BAİBÜ öğrencilerinden büyük başarı

BAİBÜ öğrencilerinden büyük başarı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin projeleri, SEDAŞ Proje Fikri Yarışması’nda bir 3’üncülük ve üç mansiyon ödülüne değer görüldüler.

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen SEDAŞ Proje Fikri Yarışması’na, BAİBÜ’nün yanı sıra Düzce, Gebze Teknik, Kocaeli, Sakarya ve Sakarya Uygulamalı Bilimler üniversitelerinden öğrenciler projeleriyle katıldılar.

60 projenin değerlendirildiği yarışmada finale kalmaya hak kazanan 10 projeden 4’ü, BAİBÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencilerinin projeleri oldu. Yarışmanın sonuçlarına göre; Merve Karaşahin ve Haluk Burak Kılıç,  “Nötr Kopması ve Zayıflaması” isimli projeleri ile  3’üncü oldu.

Erdoğan Korkmaz, Zübeyr Tonkuş ve Selim Akbaba’nın “Otomatik Topraklama Direnci Kontrol Sistemi” ve “Wearable Protector” projeleri ile Mustafa Said Gökçel ve Taylan Yıldız’ın “Cepte Güven” projesi mansiyon ödülü aldı.

2016 yılından bu yana düzenlenen SEDAŞ Proje Fikri Yarışması’nda, BAİBÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencileri daha önce de iki birincilik, bir üçüncülük ve iki mansiyon ödülü almışlardı.

Üniversite Rektörlüklerine  proje fikri yarışması sürecinde verdikleri katkı ve destekler için SEDAŞ tarafından verilen teşekkür plaketlerini,  geceye katılan  akademisyenlere  SEDAŞ Dağıtım Direktörü Dr. Ersan Şentürk ayrı ayrı takdim etti.  Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne verilen teşekkür plaketini Üniversite adına, Prof.Dr. Erdal Bekiroğlu teslim aldı.

01-facebook-akademisyenler-ogrenciler,-sedas-yoneticileri-hep-birlikteler.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum