AKP Merkez İlçede kongre yaklaşırken, heyecan da artıyor... "Taner Laçin aday"

AKP Merkez İlçede kongre yaklaşırken, heyecan da artıyor... "Taner Laçin aday"

AKP'de 25 Şubat'ta yapılacak merkez ilçe kongresi öncesinde taraflar netleşmeye başladı. Mevcut AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin'den sonra İl Başkan Yardımcısı Taner Laçin de aday. Gazetemizi ziyaret eden Laçin, İsmail Gezgin

AKP'de 25 Şubat'ta yapılacak merkez ilçe kongresi öncesinde taraflar netleşmeye başladı. Mevcut AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin'den sonra İl Başkan Yardımcısı Taner Laçin de aday. Gazetemizi ziyaret eden Laçin, İsmail Gezgin'i eleştirerek, “İyi niyetli çalışsalar da güçlü bir iktidara yakışan çalışmayı yapamadılar” dedi. Laçin, partilerine yakışan bir ekip kurduklarını vurguluyor.

    Laçin'in yazılı olarak yaptığı açıklaması şöyle: “14 Ağustos 2001 tarihinde AK Parti'nin kuruluşuyla başlayan süreçte 3 Kasım genel seçimleri, sadece siyasi muhalefeti değil, sosyal muhalefeti de iktidara getirmiş bu süreç, 28 Mart seçimleri ile bir kez daha onaylanmıştır. Yaşanan süreç sonunda geldiğimiz noktada milletimizin bu onayına layık daha disiplinli, proje üreten, sorunlara vakıf ve milletle iç içe olabilecek ciddi teşkilatlanmaya ihtiyaç olduğu ortaya çıkmıştır. 2. Olağan İlçe Kongresine girdiğimiz bu dönemde, Bolu Merkez İlçe Teşkilatı’nın tüm iyi niyetine rağmen, güçlü iktidara yakışır bir faaliyet içinde bulunmadığı mahalle ve köylerde, gerekli çalışmaları yapamadığı görülmüştür. Teşkilatımızla ve partililerimizle yaptığımız istişareler ve toplantılar sonucunda, Bolu’nun ve ülkemizin sorunlarını bilen, değerlendiren ve çözüm önerileri sunan, proje üreten seçilmişlerimiz ve parti teşkilatlarımızla uyum içerisinde çalışan, partimize yakışır bir ekip oluşturduk. Merkez İlçe Başkanlığı’na talip olduk. Amacımız, AK Parti’ye oy verdik diyen insanlara biz AK Partiliyiz dedirtmek olacaktır. Tabii ki bu bir hizmet yarışıdır. Bu kararı verecek olan partimiz, gerçek sahibi olan milletimizdir. Yaşanan gelişmeleri yakınen takip eden partililerimiz, şahıslardan destek alan bir anlayış yerine, ilkeler yerine hareket eden fikir ayrılıklarını partinin zenginliği kabul eden bir anlayışı tercih edeceğinden şüphemiz yoktur. AK Parti 2.Olağan İlçe Kongresi’nin bazı siyasi partide olduğu gibi iç çekişme ve kavgaların görülmeyeceği, kaybedenin de kazananı alkışlayacağı ve sonuç her ne olursa olsun kazananın partimiz olacağına inancımız tamdır. Herşey Bolu için, Türkiye için, geleceğimiz için.”

Taner Laçin kimdir?

    1973 Almanya doğumlu olan Taner Laçin, Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu ve 1996 yılından bu yana İhsaniye Mahallesi'nde serbest diş hekimi olarak çalışmaktadır. Siyasete AKP'de başlayan Laçin, kurucu il disiplin kurulu üyeliği yaptı. Birinci olağan kongrede de il başkan yardımcılığı görevine seçildi.

20.02.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.