Alaaddin Yılmaz bize hakaret etti, gereğini yapacağım

Alaaddin Yılmaz bize hakaret etti, gereğini yapacağım

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun, geçtiğimiz hafta yayınladığımız röportajda, AK Parti Hükümetini sert bir dille eleştirmişti. Uzun'un ifade ettiği iddialara muhatapları tek tek cevap verirken, konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti eski kurucu İl Başkanı ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın cevabı ise ilginç olmuştu. Uzun, Yılmaz'ın ifadelerinin çok ağır olduğunu söyleyerek,Yılmaz hakkında hukuki işlem başlatacağını ifade etti.

Abdullah Uzun, AK Parti ile ilgili verdiği demeçte, AK Parti'nin sekiz yıl içinde siyaseten zenginleşen bir zümre yarattığını ifade etmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Alaaddin Yılmaz, Uzun'un açıklamalarına şu şekilde cevap vermişti: “Ali Ercoşkun'la Abdullah Uzun yakın arkadaşlar. Ben onların arasına girecek kadar yakın değilim onlara. Onun için birbirlerini zengin edecek yollar buldularsa ki ikisi de zengin, Allah daim etsin. İkisinin de zengin olması güzel, ikisinin de AK Parti döneminde yeni arabalara binmesi de güzel bir şey. İkisi samimi arkadaş, ama ben sadece insanlarla samimi olurum” dedi.

SİYASİ ZENGİNLİĞİN SİMGESİ DÜN JAGUAR'DI, BUGÜN İSE JEEP'LER

Yılmaz'ın değerlendirmesi üzerine açıklama yapmak istediğini ifade eden Abdullah Uzun şu değerlendirmeyi yaptı: “Ben Saadet Partisi İl Başkanı olarak dün olduğu gibi bugün de siyasi misyonumuz gereği bir eleştiri yaparken, siyasi ideolojinin sonuçlarını eleştirmişimdir. Hiçbir zaman kişilerin kişilikleri ile alakalı düşünceleri ile alakalı, yaşantıları ile alakalı veya ticaretiyle alakalı kişi bazlı eleştirilerim olmamıştır. Biz eleştiri yaparken bir siyasi gerçekten yola çıkarak, toplumdaki sosyolojik değişmeleri sorgulamışızdır. Nasıl ki ANAP döneminde insanlar siyaseten zenginleştiklerinin simgesi Jaguar'dı, AK Parti iktidarında ise siyasi zenginlerin simgesi Jeep olmuştur. Bu Bolumuz'da da böyledir, Türkiye'nin diğer şehirlerinde de böyledir. Bu artık simge haline gelmiştir.”

KANUNİ HAKLARIMI KULLANACAĞIM

Uzun açıklamasının sonunda, “Geçen hafta bu sosyolojik ortam gereği sosyolojik tespitleri yaparken yaptığım açıklamamda, ben Bolu'daki bir kişiyi kastetmedim, hedef almadım. AK Parti döneminde Bolu'da ve Türkiye'de çıplak gözle görünen gerçeği ifade ettim. Bu açıklamamın üzerine de Sayın Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun Bey'le Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun'u bizzat kendisi söylediği beyanatında sanki zenginlikleri farklı yoldan elde edilmiş insanlar gibi algılanan ve söylenen bir açıklamada bulunmuştur. Açıklamanın sonunda da bu iki kişiyle ben arkadaş değilim, ben insanlarla arkadaşım diyerek büyük bir hakarette bulunmuştur. Ben kendi adıma Alaaddin Yılmaz'ın söylediği sözle ilgili gerekli kanuni haklarımı kullanacağım” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.