AYHAN İSTİFA ETTİ

AYHAN İSTİFA ETTİ

CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Sinan Ayhan, İlçe Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Ayhan, “Bundan sonra parti üyesi olarak verilecek her görevde ‘görev adamı’ olarak çalışacağım” dedi.

CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Sinan Ayhan, İlçe Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Ayhan, “Bundan sonra parti üyesi olarak verilecek her görevde ‘görev adamı’ olarak çalışacağım” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Sinan Ayhan’ın CHP Genel Sekreterliği’ne göndermiş olduğu istifa yazısı şöyle; “27 Temmuz 2003 tarihinde gerçekleşen Bolu Merkez İlçe Kongresi’nde delegelerin üçte ikilik desteği ile yönetim kurulundaki arkadaşlarım ile birlikte CHP’nin Merkez İlçe Başkanı oldum.

Göreve seçildiğimden bugüne Merkez İlçe Başkanlığı’nı elimizden geldiğince en iyi şekilde yaptığımın takdirini, şimdiye kadar her türlü desteği veren eski il, ilçe başkanları ile üyelerimize, delegelerimize bırakıyorum ve de teşekkür ediyorum.

Bu süreçte 28 Mart 2004’te gerçekleşen yerel seçimleri hep birlikte yaşadık. 18 Nisan 1999 yerel seçimleri ile 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde Bolu Merkez’de elde edilen oy oranları ortada iken, 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkanlığı seçimindeki oyu 16 bin 600’e, oy oranı da yüzde 39’la sonuçlandı. Türkiye genelinde partimizin oy oranı yüzde 18 iken, yüzde 39 oy oranıyla belki de seçim kaybedilen tek il konumundayız. Bu seçimde partimizin bu orana çıkmasında katkısı olan partililerimiz kadar, bu çalışmalara olumsuz etki eden, çalışmaları sekteye uğratan, karşıt partilerle bile işbirliğine girmekten kaçınmayan, hatta seçim başarısını (!)oynayarak kutlayan, üye ve delegelerimiz de maalesef partimiz bünyesinde mevcuttur. Seçim sonrası tüm partililerimize üzüntü veren bu sonuca sevinen üyelerimiz de partimizin içinde bulunmaktadır.

Bu konuda yeni oluşacak yönetimin, partimize ihanet etmiş ve parti suçu işlemiş kişiler hakkında yapacağı soruşturmalarda bilgilerime başvurmalarını istiyorum.

Parti üyeliği, yöneticiliği ve hatta başkanlığı özveri yanında, sevgi, saygı ve dayanışma istemektedir. Sevgisizliğin başladığı bir anda arkasından başarısızlık da gelir.

Partimizin yeniden toparlanma, yeniden yapılanma geçirmesi için büyük bir onurla temsil ettiğim gurur ve onurla taşıdığım CHP Merkez İlçe Başkanlığı’nı bırakıyorum.

Bu istifamın 28 Mart yerel seçimlerinde alınan başarısızlıkla hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. Seçim öncesi aldığım bu kararı yönetimdeki birçok arkadaşımla da paylaştığım üzere, seçimlerde başarı kazanılsa da partinin yeniden yapılanması açısından istifam sözkonusuydu. Seçim öncesi konuşmayanların, hastalık bahaneleriyle televizyon programlarına dahi katılmayanların seçimden sonra kendi deyimleriyle “zart-zart (I) -ne demekse-” konuşma düzeylerini de kamuoyuna bırakıyorum.

Türkiye’nin ve Bolumuz’un geleceği Cumhuriyet Halk Partisi’nin politikalarına ödünsüz, tavizsiz sahip çıkma yanında, kişilere endeksli yapılanmaların ötesinde,; sevgi, dayanışma, değişime ve gelişime açık olmakla birlikte yürüyecektir.

Bundan sonra parti üyesi olarak verilecek her görevde ‘görev adamı’ olarak çalışacağımı belirtir, saygılar sunarım.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.