Alanhimmetler’de 300 kişilik iftar

Alanhimmetler’de 300 kişilik iftar

Ankara’da faaliyet gösteren bir firmanın yönetim kurulu başkanlığını yapan ve aslen Kıbrıscık ilçesi nüfusuna kayıtlı iş insanı Mehmet Bilgin, Alanhimmetler köyünde düzenlenen 300 kişilik iftar yemeğine destek verdi.

foto-galeri-20190513143725.jpg

Alanhimmetler köylülerimizin birlik beraberlik için 300 kişi köy iftarında bir araya geldi. Kıbrıscıklı iş insanı Mehmet Bilgin, şunları söyledi; “

İftarımızda bizlerle birlikte olan Kıbrıscık İlçemizin değerli yöneticileri kardeşlerimiz kaymakamımız Mustafa Köleoğlu, Belediye Başkanımız Emin Tekemen, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ergin Atmaca, İlçe Müftümüz Sinan Yıldız, İlçe Emniyet Amirimiz Murat Şeker, İlçe Karakol Komutanımız Metin Özür, Belediye Yazı İşleri Müdürümüz Dursun Demir, İlçe Sağlık Müdürü Afer Bilgin Ankara’dan, Beypazarı’ndan,  Bolu’dan,Kıbrıscıktan ,Düzce’den, Kocaeli’nden gelerek bizlerle beraber olan köylülerimize teşekkür ederiz.

Hep birlikte yeni yapılan yemekhanemizin gezilmesinden sonra huzur içinde birlik beraberlik kardeşlik içinde dualarla iftarımızı açtık. Hep birlikte akşam namazını kıldıktan sonra eski köy konağında bir arada olan köylülerimizle ilçe yöneticilerimiz toplantılara başladık. Ayrıca, Alanhimmetler köyümüze yapılacakları konuştuk. Sonra hep birlikte Kıbrıscık müftümüzün kıldırdığı terafi namazımızı kıldık. Memleketimin birliğine beraberliğine şehitlerimize Atatürk’e yapılan duadan sonra tekrar köy konağında sohbete başlayarak köylülerimizle kaynaşma içinde Kıbrıscık’tan gelen misafirlerimizi yolcu ettik daha sonra eski köy konağında başlanan toplantıda köyümüzde yapılacak işleri masaya yatırdık.

Aşama aşama bunların üzerinden geçilerek kısa sürede köyümüze ait derneğimizin kurulmasına dernek kurulmasını ve geçici başkanlığının Durmuş Bahşi tarafından yürütülmesine karar verildi, yemekhanemizin dışının boyanmasına,yeni tuvalet abdest alma mekanı yapılmasına cami etrafının parke taşı ile kaplanmasına ramazan boyunca köylülerimize iftar yemekleri verilmesine devam edilmesine karar verildi.  Gece saat 24,00 civarında toplantı sonlandırılarak köy dışından gelen misafirlerin ayrılmasıyla gecemiz sonlandırdık. Köyümüze gelerek bizlerle beraber olan yağmurlu ve soğuk gecemize köylülerimizin sıcaklığını katan değerli misafirlerimize bizlerle beraber oldukları için teşekkür ederiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.