AVUKAT YÜKSEL GÜLTEKİN VURULDU

AVUKAT YÜKSEL GÜLTEKİN VURULDU

Gazetemiz yazarı ve Bolu’nun tanınmış avukatlarından Yüksel Gültekin vuruldu. Tek kurşunla göğsünden yaralanan Gültekin, Köroğlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda. Bolu Baro Başkanı Tuncay Alnıak saldırıyı kınarken, h

Gazetemiz yazarı ve Bolu’nun tanınmış avukatlarından Yüksel Gültekin vuruldu. Tek kurşunla göğsünden yaralanan Gültekin, Köroğlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda. Bolu Baro Başkanı Tuncay Alnıak saldırıyı kınarken, hastane Gültekin’in durumu hakkında bilgi almak isteyenler ile doldu taştı.

TEK KURŞUNLA

Gazetemiz yazarı ve Bolu’nun tanınmış avukatlarından Yüksel Gültekin’e silahlı saldırı.

Bolu’nun önemli icra avukatlarından biri olarak kabul edilen Yüksel Gültekin, icra takibine gittiği Belediye binasının arkasında bulunan bir lokalde işletmeci Basri Çelikpençe tarafından tek kurşunla vuruldu. Kurşun, Gültekin’in sol kolundan girip göğsünde kaburgaların üzerinde kaldı.

YOĞUN BAKIMDA

Çelikpençe olayda kullandığı ruhsatlı silahı ile icra takibi yapmakla görevli polislere teslim olurken Av. Yüksel Gültekin, Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Bilinci açık olan Avukat Yüksel Gültekin’e ilk müdahalesi yapıldı. Hayati tehlikesi bulunmadığı anlaşılan Gültekin yoğun bakımda müşahade altına alınırken doktorlar kurşunun daha sonra çıkarılacağını açıkladı.

ONU DA BİZ SAVUNACAĞIZ

Olayın duyulması ile birlikte Köroğlu Devlet Hastanesi akına uğradı. Yakınları, hukukçular, gazeteciler ve AKP’liler Gültekin’i görmek ve durumu hakkında bilgi almak için yarıştı. Yüksel Gültekin’in tedavisine yoğun bakımda devam edilecek. Olayı nefretle kınadıklarını söyleyen Bolu Barosu Başkanı Tuncay Alnıak, “Hiçbir gerekçenin böyle bir saldırıyı haklı gösteremez. Kimse bu kutsal mesleği yapmamızı engelleyemez. Unutulmasın arkadaşımızı vuranın savunmasını da bir avukat yapacaktır” dedi.

BOLU GÜNDEM DİYOR Kİ;

TESELLİMİZ OLAYIN UCUZ ATLATILMASIDIR

Son dönemde sayfalarımızda ekonomik durgunluğun kriz noktasına geldiğini ve bunun sonucu olarak toplum olarak herkesin canı burnunda yaşadığına sık sık yer veriyoruz. Artan hırsızlık olayları, yaşanan intihar ve cinnet vakalarındaki artış bunun önemli bir göstergesi.

İcra olaylarındaki artış da bu göstergelerden biri.

Avukat Yüksel Gültekin uzun zamandır gazetemizde kente dair konuları kendi penceresinden çarpıcı biçimde yorumlayan ve okurlarımız tarafından dikkatle takip edilen bir yazar. Gültekin aynı zamanda Bolu’da çok tanınan bir icra avukatı.

Yaşadığımız toplumsal travmanın son kurbanı değerli yazarımız oldu. Zor bir ortamda işini yaparken vuruldu.

Tek tesellimiz Gültekin’in bu olayı ucuz atlatmış olmasıdır. Biz Bolu Gündem ailesi olarak kendisine büyük geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve bir an önce tekrar aramızda görmek istediğimizi hatırlatıyoruz.

08.03.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum