Avcılardan inanılmaz iddia

Avcılardan inanılmaz iddia

Son günlerde yurdun değişik yerlerinde meydana gelen ayı öldürme vakalarına bir yenisi de Gerede'de eklendi. Gerede Avcılar Derneği Yönetim Kurulu, 25 Haziran 2010 Cuma günü aldıkları bir ihbarın doğruluğunu tespit için, Arkut Dağı Hacı Veli Yaylası'ndan Seviller Yaylası'na giden yol güzergâhında bulunan Yukarı Ayrancıoluk mesire alanı ile Aşağı Ayrancıoluk arasındaki derede bir boz ayının, silahla vurularak öldürüldüğünü gördüler.

Gerede Avcılar Derneği Yönetim Kurulu, Gerede Arkut dağı Hacı Veli yaylasından Seviller yaylasına giden yol güzergâhında bulunan Yukarı Ayrancıoluk mesire alanı ile Aşağı Ayrancıoluk arasındaki derede silahla vurularak öldürülen ayının, yaklaşık bir buçuk aydır Gerede merkez yaylaları ve köy yaylalarına yemleme yapan ve geceleri ise kaçak av yaptığı öne sürdükleri Safari Tours Tur firma yetkilisi Orhan Konakçı grubu tarafından vurulduğunu iddia ediyorlar.

1.İDDİA: İZİNSİZ AVLANDIKLARINI İDDİA ETTİLER

Gerede Avcılar Derneği Yönetim Kurulu, Orhan Konakçı safari gurubunun yaklaşık bir buçuk aydır, Gerede merkez ve köy yaylalarında avlanma yapmak için yemleme yaptıklarını gördüklerinde safari grubuna, “siz neye göre yemleme yapıyorsunuz” sorusuna Orhan Konakçı safari grubu elemanları, kendi firmalarının Gerede Merkez ve köylerinde avlanmak için ihaleye girdiklerini ve ihaleyi 53 bin liraya aldıklarını ifade etmişler.

Gerede Avcılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Gerede Merkez ve köy yaylalarında herhangi bir grubun avlanmak için izin aldıklarından Gerede Jandarmasının, Gerede Avcılar Derneği'nin, Gerede Muhtarlar Derneği'nin ve Gerede Köy muhtarlarının haberi olmadığını vurguladılar.

2.İDDİA : SEZGİN AKAY SÜNNETİM VAR DEYİP İLGİLENMEDİ

Gerede Avcılar Derneği Başkan Yardımcısı Mazhar Cüzdancı gazetemize bildirdiğine göre; 25 Haziran 2010 Cuma günü Bolu Milli Parklar Müdürü Sezgin Bey'i telefonla arayıp Gerede yaylaları sınırları içinde silahla vurularak öldürülen ayının yerinde incelenmesini istediğimde Sezgin Bey bana telefonda; “Benim sünnetim var kardeşim, ben şu an bir ayı ile uğraşacak vaktim yok” dedi. Bunun üzerine Mazhar Cüzdancı, “Efendim eğer siz gelemezseniz bir ekip çıkarın ekibiniz ilgilensin” dediğinde ise Sezgin Bey, "Kardeşim ekibim de sünnet merasiminde ben ekip filan çıkaramam, siz Jandarmaya haber verin onlar ilgilensin” dedi. Bolu Milli Parklar Müdürü Sezgin Bey'den yardım alamayan Gerede Avcılar Derneği Yönetim Kurulu, Ankara Milli Parklar Genel Müdürü Sebati Akbaş'ı arayarak olayı anlattılar ve Bolu Milli Parklar Müdürü Sezgin Bey'in kendileri ile ilgilenmediğini dile getirdiler. Gerede Avcılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Gerede sınırları içerisinde kaçak avlanma yapanlara karşı olduklarını, kaçak avlanmaya göz yumanları ihbar etmelerine rağmen “benim sünnetim var” diyen Bolu Milli Parklar Müdürü Sezgin Bey hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını dile getirdiler.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.