Ali Ercoşkun: İkiyüzlülük yapıyorlar

Ali Ercoşkun: İkiyüzlülük yapıyorlar

AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, muhalefet partilerinin yapılmaya çalışılan bütün olumlu gelişmelere karşı direnç gösterdiğini ifade ederek, “İkiyüzlülük yapıyorlar” dedi.

AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, son dönemde tartışılan güncel konularla ilgili değerlendirmeler yaptı. Ercoşkun gazetemize yaptığı açıklamada, “AK Parti'yle birlikte memlekette çok büyük değişim ve dönüşüm yaşanmıştır. 1 Mayıs AK Parti'yle birlikte tam bir işçi bayramı olarak anılmaya başlanmıştır. Türkiye'deki bu demokratikleşme ve toplumun isteklerini, arzularını ifade edebilme adına da 1 Mayıs bu simgelerden biridir. 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanabilmesi aslında Türkiye'nin bazı şeyleri gerçekten başardığını ve bir kademe üste geçtiğini gösteriyor. Bunu bir seçim yatırımı olarak değerlendirmek abesle iştigaldir. Bu tutum Türkiye'deki değişimden haberdar olmamak demektir” dedi.

SİYASİ BİR OLAY GİBİ DEĞERLENDİRİLMEMELİ

Ercoşkun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçmişte 1 Mayıs kutlamalarına ilişkin yaptığı değerlendirmelerin farklı bir bakış açısından kaynaklandığını, Erdoğan'ın düşüncelerinde herhangi bir değişiklik olmadığını şu sözlerle ifade etti: “Başbakanımız geçtiğimiz yıl nasıl düşünüyorsa, bu yıl da aynı şekilde düşünüyor. Kutlanan bir işçi bayramı ise o şekilde kutlanmalı. Siyasi bir olay gibi değerlendirilmemeli. Ortada emniyet güçleri ve valilikle ilgili gerekli şartlar oluşmuş durumda. Var olan olumlu ortam, doğru şekilde değerlendirilmeli.”

DEĞİŞİKLİK TÜRKİYE'NİN İHTİYACIDIR

Ercoşkun anayasa değişikliği ile ilgili olarak “Şuanda Anayasa paketindeki değişiklik ihtiyacı Ak Parti'nin ihtiyacı değildir. Türkiye'nin ihtiyacıdır. Ne yazıktır ki 12 Eylül'den bu yana askeri darbe anayasası olarak değerlendirilen bir düzenlemeye, toplumun bazı kesimlerinin sırf siyaseten eski söylemelerinden farklı bir söylem içinde olduklarını görüyoruz. Ama AK Parti'nin kuruluşundan bu yana hedeflerinden biri sivil anayasanın olduğunu çok net bir şekilde biliyoruz. Aslında bu noktada bir ikiyüzlülük de var. Belki bu ikiyüzlülük dikkatlerden kaçıyor. 2007 seçimlerinden hemen sonra AK Parti kalktı dedi ki 'Biz bir anayasa değişikliği çalışması içersine girelim' dedi” diye konuştu.

OLAYLARI ÇARPITIYORLAR

Ercoşkun yaptığı açıklamayı şu sözlerle sürdürdü: “AK Parti kendi yaptığı çalışmalarla birlikte ortaya bir taslak çıkarttı. O zaman bütün muhalefet CHP'siyle, MHP'siyle kalktı dedi ki 'Biz bu anayasa çalışmaları içersinde olmadık, biz bulunmadık, bizim görüşümüz alınmadı. O yüzden biz bu çalışmayı desteklemeyiz' İkiyüzlülük yaptılar. Demokratik açılım sürecinde de, 2007 anayasasında da muhalefetin o tavrından sonra hükümet kalktı 'Demokratik Açılım yapmak istiyoruz, buyurun siz de fikrinizi söyleyin' dedi. Bu defa da 'Ne olduğu belli değil' dediler. Olayları bu kadar çarpıtarak kullanmaya çalışan bir muhalefet anlayışı olur mu? İkiyüzlülük yapıyorlar. Şuanda da bunu görüyoruz.”

TOPLUMSAL MUTABAKATI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ

Ercoşkun açıklamasının sonunda, “AK Parti hak ve özgürlüklerin en üst seviyede olmasını savunmuştur. Artık şartlar oluştu. Toplumsal anlamda da bu konuda çok ciddi destek var. Bu desteklerin neticesinde yapılması gereken değişikliklerin yapılması bu hükümetin asli vazifelerinden bir tanesi. Halkımızın bize verdiği güvenle oluşan AK Parti iktidarı, toplumsal mutabakatı savunmaktadır. Yapmaya çalıştığımız değişikliklerin, halkın desteği olmadan yapılabilmesi mümkün değildir. AK Parti olarak oy veren vermeyen bütün halkımızın, insanlarımızın çıkarlarını düşünmek zorundayız. Toplumsal mutabakatı oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.