Ateşten gömleği Yamaner giydi

Ateşten gömleği Yamaner giydi

BTSO Yönetim Kurulu Başkanlığı, Sabahattin Yamaner’in oldu. Sabahattin Yamaner, Ahmet Kahraman ile girdiği yarışı 2 oy farkla kazanarak, ateşten gömleği giymiş oldu.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanlığı, Sabahattin Yamaner’in oldu. Sabahattin Yamaner, Ahmet Kahraman ile girdiği yarışı 2 oy farkla kazanarak, ateşten gömleği giymiş oldu.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, Disiplin Kurulu, TOBB Delegesi, Meclis Başkanı ve Yardımcılarının oylandığı seçimlerde Yönetim Kurulu Başkanlığı için Sabahattin Yamaner ve Ahmet Kahraman arasından 2 oy farkla, Yamaner başkan seçildi.

BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUMUZ GENÇ

Saat 14.00'de yoklamayla başlayan seçimler, saat 17.00 sıralarında sonuçlandı. Seçimlerin oturum başkanlığını yapan Alaaddin Eratalay, seçim öncesinde bir konuşma yaparak şunları söyledi; “Daha önceki seçimlerde oy kullanan üye sayısı %30 iken, bu seçimlerde oy kullanan üye sayımız %60'dır. Yaş ortalamasına baktığımızda ise, büyük çoğunluğumuzu genç arkadaşlarımız oluşturuyor.” Daha sonra ise, seçimi yürütmek üzere Gökhan Yaman ve Necdet Yıldız seçildi.

REKABET, BOLU'YA KALİTE GETİRECEK

Meclis Başkanlığı seçimlerine aday olan Umut Oran, oy kullanan 34 kişinin hepsinin oyunu alarak Meclis Başkanı oldu. Umut oran seçimlerle ilgili olarak şunları söyledi; “Daha önce BTSO'nun yenilenmesi gerektiğini söylemiştim. Geçtiğimiz yıl %30 oranında oy kullanan üye varken, bu seçimlerde %60 oranında oy kullanan oldu. Bu da üyelerimizin yenilenme istediğinin göstergesiydi. BTSO'daki yenilenme %80 oranında da gerçekleşti. Ancak eski meclisteki arkadaşlarımızın da bilgi ve becerisine ihtiyacımız var. Önemli olan birlik ve beraberliği sağlayarak, Bolu'yu ulusal ve uluslararası alanda temsil ederek; turizm, sanayi ve tarım alanlarında gelişimi sağlamaktır.” Seçimler sonuçlandıktan sonra kürsüye çıkarak Meclis Üyelerine seslenen Oran; burada ise şunları söyledi; “Bolu'yu en iyi şekilde tanıtıp, Bolu'nun sorunlarına çözüm aramaya gayret edeceğiz. Seçimlerde tatlı bir rekabet vardı, ancak bu rekabetin Bolu'ya hizmette kalite getireceğini düşünüyorum.”

ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM

Ahmet Kahraman ise, seçimi 2 farkla kaybettikten sonra bir konuşma yaparak, şunları söyledi; “Umut kardeşimizin meclise girmesi ve Meclis Başkanı olmasına çok sevindim. Bolu'nun kendisinden yararlanacağını düşünüyorum. Yönetim Kurulu seçimini kazanamasam da, yine de bu meclisin bir üyesi olarak elimden geleni yapacağım. Yarış ve rekabet ettiğim arkadaşımı, seçimi kazandığı için kutluyorum.”

İSTİHDAMI SAĞLAYACAĞIZ

Yönetim kuruluna girecek 8 kişiden aynı oyu alan 1 kişi seçimden çekilirken, 3'ü ise elendi. Yönetim Kurulu'na Başkan seçilen Yamaner ise; “Bolu'nun en büyük sorunu istihdamdır. Umut Oran ile birlikte bir ekip çalışması yürütüp, bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışacağız. Seçimler olmadan önce bana yönetim kurulu başkanlığı için 17 ile 19 arasında oy gelir diye düşünüyordum. 18 oy geldi, yani düşüncem %99 tuttu. Yönetim Kurulu ve meclisteki arkadaşlarımdan faydalanarak Bolu'yu en iyiye ulaştırmaya çalışacağım.Mecliste çok başarılı arkadaşlarımız var, Yönetim Kurulu da bu arkadaşlarımızdan oluştu” dedi.

BTSO'NUN YENİ DÖNEM YÖNETİCİLERİ

Seçimlerde Yönetim Kurulu için iki liste arasında oylama yapılırken, birinci liste Sabahattin Yamaner'in, ikinci liste ise Ahmet Kahraman'ındı. 18'e 16 oyla seçimlerden galip çıkan Yamaner'in listesi Mustafa Özkurede, İlhami Kesen, Abdurrahman Ateş, Atilla Çelikpençe, Mustafa Özkoparan isimlerinden oluştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.