Anavatan Partisi İl Başkanı Yusuf Yaman;"Metin’in tavrını kutluyorum ama!.."

Anavatan Partisi İl Başkanı Yusuf Yaman;"Metin’in tavrını kutluyorum ama!.."

ANAP İl Başkanı Yusuf Yaman, AKP İl Başkanı Fatih Metin'in başlatmayı düşündüğü “Ortak Akıl Hareketi”ni değerlendirdi. Yaman, Fatih Metin'i bu tavrından dolayı kutladığını belirterek; “Metin'i tavrından

ANAP İl Başkanı Yusuf Yaman, AKP İl Başkanı Fatih Metin'in başlatmayı düşündüğü “Ortak Akıl Hareketi”ni değerlendirdi. Yaman, Fatih Metin'i bu tavrından dolayı kutladığını belirterek; “Metin'i tavrından dolayı kutluyorum. Ama soruyorum, geç kalmadınız mı?” diye konuştu.

Sessiz muhalefet partilerinden biri olan Anavatan Partisi, İl Başkanı Yusuf Yaman'la ses verdi. Bolu Gündem'i ziyaret eden Yaman, Fatih Metin'in “Ortak Akıl Hareketi”ile ilgili açıklamalarında, bu hareketin kendi dönemlerinde hayata geçirilen bir projenin benzeri olduğunu vurguladı. “Bolu'ya yarar sağlayacak bir fikir kimden gelirse gelsin tüm birikimimizle yanlarında oluruz, destek veririz” diye konuşan Yusuf Yaman, antiparantez sitemlerde de bulundu.

4 YILDIR NERELERDEYDİNİZ

ANAP İl Başkanı iktidarları döneminde başlatılan projelere değinerek, AKP iktidarında bu çalışmaların lav edilmesinin hatalı olduğunun altını çizdi. Yaman şunları kaydetti; “Fatih Metin'i bu tavrından dolayı kutluyorum. Ancak aynı zamanda da soruyorum. Biraz geç kalmadınız mı? İktidarlarının 4 yılı bitmek üzere. 4 yıldır neredeydiniz? Biz mecliste temsil edilemediğimiz dönemde bile hep sorduk. ‘Bolu için ne yapmamızı istersiniz, nasıl bir destek sağlamamız gerekir’ diye. Erken seçimle alt üst olan ve yarım kalan bir çok proje vardı. Hayata geçirmeye çalıştığımız planlar vardı. Büyüksu Deresi, Kuruçay ve Seben Deresinin ıslahı, Sarıalan- Kartalkaya yolunun asfaltlanma-sı, Karacasu'daki 400 yataklı fizik tedavi hastanesinin programa alınması, ORÜS'ün 163 dönüm arazisinin AİBÜ'ne tahsisi, ilçelere yapılan yatırımlar gibi, başlatılan ve yürütülen projeler vardı. AKP iktidarı olarak, bunlara sahip çıkmak yerine lav ettiniz. Bu projelerin Bolu'ya ne zararı vardı? Neden bu projelere sahip çıkmadınız?”

BİR ADIM ATANA, İKİ ADIM YAKLAŞIRIZ

Yusuf Yaman, normal zamanında yapılacak bir genel seçime sayılı zaman kala bu girişime biraz şüphe ile baktıklarını vurgulayarak, ilginç bir de soru sordu; “Perşembe toplantılarına ne oldu?” Yaman, Bolu için her şeyi yapmaya hazır olduklarını üzerine basarak tekrarladığı konuşmasında; “Ama biz Anavatan Partisi olarak tüm lav edilen, silinen projelere rağmen diyoruz ki, Fatih Metin veya iktidar partisinden kim olursa olsun, tüm birikimimiz ile Bolu için yanlarında oluruz. Fatih Bey'in hayalim dediği şey daha önce yapıldı. Ve Bolu adına bir çok kazanım sağlandı. Eğer Fatih Metin de bu hayalinin bu projesinin içini doldurursa, tabi ki biz de yanında yer alacağız. Biz bir adım atana, iki adım yaklaşırız. Ancak şüphelerimi de söylüyorum. Seçim sathına girmişken “Bu çalışma seçim propagandası mı?”sorusu aklıma geliyor. Bütün milletvekilleri, belediye başkanları, il genel meclisi iktidar partisinden. Hizmet noktasındaki eksiklikler ise çok fazla. ANAP iktidar zamanında yüzde 48'lik oy oranını tüketti, böyle giderse yüzde 36'lık AKP oyu da eriyecek. Kangren olmuş sorunlar var. Pamuk ipliğine bağlılar. Hizmet, siyasi istikrar ve irade ile yapılır. İl başkanının ortaya koyduğu sorunu, milletvekilleri, belediye başkanı, il genel meclisi kayıtsız şartsız yerine getirmek zorundadır. Çalışmak zorundadır. AKP'de uyum yok, bu irade yok, telafi edilemeyen tek şey zaman. Herkes kendi işini yapacak. Biz işin bu kısmındayız. Vatandaş tüm yetkileri AKP'ye verdi. Onlar hizmet etmek zorunda. Halk onları tek başına iktidara taşıdı, ancak umduğunu da bulamadı” dedi.

İL KURULTAYI ÇOK İŞİ BAŞARMIŞTI

12 Kasım 1999 depreminin ardından tüm siyasi parti il başkanlarının kendi davetleri ile bir araya geldiklerini anlatan Yusuf Yaman, o zamanlarda yapılan toplantıların ardından ortaya koydukları birlik ve beraberlik ile Bolu'ya çok şeyin katıldığını söyledi.

Yaman şöyle dedi; “Tüm siyasi parti il başkanları ile yapılan toplantıların ardından 2002'de “İl Kurultayı” adı altında bir yapılaşmaya gittik. Yine il başkanları, Belediye Başkanı Yüksel Ceylan, üniversite, tüm sivil toplum kuruluşları ile bir yürütme kurulu oluşturduk. 2002 Kasım seçimlerine kadar süren çalışmalar döneminde başarılı olduk. Bolu'ya ne kazandıysa bu dönemde kazandı.”

28.08.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.