Aladağ eğitimcilerle şenlendi

            01.07.2004

Türk Eğitim-Sen Bolu Şubesi’nin Aladağ’da ikincisini düzenlediği şenliklerdeyiz. Herşeyde olduğu gibi havalar da şirazesinden çıktı. Sanki mevsimler yer değiştirdi. Baharın bereketi, Nisan yağmurları Mayıs’a, Haziran’a ertelendi. Bir güneş, bir yağmur. Şenliklerin yapılacağı günde ilk sorulan soru havanın nasıl olacağıydı. Teknolojinin gelişmişliği sonucunda bölgesel bazda tahminler şaşmadan tutuyor da, Aladağ’da da nasıl olacağını kestirmek pek de mümkün olmuyordu. Sorulara verilen yanıtlar hava sıcaklığının 30 c’nin üzerinde olacağı bilgisi alınmış olmasına karşın hava, parçalı bulutlu ve serin bir rüzgar var. Hazırlıklar iyi organize edilmiş. Öğretmenler ve aileleri öbek öbek dağılmışlar çamların altına. Hafiften bir müzik karışıyor, sertçe esen rüzgara. Çamlar arasında yankısını bulan Anadolu ezgileri yürekleri yerinden oynatıyor. Herkes yerinde kıpır kıpır, neşe içinde...

Sonra bir ses, güzelliklerin paylaşıldıkça çoğalacağı düşüncesinden hareket ettiklerini ifade eden TES.Bolu Şubesi Başkanı Sn. Fikret Başar, ikincisi olan Aladağ Şenlikleri’ne hoşgeldiniz diyor Ankara, Zonguldak, Sakarya, Düzce ve Bolu’dan gelen konuklarına. Birlikten kuvvet doğacağını, yorgun savaşcı eğitimcilere kaynaşma içinde dinlenmelerini ifade ederken, amaçlarının Bolu’nun doğal güzelliklerini de göstermek olduğunu vurguluyor. Örgütlü toplum olmanın önemini, birlik ve beraberliğin korunup geliştirildiğinde güçlenip sorunların daha kolay çözüleceğinin önemine işaret ediyordu.

Sonra sendikanın Ankara konuklarından üst yönetimi temsil eden davudi bir ses dağılıyor mikrofondan. Ayyıldızlı bayrağın gölgesinde ulusun bütünlüğü için ülkü birliği yapan eğitim çalışanlarının haklarından. Öğretmenlerin sınıflara ayırmak gibi yanlış olacak çalışmalardan bahsederek böyle güzel bir organizasyonu gerçekleştiren Bolu yönetimine eğitim çalışanlarına teşekkür ediyor.

Daha sonra folklor grupları oyunlarını sergiliyor. Oyunlar, şarkılar, şiirler birbirini kovalıyor. Herkes mutlu. Herkes coşkulu.

Güzel bir yemek organizasyonu. Bol kepçe dağıtım. Saat 15:30’a doğru biraz daha sertleşen hava. Hafif çiseleyen yağmura rağmen insanlar güzel bir günün değerlendirmesi içinde sakin.

TES Bolu Şubesi Başkanı Sn. Fikret Başar’a böylesi güzel bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için şahsına ve yönetimine teşekkür ediyorum. Bu arada bir önemli hususa işaret etmeden de geçemeyeceğim. İnsanların yeme, içme, eğlenmek kadar tuvalete gidip rahatlamak ihtiyacı da var. Doğa güzelliklerinin korunması adına tuvalet sorununa da bir çözüm bulunması gerektiği konuklar arasında konuşuluyordu. Hatırlatmak istedim.

Bu yazı toplam 728 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.