Alaaddin Yılmaz'ın morali iyi değil

Alaaddin Yılmaz'ın morali iyi değil

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, geçtiğimiz gün gazetemize verdiği demeçte, CHP İl Başkanı Tanju Özcan için “Seviyesi düşük olan adamla muhatap olmam” demişti. Konuya yanıt gecikmedi ve CHP İlçe Başkanı Cemal Özsoy, “AKP'li Belediye Başkanı Alaadin Yılmaz'ın morali iyi değil.Başkan Bolu'yu iyi yönetemediğinin farkındadır” dedi.

CHP ile Belediye Başkanı arasında sular durulmuyor. Uzun zamandır Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Belediye hakkında açıklamalar yapacağını söyleyen CHP İl Başkanı Tanju Özcan, muhatap olarak Başkan Alaaddin Yılmaz'ı gördüğünü belirtti. Başkan Yılmaz ise kendisiyle muhatap olmayacağını söyleyince, CHP'den zehir zemberek bir açıklama geldi. Açıklamayı yapan CHP İlçe Başkanı Cemal Özsoy şunları kaydetti: “AKP'li Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bir gazeteye verdiği demeçte, “Seviyesi düşük adamla muhatap olmam” diye çirkin, adaba ve ahlak kurallarına uymayan, bir belediye başkanının ağzına asla yakışmayan, izandan yoksun, kültürsüz ve cahilane, ağzı bozuk bir açıklama yapmış. Yadırgamıyoruz. Çünkü bu açıklama sadece Alaaddin Yılmaz'ın ağzına yakışır.”

PROJELERİ AĞZINA YÜZÜNE BULAŞTIRMIŞTIR

Özsoy açıklamasına şöyle devam etti: “AKP'li Belediye Başkanı Alaadin Yılmaz'ın morali iyi değil. Başkan Bolu'yu iyi yönetemediğinin farkındadır. Başkan Belediyeyi 80 trilyona yakın borca sokup batırdığını, bu yüzden elinin kolunun bağlı olduğunun da farkında.

İşçilerin 6 adet ikramiyesini ödeyemediğinin farkında. Arıtılmış suyun seçimden önce verileceğini vaat ettiği halde, hala suyu veremediğinin, 100 günde biteceğini söylediği, aradan 1 yılı aşan süre geçmesine rağmen, hala Şehirler Arası Otobüs Terminalini açamadığının farkında. Çok amaçlı salonun yarım kaldığının farkında. Önümüzdeki 50 yılın projesi dediği Pazar Yeri Projesini, komik yürüyen merdiveni yapamadığının farkında. Pis su arıtma tesisini hala faaliyete geçiremediğinin farkında. Alaaddin Yılmaz'ın bugüne kadar uygulamaya sokmaya çalıştığı projelerin hiç birisi kendine ait değildir. Kendine ait olmayan projelerin tamamlanmasını da becerememiş, ağzına yüzüne bulaştırmıştır.”

TANJU ÖZCAN'IN KARŞISINA ÇIK DA HALKIMIZ SEVİYELERİNİZİ BİR ÖLÇSÜN

Eleştiriyi iyice sertleştiren CHP İlçe Başkanı Özsoy, “Sayın Başkan, Tanju Özcan'a seviyesiz diyeceğinize, seni halkın karşısına aylardır açık oturuma davet eden Tanju Özcan'ın karşısına çık da halkımız seviyelerinizi bir ölçsün. Yaptığınız çöp ihalesinde Bolu Halkını ne kadar zarara uğrattığınızı, yetim hakkını nasıl yedirttiğinizi halkımız bir öğrensin.

Kullandığınız cümleleri halkımız tasvip etmiyor, haberiniz olsun. Halkımız bu tür açıklamalarla ilgilenmiyor. Halkımız ödeyemediği kredi kartı borcu ile ödeyemediği ferdi kredisini ödemekle meşgul. Halkımız işsizlik ve yoksullukla mücadele ediyor. Vatandaşımız evine bir dilim ekmek götürmenin mücadelesini veriyor. Vatandaşımız icra kapılarında gün geçiriyor. Siz yakında bunların hesabını verecek, dünyanın kaç bucak olduğunu sandıkta göreceksiniz. Halk bunların hesabını sizlere mutlaka soracaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.