AKP’de Başkan Gezgin

AKP’de Başkan Gezgin

AKP'de sonucu merakla beklenen kongreye büyük ilgi vardı. Kongrede gülen isim 245 oy alan İsmail Gezgin oldu. Taner Laçin ise 140 oy aldı.

AKP'de sonucu merakla beklenen kongreye büyük ilgi vardı. Kongrede gülen isim 245 oy alan İsmail Gezgin oldu. Taner Laçin ise 140 oy aldı.

    AKP 2. Olağan Merkez İlçe Kongresi, Cumartesi günü yeni Belediye Nikah Salonu'nda gerçekleştirildi. 385 delegenin oy kullandığı kongrede 245 oy alan İsmail Gezgin, başkanlığa tekrar seçildi.

   Kongre öncesinde salonun çok güzel hazırlandığı gözlerden kaçmazken, salonda adaylardan Taner Laçin'in tek, İsmail Gezgin'in ise 3 afişinin yer alması dikkat çekti. Gezgin kongreye gelen delegelere salon girişinde defter, parti, rozeti ve takvimden oluşan eşantiyonlar dağıttı. Kongrede delegeler ve konuklara tavukçuluk sektörünü desteklemek amacıyla tavuk döner ve ayrandan oluşan kumanya verildi.

SALONDA TANIDIK YÜZLER

    Yoğun katılımın olduğu kongrede tanıdık yüzler de yerini aldı. TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Köksal Toptan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli salondaki misafirler arasındaydı. Ayrıca kongreye Bolu Milletvekilleri Metin Yılmaz, Mehmet Güner ve Yüksel Coşkunyürek, MHP Merkez İlçe Başkanı Sabri Şatıroğlu, CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan ve SP İl Başkanı Abdullah Uzun da katıldılar. Kongrenin Divan Başkanlığı'nı AKP Kilis Milletvekili Hasan Kara yaptı.

LAÇİN: “YAPILMAMIŞLARI YAPACAĞIZ”

    Kongrede ilk konuşmayı Taner Laçin yaptı. Laçin konuşmasında aday olmasının amacının şu ana kadar yapılmayanları yapmak ve eksikleri tamamlamak olduğunu belirterek şunları söyledi: “Öncelikle kaybettiğimiz Orhan Kaymak'ı rahmetle anıyorum. Bir çığ gibi büyüyen AKP'de, eşine az rastlanır bir destana imza attıktan sonra sorumluluğumuz arttı. En mükemmelini yapmalıyız. Listemizde her kesimden, her bölgeden Bolu'yu kucaklayacak isimler var. Kadın Kolları ve Gençlik kolları ile birlikte etkinlikler düzenleyerek, Bolu'nun sorunlarına çözümler bulacağız. Dertlere derman bir yönetim anlayışımız olacak. Bize oy veren herkes gurur duyacak."

GEZGİN: “HUZURLU OLACAĞIZ”

    Başkan adaylarından İsmail Gezgin de yaptığı konuşmada, huzur ve birliği sağlayacaklarını belirterek şunları söyledi: “23 Mayıs 2003'ten bu yana teşkilatı canlı tutup üye sayımızı 4 bine kadar çıkardık. Hedefimiz bu rakamı ikiye katlamak. Teşkilat yapımızı aktif tutmaya çalışıyoruz. Demokrasinin vazgeçilmezi olan delege seçimlerimizi köy köy, mahalle mahalle yaptık. Türkiye'de değişim süreci başladı. Eski siyaset anlayışını sileceğiz. AKP huzur, birlik, beraberlik içinde hareket edecek. Temel görevimiz bu olacak. Çoğulcu demokrasiyi, kişiye bağlı yapmayacağız. Partimizdeki coşku ve sevinç bize ruh veriyor. Biz Bolu ve Türkiye sevdalısıyız. Bundan böyle sokaklarda da temsilcilerimiz olacak. Herşey Bolu için.”

   Seçimde sandıklar saat 18.00’de açıldı. Oy kullanan 385 delegeden 245’inin oyunu alan Gezgin tekrar başkan seçilirken, Laçin 140 oyda kaldı.

İsmail Gezgin’in kazanan listesi

   Halis Kaynarpınar, Erol Özkasnak, Sevim Süslüoğlu, Vedat Caner, Mustafa Hotacıoğlu, Hayrettin Yıldız, Selami Demirdöğen, Sabri Tınaz, Kerim Namdar, Uğur Aktaş, Mustafa Karabaş, Ahmet Yavuz, Murat Koca, Aynur Tarakçıoğlu, Cengiz Aydoğan, Zeki Şıvgın, Arif Gücüyener, Nevzat Kutlar, Kamil Kutlu, Mehmet Halil, Yusuf Güç, Mehmet Çetin, Sadık Arslan, Aydın İnceayan, Atilla Uçar, Burak Balaban, Uğur Akbay, Mükerrem Yılmaz ve İsmail Başaran.

Taner Laçin’in kaybeden listesi

    Reşat Ateş, M. Gürkan Yetkin, Yaşar Yüceer, Mustafa Yılmaz, Nuri Özdoğan, Nebahat Key, Orhan Özdemir, İdris Günışık, Fedai Öztürk, Gültinay Okçu, A. İmran Çatana, Orhan Çelen, Feyzullah Özen, Yasin Çifçi, Soner Gümüş, Mehmet Zengin, Emrullah Bilen, Mehmet Coşkun, Fatih Kutucuoğlu, Gönül Kilitçi, Oktay Nasuhoğlu, Kazım Çetin, Mehmet Keser, Emre Yıldırım, Cihan Cebeci, Nihat Dinç, Hüseyin Tokuşoğlu, Ekrem Asma ve Orhan Temel

27.02.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.