Genç araştırmacılar Tekno-Girişimcilikle buluştu

Kastamonu Üniversitesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği kapsamında "Genç Araştırmacılara Ar-Ge Odağında Tekno-Girişimcilik Eğitimi" programının ikincisine ev sahipliği yaptı. Program, üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erol Tekin'in yürütücülüğünde gerçekleştirildi.

Türkiye'nin dört bir yanından genç yetenekler

Eğitim ve etkinliklere Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden 20 lisansüstü öğrenci katılım gösterdi. Kastamonu Üniversitesi'nin yanı sıra Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Sinop Üniversitesi gibi birçok üniversiteden genç araştırmacılar, bu önemli etkinlikte bir araya geldi.

Uzman akademisyenlerden doyasıya bilgi

Eğitimler, Kastamonu Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi, Ankara Üniversitesi gibi Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden 18 uzman akademisyen tarafından verildi. Genç araştırmacılara; Girişimciliğin Temelleri, İş Fikri Geliştirme, Dijital Pazarlama gibi birçok konuda teorik bilgiler aktarıldı.

Uygulamalı eğitim ve iş fikri sunumları

Teorik eğitimlerin ardından katılımcılar, "İş Planı" ve "İş Modeli Kanvası" hazırlama çalışmaları yaparak bilgilerini pekiştirdi. Hazırlanan iş modeli kanvasları çerçevesinde genç girişimciler, iş fikirlerini bir jüri önünde sundu. Etkinliğin son gününde gerçekleştirilen bu sunumlarla program, başarılı bir şekilde tamamlandı.

Katılımcılardan tam not

Etkinliğe katılan tüm kursiyerler, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Katılımcılar, böyle bir etkinliğe katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirirken, aynı zamanda marka ve patent tescil süreçlerine ilk adımlarını attıklarını ve ürünlerini ticarileştirmeye yönelik önemli bir süreç başlattıklarını ifade etti.