Antrenmanlar bitti, benimde param bitti

Antrenmanlar bitti, benimde param bitti

Boluspor’ lu olup da, Yaşar’ ı tanımayan yoktur. Nam - ı diğer Fair Play Yaşar. Onu stadyumdan tanırız, Boluspor’ un Karaçayır’ daki antrenmanlarından, hatta deplasman maçlarından tanırız.  Yaşar, dün gazetemizi ziyarete geldi, sohbet ettik.

Fair Play Yaşar geçmişine dair bazı şeyler anlattı. Kendisine sarhoş diye insanlarla ilgili ne düşündüğünü ifade etti. Boluspor’ la ilgili duygularını dile getirdi. Bakın Fair Play Yaşar bize neler söyledi.

Yaşar, önce bize kısaca kendini anlatır mısın?

Ben Yaşar Sever , 26 Mayıs 1966 doğumluyum. Yani ikizler burcuyum, çift karakterliyim. Boluspor 1965 te kurulmuş, ben daha o zaman doğmamışım. Ben Boluspor’ dan başka hiçbir takımı tutmam. Ama Beşiktaş’ a sempatim vardır. Bolu’ nun Akpınar Mahallesi’ nde doğdum. Çerkezim, ben ırk, din ayrımı yapmam. Ben kırmızı – beyazı severim. Samsun’ u severim, Antalya’ yı severim. Türkiye Milli Takımını severim. Renk aşkı. Ben renklere aşığım. Ben Boluspor’ luyum.

Yaşar bildiğimiz kadarıyla senin bir miktar yabancı dilinde var, bize aldığın eğitimden söz eder misin?

Ben, Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi mezunuyum.  Okulumu bitirdikten sonra staja gittim. Fenerbahçe Orduevinde boynumu kırdım. Benim boynumda üç tane platin var. Bana herkes çok içki içiyorsun diyor, desinler. İçiyorum, doğrudur. Benim sol tarafım felçlidir. Normalde yürürken dahi sekerim.  Denize atladım, boynumu kırdım. Benim için doktorlar  % 90 ölüm kararı verdi. % 10 yaşar dediler. Ben yaşadım, ama şu anda sürünüyorum. Kız arkadaşlarımızla denize dalıp, bacak arası yapıyorduk. Ben birincide atladım, ikincide atlayamadım, boynumu kırdım.

Avrupa’ yı gezdiğin söyleniyor, bu doğru mu?

Avrupa’ ya gittim, dokuz tane ülke dolaştım. Turing ve Otomobil Kurumunda garsondum. Başarılı olduğum için rahmetli Çelik Gülersoy, beni Avrupa’ ya gönderdi.

Yaşar hiç evlilik yaşadın mı? Sevgililerin oldu mu?

Ben hiç evlenmedim ama çok kız arkadaşım oldu. İngiliz, Japon, hatta İsrail’ li kız arkadaşlarım oldu. Çok dost hayatı yaşadım. Ben sonradan raydan çıktım, alkole başladım. Önce çalışırken ve gündüz içmiyordum. Bana hep sorarlar neden içiyorsun? Günde kaç tane içiyorsun diye. Ben bu sorulara cevap vermiyorum.

Herhangi bir gelirin var mı? Yardım aldığın bir kurum var mı?

Hiçbir gelirim yok. Sigortam yok, sağlık cüzdanım yok. Hiçbir şeyim yok.  Annem, babam sağ. Babam 600 – 700 bin lira bir maaş alıyor. Evimiz Akpınar’ da. Bazen bana belediyeden telefon açarlar, yardım ederler. Paket yardımı. Öğlen yemeklerini orda yiyorum. Yeşil kartım vardı, o da iptal oldu.

Bu Fair Play lakabını sana kim taktı?

Maçlarda küfür edenleri ben susturuyorum. Küfür edenleri “ etmeyin küfür, ayıptır “ diye uyarıyorum. Ben bilmiyorum, ortamdan mı? Sultanahmet’ te güzel bir ortamın içinde yaşadım. Ben küfür etmeyi sevmiyorum. Edeni de sevmem. Bu yüzden bana Fair Play Yaşar diyorlar. Bu ismi bana Erhan Beykoz taktı.  Belki on sene oluyor.

Nerede kalıyorsun?

Söylediğim gibi annem, babam sağ. Akpınar Mahallesi’ de evimiz var. Kendi evimizde kalıyorum. Ben bir giydiğimi bir daha giymem. Bu kıyafeti yarın bende göremezsiniz.  Çorabımı, çamaşırımı kendim yıkarım. Anneme yük olmam. Ütülü gezerim.  Annem, babam ölürse ne olacak? Onu bende bilmiyorum. İnşallah ölmezler.

Bu sezon Boluspor’ dan umutlu musun?

Biz Boluspor’ yuz. Herkes elinden geleni yapacak. Elini taşın altına koyacak. Bakın beni futbolcular arıyor. Muğla’ dan Güneşcan arıyor. Fatih arıyor. A2 den çocuklar arıyor, Ereğli’ yi çağırıyorlar. Neden arıyorlar? Ben onların moral kaynağıyım. Bana bazıları sarhoş diyorlar. Desinler umrumda değil. Ben futbolcuları seviyorum. Onlara “ hadi koçum, hadi koçum “ diyerek moral veriyorum. Bu takım bizim. Bu takım benim değil. Bu sezon içinde umutluyum. Emin Semercioğlu da Akpınarlıdır. Hayrattan su içmiştir. Geçen günde birlikte çorba içtik. Benim umudum var.

Yaşar son olarak söylemek istediğin bir şey var mı?

Antrenmanlar bitti, benimde param bitti. Haziran ayını atlatmam lazım. Ben deplasmanlara da giderim. En son oynadığımız Karşıyaka maçında ayıktım, kimseden para isteyemedim. 4 – 0 yenildiğimiz maç. Erdoğan Arıca’ dan istedim. Bana 20 lira verdi. 10 lirasını anneme verdim, 10 lirasıyla da bira içtim.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.