çalışmalarımız büyük bir gayretle sürecek” dedi.

Seçim kazanmak iş değil

AKP içinde siyasi hiyerarşinin oluşması gerektiğinin önemini belirten İsmail Gezgin, Bolu teşkilatında bunun oluşmadığını söyledi. Gezgin şöyle devam etti; “Vatandaşların sorunları iletmede ve bizlerin de bu sorunları çözmek için yapacağımız çalışmalarda siyasi hiyerarşi çok önemli. Bolu'nun bir çok sorunu var. Uyumlu bir çalışma ile bunların oturulup konuşulması lazım. Ortak noktada nasıl buluşulur, nasıl çözüm bulunur artık bunlara bakmamız lazım. Seçim kazanmak iş değil. Orası zirveyse yapılan hizmetlerle kalmak çok daha önemli.”

Meydanı birilerine bırakmak istemiyorum

AKP Merkez İlçe Başkanı ayrıca dün düzenlediği basın açıklaması ile de başkanlıktan istifa etmeyeceğini resmen açıkladı. Gezgin açıklamasında;”Partimize zarar gelmemesi, noktasında yaptığımız istişareler sonucunda görevi bırakmanın, tabiri caizse meydanı birilerine bırakmanın doğru olmayacağı sonucuna vardık” diye konuştu.

20.05.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.