AKP’de kongre heyecanı

AKP’de kongre heyecanı

Adaylığını bugün açıklaması beklenen ve kulislerde Ali Ercoşkun'a, milletvekilleri ile birlikte, destek verdiği konuşulan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “AK Parti, il kongresinden sonra daha aktif bir yapıya kavuşacak.

Adaylığını bugün açıklaması beklenen ve kulislerde Ali Ercoşkun'a, milletvekilleri ile birlikte, destek verdiği konuşulan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “AK Parti, il kongresinden sonra daha aktif bir yapıya kavuşacak. Bu havayı da seçilen İl Başkanı ile yakalayacağız” dedi.

Daha önce “Biz kimi işaret edersek o başkan” sözleriyle, AKP kurmaylarından tepki alan Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin kongre değerlendirmesinde, bu kez daha temkinli. Gezgin, Ali Ercoşkun'a desteklerinin yönetim kurulu ve delege görüşmelerinden sonra netlik kazanacağını söyledi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AKP Bolu Teşkilatı İl Kongresi'ne sayılı günler kala, konuyla ilgili düşüncelerini bizimle paylaştı. AKP olarak 14 Mayıs'ta gerçekleşecek olan il kongresinden sonra daha aktif bir yapıya kavuşacağının altını çizen Yılmaz; “Bu havayı da yeni seçilecek il başkanı ile yakalayacağız” diye konuştu.

SÜRPRİZ YOK

AKP il kongresi öncesi mevcut Başkan Fatih Metin'e alternatif isim arayışlarının kulislerinden yansımasını ve kapalı kapılar ardında esen rüzgarların kısa süre önce İl Başkanlığı adaylığında ismi geçen Ali Ercoşkun'un lehine dönmesini de, “Kurmaylardan destek” başlığı altındaki kulis haberimizde sizlere iletmiştik. Konuyla ilgili sorularımızı Bolu Gündem Tesisleri'ni ziyareti sırasında yanıtlayan Alaaddin Yılmaz, AKP kongresinde seçilecek İl Başkanı ile 2007 genel seçimlerine gidileceğini vurgulayarak, sürpriz yok ifadesini kullandı. Yılmaz; “Kongreler demokratik platformlardır. Çok listeli yarışlar heyecan getirir, ancak istenen ve sağlıklı olan tek listedir. Çok listenin getireceği heyecanı, AK Parti yakalayacak durumda. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek kongre çok önemli. 2007 genel seçimlere partiyi götürecek il başkanı ile aktif havayı yakalayacağımıza inanıyorum” dedi.

GEZGİN; “DELEGELER KENDİ GÖRÜŞLERİNE SAHİP”

Adaylığını açıklaması kesinleşen Ali Ercoşkun'a destek konusunda konuşan AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin; “Merkez ilçe yönetim kurulu ve delegelerle bu konuda görüşeceğiz. Çünkü delegelerimiz kendi görüşlerine sahipler” dedi. Daha önce “Biz kimi işaret edersek o başkan” açıklaması, il başkanlığında merkez ilçenin 350 delege ile etkili olacağını söylemesi, milletvekilleri ve Belediye Başkanı’ndan tepki alan AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin, bu kez temkinli konuştu. Gezgin, merkez ilçe olarak verecekleri desteğin, yönetim kurulu ve delegelerle görüşmelerinin ardından belirleyeceklerinin altını çizerek; “Ali Ercoşkun henüz adaylığını açıklamadı. Cuma günü, bu açıklamayı yapmasını bekliyoruz. Merkez ilçe olarak, İl Başkanlığı’nda destekleyeceğimiz isim için yönetim kurulu ve delegelerle görüşeceğiz. Herkesin kendine göre görüşü, fikri var. Sonuçta kazanan AK Parti ve Bolu olacaktır” diye konuştu.

27.04.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.