ANADOLU YILDIZI BOLUSPOR- 1975-76

ANADOLU YILDIZI BOLUSPOR- 1975-76

Boluspor'un 1975- 1976 sezonunu irdelemeye devam ediyoruz. 23 Ekim 1975 tarihli Tercüman Gazetesi'nin Spor sayfasında İlhan Önder imzasıyla çıkan haber, bakın Boluspor'u nasıl dile getirmiş.

GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ HAYALİ CİHAN DEĞER

YENİDEN BÜYÜMEK İSTİYORLAR

BOLUSPOR YAKINDA DEV TAKIM OLACAK

Geçen yılların flaş takımı Boluspor'un lig başında aldığı yenilgilerle korkulu hatta gelmesi, tüm sporseverlerin aksine, Bolu'da hiç telaş yaratmamıştır. Lig fikstürünün bir azizliği olarak nitelendirilen ilk başarısızlık, her yönü ile Kırmızı-Beyazlılara kampı tesiri yapmış ve alınan puanlarla lig sıralamasında süratle yükselmeye başlamıştır.

Son olarak ligin hızlılarından Göztepe'yi mağlup eden Bolusporluların, bu galibiyeti şehirde sevinçle karşılanmıştır. Kulüp Başkanı ve Bolu Belediye Reisi Muzaffer Işın, “Boluspor çok kısa zamanda ligde diğer takımların korkusu olacaktır” diyerek şöyle devam etmiştir:

“Üç yıldan beri çocuklarımız Neagu'nun çalıştırma sistemine alışmışlardı. Takımımızı yeni antrene etmeye başlayan Galip Türkkan ile yenilerin intibakları üzerine Boluspor tekrar güçlü hüviyetine bürünmüştür. Her ilerleyen hafta sonunda Boluspor sıralamada yükselerek dereceye girecektir. Bunun gerçekleşmesini sporseverler çok kısa zamanda göreceklerdir. Tüm Bolulular olarak, antrenör Türkkan'a ve çocuklarımıza güvenimiz sonsuzdur.

BİRİNCİ LİGDE ANADOLU BEYLERİ

Dönemin ünlü futbol adamı Sabri Kiraz, 13 Ağustos 1975 tarihinde Hayat Spor Dergisi'nde Boluspor için şunları söylemiş: BOLUSPOR: Boluspor, “Hammadde alıp işlenmiş satma” yoluna devam ediyor. Yine amatör kümelerden pek çok futbolcu aldılar. Demir ile Vahdet'in gitmeleri büyük bir kayıp değil bence. Alınanlar arasında, daha iyileri çıkabilir. İyi bir çalışma düzenine girmiş olan Antrenörleri Neagu'nun ayrılışı bir sorun olabilir. Böyle bir durum meydana gelmezse Boluspor, lig sıralamasını değiştiren takım olur.

BOLUSPOR'LU FUTBOLCULARA YÖNETİCİLER ZİYAFET VERDİ

Lig fikstürünün azizliğine rağmen, Türkiye 1. Ligi'nin ilk yarısını başarılı olarak beşinci bitiren Bolusporlu futbolculara, Yönetim Kurulu başarılı maçlarından ve derecesinden dolayı bir ziyafet vermiştir.

Yemek sırasında Yönetim Kurulu adına konuşan Asbaşkan Hulki Avlacıoğlu, Bolusporlu futbolcularla gurur duyduklarını belirterek: "Uzun bir çalışmadan sonra ilk yarı sonunda başarıya ulaşmış bulunuyoruz. Teknik kadrosundan futbolcusuna, yönetim kurulundan taraftarına kadar herkes kendine düşen görevi büyük bir anlayış içinde yerine getirmiştir. Sıkı bir disiplin içinde ve çok iyi bir arkadaşlık havası ile Boluspor'un ismine yakışır bir biçimde aynı başarıyı ikinci yarı sonunda göstereceğimize biz yönetim kurulu olarak gönülden inanıyoruz" dedi.

ÖRNEK DAVRANIŞ TAKDİR GÖRDÜ. BOLUSPOR YÖNETİM KURULU, ÖLEN AMİGONUN EŞİNE 25 BİN LİRALIK YARDIMDA BULUNDU

Geçen hafta Boluspor Yönetiminin; camianın iyi günlerinde, acılarında toparlayıcı ve düzenleyici görevler yaptığını yazmıştık.

Örneğin trafik kazasında hayatını kaybeden Amigo Necati'nin (Talay) ailesine maddi manevi yardımların yapılmasını yönetim kurulu karara bağlamıştı.

Bundan bir süre önce trafik kazasında ölen Boluspor'un vefakar amigosu Necati Talay'ın eşi Sevim Talay'a Boluspor Yönetim Kurulu tarafından 25 bin lira verilmesi, burada memnuniyet yaratmıştır.

Bolulu olmamasına rağmen bir Bolulu kadar Boluspor'a gönül veren rahmetli Necati Talay, maçlarda taraftarlarını coşturduğu kadar transfer aylarında Boluspor'a futbolcu kaçırmak ve onların sözleşme imzalayıncaya kadar saklaması ile de bir hayli isim yapmıştı. Trafik kazasında ve genç yaşında hayatını kaybeden Necati Talay'ın eşi Sevim Talay'a kulüp tarafından yapılan maddi yardım örnek davranış olarak nitelendirilmiştir.

Bu konuda Sevim Talay, “Boluspor'a gönül veren, bu yüzden zaman zaman evini dahi ihmal eden eşimin ölümü bizleri çok üzdü.

Bolusporlu yöneticilerin örnek davranışını ömür boyu unutmayacağım” derken, Asbaşkan Hulki Avlacıoğlu ve Genel Sekreter Yener Bandakçıoğlu ise, “Boluspor görevini yapmanın mutluluğu içerisindedir” demişlerdir.

 HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.