AKP VESAYETİNDE SON ADIMLAR ATILDI

                AKP iktidara geldiğinde Demokrasi çıtasını yükseltecek tüm vesayetleri kaldıracaktı..!

                Kendi ayağına pranga olan sözde vesayetleri kaldırmak üzere meclisteki çoğunluğunu kullanarak AKP kanunları ile Yasama organından istediği düzenlemeleri çıkardı.

                Özellikle silahlı kuvvetleri kurulan kumpaslar sonucunda hem ceza evine hem de kışlaya hapsetti.

                Devletin diğer kurumlarından ise Bürokrasi üzerinde kurduğu korku imparatorluğu ile istediğini yapar hale geldi. Devlet kurumlarında bir gurup AKP Cemaatine hizmet eden bürokratlar ordusu oluşturdu.

                Yasama meclis çoğunluğu nedeniyle AKP’nin kontrolünde. Özellikle kişiye özel, olaya özel, AKP’ye özel kanun çıkartmak moda haline geldi.

                Yürütme AKP’nin elinde olduğu için: yapılan icraatlarda pervasızlık aldı başını gitti. AKP’nin yolsuzluklarını, hukuksuzluklarını “kanunsuzluk diyemiyorum çünkü kanunların tamamı AKP kanunu haline geldi” denetleyen, denetlettiren merci kalmadı.

                Ülkenin başında Cumhurbaşkanı var! Ama oda Partili… Partisinin çıkardığı kanunları yaptığı uygulamaları onaylıyor… Resmileştiriyor. Milletin feryatları karşısında sanki bu feryatları duyuyormuş havası veriyor. Millet biraz umutlanır gibi oluyor. Peşinden onay tokadını yiyip susuyor.

                Yetmedi kesmedi… Çoğunluğun iktidarı çıkardığı kanunları da muhaliflere ceberut bir anlayışla uygulayabilmeliydi. Bunun yolu sözde bağımsız yargının yürütmenin emrine girmesi için yeni AKP yasaları çıkarılmalıydı!

                Yolsuzluklarda gelinen boyut dün kahraman bugün paralel ilan ettikleri bir iki savcının tahkikatı ile ortaya dökülünce: savcıya da hâkime de iktidar kapı kulu olma yolunu açacak HSYK “Hâkimler savcılar yüksek kurulu” kanunu hazırladılar ve mecliste kan dökerek çıkardılar. İnternet kanunu ile milletin top yekûn kontrolü TİB “Türkiye İletişim Başkanlığına” verdiler.

                internet Kanunu partili Cumhurbaşkanın ca  yurt dışından dönüşte onaylandı, diğeri ise onaylanacak bekliyor.

                Yasama AKP.

                Yürütme AKP.

                Yargı AKP.

                4. kuvvet Basın AKP[ bu basının bir kısmı bizim vergilerimizle finanse edilenler. Bir kısmı AKP’nin firma borçları için BDDK denetimine alıp AKP’lileştirdikleri, bir kısmı ise doğrudan AKP nin oluşturduğu havuzundan beslenen paralarla AKP basını halini almış olanlar. Bir diğer kısmı ise ALO FATİH hattı ile AKP borazanı olmaya zorlananlardan oluşuyor.]

                Artık herkes AKP’ye biat etmelidir. Bütün ülkenin kurum ve kuruluşları çoğunlukçu vesayetin emrine girmiştir. Her türlü kirli ilişkiler ya karartılacak yada yok hükmüne getirilecektir.

                Hortumlara helal kazanç yolu açan fetvalara ve açıklamalara gerek kalmayacaktır. Her şey iktidarın kontrolündedir. Anadolu da bir deyim vardır. “Dögen öküzünün ağzı bağlanmaz” denir.

                Suyun başında olanlar elbette bal tutmuşsa balı da yiyecekler..!

                Eee… İnançsız… Kadir kıymet bilmezler yiyecekse bunlar yesinler… Gerçi yemesin desek ne olaki her şey yeme neticesinde alt üst olmadı mı?

                AKP vesayetinden rahatsız olmayanlar da var. Başta bölücüler bu vesayet dalgasında kurt dumanlı havayı sever misali. Doğuda paralel devleti oluşturduklarını 30 Mart seçimlerinden sonrada resmen açıklayacaklarını söylüyorlar. AKP bu konuda dut yemiş bülbül gibi.

                Birde AKP vesayetinin beslediği büyülttüğü siyasetçiler, bürokratlar, haramzadeler, yakinler bu vesayetten çok memnunlar. Olan millete oluyor. Milletin mağrurlaşan ve milletle alay eden, milletin değerleriyle milleti çalıştıran bu iktidara karşı sandıkta hesap sorma zamanıdır. Eğer bu hesaplar sandıkta sorulmazsa iş kıyamete kalmıştır. Bu iktidar kanun önünde hesap vermemek için son ataklarını yapıp AKP kanunlarıyla ve tasdik merciin güvencesi ile son darbeyi vurmuştur.

                30 Martta dersini almazsa: AKP vesayeti bu milleti inim- inim inletecektir. Bunu bizzat iktidarın en yetkilisi söylüyor.

                Ey millet sen gerekli dersi vermezsen işin Allah’a kaldı!

                Allah’ım senin adaletinden sual olmaz inandık deyip de münafıklık yapanlara… Senin lafzını kullanıp aldatanlara fırsat verme… Onları ıslah et… Olmuyorlarsa adaletine sığınıyoruz.Milletimizi haramzadelerden koru..

21.02.2014

Bu yazı toplam 3058 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.