Alptekin sorunları dinledi

Alptekin sorunları dinledi

Eski Bolu Milletvekillerinden TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin, Vali Mehmet Ali Türker ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a yaptığı ziyaretlerde Bolu’nun sorunları hakkında bilgi aldı. Vali Türker’in verdiği, k

Eski Bolu Milletvekillerinden TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin, Vali Mehmet Ali Türker ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a yaptığı ziyaretlerde Bolu’nun sorunları hakkında bilgi aldı. Vali Türker’in verdiği, kentimizde yapılan çalışmaları ve kentin sorunlarını içeren dosyayı alan İsmail Alptekin; “Ankara’nın vereceği destekle inşallah Bolu beklenen atılımı yapacaktır” dedi.

Vali Mehmet Ali Türker’e yaptığı ziyarette, kentin sorunları hakkında bilgi alan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili İsmail Alptekin, gazetecilere yaptığı açıklamada; Türkiye’nin dış politikada son iki yılda büyük mesafe kat ettiğini belirterek ve iç meselelerden çok dış meselelere ağırlık verdiklerini vurgulayarak, şunları söyledi; “Türkiye eskiden komşularının tamamıyla kavgalı idi. Bugün gelinen noktada ise eskiden tokalaşmayı bile hayal edemeyeceğimiz ülkelerle dostane ilişkiler geliştirildi. Bu ilişkiler sadece dostane boyutuyla kalmadı. Ekonomik alanlara da yansıdı. İstanbul’da yapılacak NATO Zirvesi bu nedenle çok önemli. Bana göre bu zirvede 21.yüzyıl ve sonraki dünya konuşulacak. Bu süreç öncesinde demokratik tepkiler olabilir ve olması normal.”

Zirvenin İstanbul’da yapılacak olmasının çok daha önemli olduğunu vurgulayan Alptekin, “Ev sahibi olarak bölgemizle ilgili alınacak kararlarda söz alıp kararlara müdahale edebiliriz. Bu toplantı sadece bizim için değil, bölge ülkeleri için de önemli” dedi.

Vali Mehmet Ali Türker daha sonra TBMM Başkanvekili Alptekin’e, Bolu’da yapılan çalışmalar ve kentin sorunlarını içeren bir dosya verdi. Toplantıya, AKP Bolu Milletvekilleri, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve partililer katıldı.

BAŞKAN YILMAZ’I DA ZİYARET ETTİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili İsmail Alptekin, beraberinde Bolu Milletvekilleri Mehmet Yılmaz, Yüksel Coşkunyürek ile birlikte Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı da makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında açıklamada bulunan TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin, “28 Mart sonrası seçilen Belediye Başkanlarımıza, meclis üyelerimize hayırlı olsun diliyorum. Çok büyük bir başarı ama, çok büyük bir sorumluluk aldık. Fiziki yıkım ve tahribata uğramış olan Bolu’nun sıkıntılarını çözmek Belediye Başkanımıza ve bu yönetime düşüyor. Teşkilatımızın ve milletvekillerimizin Ankara’dan vereceği desteklerle inşallah Bolu beklenen atılımı yapacaktır” dedi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da, “Ziyaretinizle bizi onurlandırdınız. Meclis Başkanvekili olarak Bolu’nun önünü açtınız. Ayrıca Bolu’dan milletvekili olmayarak 3 ilave milletvekili daha çıkmasını sağladınız. Dolayısıyla sizin bu özverili tavrınız sayesinde partimiz Bolu’da çok büyük bir başarı gösterdi. İnşallah bu bütünlükle biz Bolu’da bir tarih yazacağız. Nazik ziyaretinizden ötürü teşekkür ediyor, görevinizde başarılar diliyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.