AKP "Zübük" siyaseti yapıyor

AKP "Zübük" siyaseti yapıyor

CHP'nin dün gerçekleştirdiği birleşme toplantısında büyük coşku vardı. Törende, CHP'den daha önceki dönemde istifa etmiş partililerle CHP'ye yeni katılan üyelere parti rozetleri takıldı. Törende konuşma yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran,AK Parti'nin “Zübük” siyaseti yaptığını söyledi.

CHP'nin organize ettiği birleşme törenine CHP Genel Merkez yöneticileri, CHP eski il başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Törende ilk konuşmayı CHP İl Başkanı Tanju Özcan yaptı. Özcan kürsüye Bolu'nun “Atom Karıncası” olarak çağrıldı. Özcan yaptığı açıklamada, “Bugün bizim için çok önemli bir gün, bu durumu kelimelerle anlatmakta güçlük çekiyorum. Bu gün CHP'ye katılım günü, bugün CHP'yi büyütme günü. Gücümüzü dosta düşmana gösterme günü. Bu gün CHP'nin düğün günü. Hepiniz düğün günümüze bu mutlu günümüze hoş geldiniz. Bugün üye katılım günümüz var dedik. Sayın CHP İlçe Başkanımızın toplantı öncesinde bana ulaştırdığı son rakama göre, kurultaydan bu yana geçen zaman diliminde, yani son 15 günde partimize tam 732 arkadaşımız üye olmak için başvuruda bulunmuşlar. Kendilerine hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyoruz. Sevgili dostlar, sizler sıradan bir partiye katılmadığınızın bilincindesiniz. Özellikle Bolu'da son yıllarda sürekli hareket halinde ivmesini sürekli yukarıya doğru taşıyan bir partinin üyesi oldunuz. Yalnız sizleri birkaç konuda uyarmalıyım. Biz CHP teşkilatı olarak sizleri rahat bırakmayacağız. Sizler sadece üye olmak için gelmediniz partiye, bunu bilerek gelin. Biz sizleri gece gündüz çalışmaya davet ediyoruz” dedi.

TÜRKİYE'YE BİR MASAL ANLATILDI

Özcan'ın ardından kürsüye CHP Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Günaydın çıktı. Günaydın yaptığı konuşmada, “Gerçekten Türkiye için çok önemli günlerin eşiğindeyiz. Toplumsal değişim dalgası büyük bir hırsla ve büyük bir azimle Türkiye'yi dalga dalga egemenliği altına alıyor. Bu toplumsal değişime tanıklık etmek çok heyecan verici. Bu memleket 50 yıldır çok yanlış yönetildi. Biz 2000'li yıllardan beri geçen zamanın izini sürebiliriz. Türkiye'ye bir masal anlatıldı. Bu masalda 'Çok hızla büyüyoruz' denildi. Her büyüyoruz denildiğinde, vatandaş dönüp dönüp birbirine baktı. Aslında Türkiye'de büyüyen şey yoksulluktu, büyüyen şey yolsuzluktu. Bu iktidar döneminde devletin neyi var neyi yoksa satıldı. Bu memlekette inanılmaz masallar, Avrupa birliği üzerinden anlatıldı. Biz bu gün bu anlayışla mücadele etmek için bir hedef koymuşsak, hedefimize ulaşmak için çok daha fazla çalışmak zorundayız. Fazla çalışmak yetmez, çok daha dikkatli olmak zorundayız.O da yetmez halkla çok daha fazla kucaklaşmak ve partimizi yüceltmek zorundayız” dedi.

BİZİM İNSANLARIN YAŞAM TARZLARIYLA, GİYİM KUŞAMLARIYLA HİÇBİR SORUNUMUZ YOK

CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İsmet İnönü'nün torunu Gülsün Bilgehan Toker, konuşma yaptı. Toker yaptığı konuşmada, “Sizlere Ankara'dan Kemal Kılıçdaroğlu'nun selamlarını getirdik” dedi. İsmet İnönü'nün torunu olduğu için çok şanslı olduğunu söyleyen Toker, “Ben çok şanslıyım ki hem dedemi hem de anneannemi çok yakın tanıdım. Onlarla aynı evde büyüdüm. Büyük annemin ne kadar özverili olduğunu ve ne kadar güzel değerlere sahip olduğunu gördüm. Mevhibe Hanım bütün Türk kadınlarının Cumhuriyet kadınlarının taşıdığı değerleri taşıyordu. Geleneğine, göreneğine, inancına bağlı ama, aynı zamanda çağdaş değerleri benimseyebilen, gerektiğinde Namaz'ını kılabilen, gerektiğinde başörtüsü de takan Kuran da okuyan ama aynı zamanda Cumhuriyet balolarına da gidebilen, aynı zamanda yardım derneklerinde çalışan, aynı zamanda çocuklarına eğitim vermek için uğraşan bir Türk annesiydi. Benim dayılarım Ömer ve Erdal annem Özden Cumhurbaşkanlığı köşkünde iken bir taraftan yabancı dil dersleri, beden eğitimi dersleri alırken, bir taraftan da Kur'an dersleri alırlardı. Bu değerleri bilmeyenler, Cumhuriyet ailelerinde ibadetlerini yaptığını Cumhuriyet ailelerinde geleneğine, göreneğine inancı olduğunu bilip de kasıtlı olarak bu durumu değiştiren, kasıtlı olarak bunun yanlış olduğunu söyleyenler bu gün karşılarında bizim gibi aileleri buluyorlar. Bu güne kadar söyledikleri yalanları biraz kibarlığımızdan, biraz din ve politikayı birbirine karıştırmak istemediğimizden bu soruları yıllardır cevapsız bıraktık. Ama artık yeter diyoruz. Bunu bilmeyen yeni kuşaklara bu durumu çok iyi anlatmamız gerekiyor. Bizim insanların yaşam tarzlarıyla, giyim kuşamlarıyla hiçbir sorunumuz yok” dedi.

EKONOMİMİZ DÜNYADAKİ EN KÖTÜ İLK BEŞ EKONOMİDEN BİR TANESİ

Son olarak kürsüye konuşmacı olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran çıktı. Oran yaptığı konuşmada, “Ben bu günkü buluşmayı bir kucaklaşma olarak değerlendiriyorum. Ben arkadaşlarımızın CHP'ye karşı bir düşüncede olduklarını asla düşünmüyorum. Yönetimlerle ilgili farklı düşünceleri ve eleştirileri olmuş olabilir. O gün ayrı kalmaları gerekiyordu, bu gün artık hep beraberiz. Bu gün bu büyük kucaklaşmada sizlerle birlikte olmaktan çok büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ayrıca aramıza yeni gelen partililerimize de hoş geldiniz diyorum. AKP'nin beceriksizliğini, ülkeyi nasıl kötü yönettiğini, sosyal hayattaki gaddarlığını, yerelde, genelde yaptığı mahalle baskılarını, dış politikadaki istikrarsızlığını sizlere anlatmama gerek yok. Sizler bunu birebir görüyorsunuz. Ekonomimiz çok kötü. Ekonomimiz dünyadaki en kötü ilk beş ekonomiden bir tanesi. Nerden bakarsanız bakın, dikiş tutacak bir tarafı yok. Bu iktidarla birlikte Türkiye nerden nereye geldi. Bu gün sistemin bütün unsurlarıyla oynanıyor. İşte bakın üniversitelerimizin durumu, yargının durumu parçalı anayasa değişikliğine baktığınız zaman ortaya çıkan durum. Özelleştirmelerin durumu AKP o kadar başarısız, o kadar beceriksiz ben bu duruma 'Zübük' siyaseti diyorum. AKP 'Zübük' siyaseti yapıyor” dedi.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.