Anlamı büyük ama...

Anlamı büyük ama...

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Hayata bıkmadan, usanmadan, çile çekerek katkı sağlayan, buna rağmen hakları göz ardı edilen suskun kadınlarımızın günü. Bu günün önemine değinen, kadınlarımızın haklarından bahseden Kadın Kolları da hemcinslerinin bu

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Hayata bıkmadan, usanmadan, çile çekerek katkı sağlayan, buna rağmen hakları göz ardı edilen suskun kadınlarımızın günü. Bu günün önemine değinen, kadınlarımızın haklarından bahseden Kadın Kolları da hemcinslerinin bu özel gününü kutluyor.

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Her türlü şiddete maruz kalan, değeri anlaşılmayan kadınlarımızın günü. Hayatın olmazsa olmazları, fedakar analarımızın günü. Belki sıcak bir öpücükle, belki de tek bir çiçekle günlerini kutlayacağımız kadınlarımızı sadece bir günde mutlu etmek, sadece bir günde hatırlamak yerine her zaman fedakarlıklarını, güçlülüklerini, sabırlarını, varlıklarını hafızada tutmak onlara en güzel hediye olsa gerek.

'Kadınlar, tüm görevlerini hakkıyla yerine getirdi'

Bugünün anlam ve önemine dair birçok açıklamalar yapıldı. Kadın kollarından birçok kutlama mesajları geldi. AKP İl Kadın Kolları Başkanlığı kadınlarımızın gününü kutlarken şu sözlere de yer verdi; “Kadınlar maddi ve manevi olarak hayatın olmazsa olmazlarındandır. Kadınlarımız, yüzyıllardır sosyal hayatın en kritik noktalarında büyük fedakarlıklar gerektiren görevler üstlenmişler, her seferinde de üstlendikleri bu görevleri hakkıyla yerine getirmişlerdir.”

'Baskının olmadığı dünya istiyoruz'

CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı'nın yaptığı Dünya Kadınlar Günü mesajında ise kadınlarımızın ikinci sınıfta yer aldığı vurgulanıyor. Kadınlarımızın her alanda erkeklerle eşit olduklarını gösterdiklerini belirten CHP İl Kadın Kolları şunları ifade etti; “Anadolu kadını, hep birileri için yaşar, hep birileri için ölürler. Evlatları, eşleri için, kardeşleri için ölürler. Onların kılına zarar gelmesin diye kendilerini feda eder, ölürler. Ezik, suskun, kaderine razı. Düşleri yasaklanır, ikinci sınıf görülürler. Ancak bizim kadınlarımız her alanda erkekle eşit olduğunu göstermiştir. Bizler ayaklarımıza cennet serilmesini değil, sömürünün baskının olmadığı, eşitliğin kardeşliğin hakim olduğu bir dünya istiyoruz. Bunun mücadelesini veriyoruz.”

'Türk kadını yiğitlik yapmaya kararlı'

MHP İl Kadın Kolları Başkanlığı da hayatta kadının önemine değinirken, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Türk kadını, yalnızca yiğitler yetiştirmeye değil, yiğitlikler yapmaya da kararlı. Sadece hakları ile değil, görev ve sorumlulukları ile de meydanlarda olma arzusunda. Mükafatları değil, çileleri de bölüşme derdinde. Yalnız Türk kadınına değil tüm dünya kadınlarına ve bütün insanlığa billur pınarlarında huzur sunma gayretinde.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.