Aynı fikirdeler

Aynı fikirdeler

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve CHP İl Başkanı Yüksel Ceylan, doğalgazın Bolu'ya geliş sürecini değerlendirdikleri açıklamalarda bulundular. Dikkat çeken konu ise, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve ana muhalefet partisi İl B

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve CHP İl Başkanı Yüksel Ceylan, doğalgazın Bolu'ya geliş sürecini değerlendirdikleri açıklamalarda bulundular. Dikkat çeken konu ise, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve ana muhalefet partisi İl Başkanı olarak Yüksel Ceylan'ın aynı fikirde olmaları. İkisi de doğalgazın Bolu'ya geliş tarihi olarak 2008- 2009 yıllarını gösterdiler.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; "Sıkıntı bana"

Doğalgaz vatandaşların olduğu kadar siyasilerin de sıkıntısı durumunda. Belediye Başkanı Yılmaz, doğalgaz konusunda ileriye dönük bir saptama yaparak, seçim zamanına denk gelecek olan şehir içi dağıtımın kendisine sıkıntı olacağını belirtti.

Alaaddin Yılmaz, doğalgazın Bolu'da yaygın olarak kullanılmaya başlayacağı dönemin seçimlere denk geleceğini, bunun da kendisine büyük sıkıntı olacağını ifade ettiği açıklamasında; “Doğalgaz Bolu sınırlarına ulaştığında, şehir içi dağıtım çalışmaları başlayacak. Bu da yerel seçimlere denk gelecek. Normal zamanda bile tozdan şikayetçi olan vatandaşlarımızın sıkıntıları, seçim döneminde bizlere de sıkıntı verecek” dedi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, muhalefet partilerinin doğalgazın Bolu'ya getirilmesi aşamasında yeterli çalışmadığı ve CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan'ın, “6 aydır BOTAŞ'ın kapısından bile girmediler” şeklindeki eleştirilerine, memleketi Seben'de kullanılan bir sözcükle; “Eveceklik etmeyeceksin” diyerek karşılık verdi. Çalışmaların yürümesi için oraya gitmesine gerek olmadığının altını çizen Alaaddin Yılmaz; “Ağır adamlar gitmez. Gerek yok. Geldirirler. Çalışmalar, normal prosedürün gerektirdiği şekilde işliyor”diye konuştu.

Doğalgaza geçmek zorundayız

Bolu'nun coğrafyasının gereği bir hava kirliliği yaşadığını belirten Yılmaz; “Bolu çanağı, kapalı bir coğrafi yapı. Yeterli hava akımı olmadığı için de, özellikle kış aylarında sobalardan, kaloriferlerden çıkan dumanlar hava kirliliğine neden oluyor. Coğrafyamız bu, yapacak bir şeyimiz yok. Şu anda hava kirliliğinde önemli bir sıkıntı yok ama, nüfusumuz sürekli artıyor. Bu nüfusla kalacak değiliz. Bolu doğalgaza geçmek zorunda” dedi.

CHP İl Başkanı Yüksel Ceylan; "Ben söylemiştim"

Esnaf ziyaretleri sırasında Bolu Gündem Tesisleri’ni de ziyaret eden CHP Bolu İl Teşkilatı, AKP'yi eleştirdi. Ceylan,“2003 genel seçimlerinden hemen sonra ve 2004 Mart ayında yaptığı açıklamalarda iktidar vaadi olarak ortaya konan doğalgazın 2008'den önce gelemeyeceğini ben söylemiştim” dedi.

Hepsi vaat etti

CHP İl Başkanı Başkan Yüksel Ceylan, doğalgazın Bolu'ya geliş aşamasındaki çalışmalar hakkında, özel açıklamalarda bulundu. Ceylan, 2003 Kasım ve 2004 Mart aylarında yaptığı açıklamalarda, “Doğalgazın Bolu'ya 2008'den önce gelemeyeceğini” açıkladığını vurguladı.

Doğalgazın Bolu'ya gelmesiyle ilgili çalışmaları değerlendiren Ceylan, milletvekillerinden Mehmet Güner'in bu konudaki vaadinin bir dergide yer aldığını da söyledi. Yüksel Ceylan, doğalgazın çok önce tahmin ettikleri gibi 2008-2009'dan önce gelemeyeceğini belirterek; “Mehmet Güner AKSES dergisindeki açıklamasında, 2005 yılında doğalgazın Bolu'ya getirileceğini vaat etmişti. Sadece o değil, milletvekilleri, il başkanı, ilçe başkanı hatta başbakanları bile doğalgaz sözünü seçimler öncesi vaat ettiler” dedi.

Söyledikleri yalanların altında eziliyorlar

Yüksel Ceylan, iktidar milletvekilleri ve Belediye Başkanının, seçimlerde yalan söyleyerek vatandaşları oyaladıklarını belirterek; “AKP gerek genel seçimlerde gerekse yerel seçimlerde, boş vaatlerle insanları kandırdılar. Yalan söylediler ve oyaladılar. Şu anda da söyledikleri yalanların altında eziliyorlar” şeklinde konuştu.

28.04.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.