BAİBÜ’de özel yetenek sınavları yapıldı

BAİBÜ’de özel yetenek sınavları yapıldı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(BAİBÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği ve Resim İş Öğretmenliği’nde özel yetenek sınavları yapıldı.

Haber: BMA

Yüzlerce öğrencinin beklediği Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(BAİBÜ) Müzik Öğretmenliği ve Resim İş Öğretmenliği için özel yetenek sınavları, 26-28 Ağustos 2019 tarihleri arasında Eğitim Fakültesi ile İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleştirildi. Sınavlar her iki anabilim dalında sınavlar, iki aşamalı olarak gerçekleştirildi. 26 ve 27 Ağustos tarihlerinde yapılan Müzik Öğretmenliği sınavlarında adayların, işitsel algı, müziksel bellek, müziksel dikte deşifre yeterlilikleri, çalma ve söyleme beceri ve yeterlilikleri değerlendirildi.

Sınava girecekleri saati heyecanla bekleyen adaylar, dikte, tek ses tekrarı, çok ses ayrıştırma, tartım, melodik hafıza, ezgi tamamlama ve solfej deşifresi başlıklarının değerlendirildiği ilk aşamada ter döktüler. İlk aşamayı başarıyla tamamlayan adaylar, ses ve çalgı alanlarının değerlendirildiği ikinci aşamaya girdiler.

Resim İş Öğretmenliği’nde ise sınavlar, 27 ve 28 Ağustos tarihlerinde yapıldı. İlk aşama sınavında canlı modelden desen başlığı altında adayların kompozisyon, oran-orantı, perspektif, çizgi rahatlığı, estetik duyarlılık, teknik olgunluk, çizgi ile ifade gücü ve yaratıcılık becerileri değerlendirildi. İlk aşamadan en az 55 puan alan adaylar, sıralamanın yapıldığı ikinci aşamaya girmeye hak kazandılar. İkinci aşama sınavında ise, jüri tarafından belirlenen bir konuda imgesel kompozisyon yaptılar. Sınavları başarıyla tamamlayan 36 aday, Müzik Öğretmenliği’nde; 40 aday ise, Resim İş Öğretmenliği’nde eğitim görmeye hak kazandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.