Başkan Yılmaz, köşe yazarlarıyla ilgili söylediği bu sözlerle ne demek istedi? Kimisi kalkarak yazar, kimisi kalkıp oturarak

Başkan Yılmaz, köşe yazarlarıyla ilgili söylediği bu sözlerle ne demek istedi? Kimisi kalkarak yazar, kimisi kalkıp oturarak

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın Bolu Gündem'e verdiği özel demeçte köşe yazarlarını eleştirirken kullandığı “Kimisi kalkarak yazar, kimisi kalkıp oturarak yazar. Zevklerini nasıl alıyorlarsa öyle yazsınlar” sözleriyle ne demek istedi?

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın Bolu Gündem tesislerini ziyareti esnasında yaptığı açıklama, Bolu gündemini uzun süre meşgul edecek gibi.

ZEVKLERİNİ NASIL ALIYORLARSA

Yılmaz'ın “Hiç kesmeden bunu böyle yazmanızı istiyorum” dediği açıklama şöyle; “Şu anda basınla olan diyalogda sıkıntılarımız olduğunu biliyorum. Benim ne yapmak istediğimi algılayamayabilirler veya algılamak istemeyebilirler. Köşe yazarları da istediği gibi yazabilir. Kimisi kalkarak yazar, kimisi kalkıp oturarak yazar. Nasıl yazmış olduklarına ben karışmam. Zevklerini nasıl alıyorlarsa öyle yazsınlar. Ama ben bir şey istiyorum. Bolu'nun geleceği ile ilgili yazdıkları bir şey varsa, bu işi yapanlarla en azından ne yapıldığını öğrenerek yazarlarsa, yazdıklarının kendilerine de Bolu'ya da bir faydası olur. Eğer bilmeden yazarlarsa, ha yazmak istiyorlarsa, bizim yapacağımız bir şey yok. Bizim tek arzumuz öğrensinler, bilsinler, ha nasıl yazarlarsa yazsınlar. Ama bilmedikleri şeyleri yazdıkları zaman da bizim bazen verdiğimiz cevaplardan kimsenin alınmasına gerek yok.”

ASLAN'IN YAZISI

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın bu açıklamayı yaptığı gün İmdat Arslan'ın Detay gazetesindeki köşesinde “Köşe yazarları ayağa kalkarsa!” başlıklı yazısı yer almıştı.

Aslan'ın yazısının sonunda şu cümleler yer alıyordu; “Sayın Başkan köşe yazarları için -oturdukları yerden tenkit ediyorlar- diyor. Eyyy elinde kalem olan yazar arkadaşlar, lütfen ayağa kalkın da yazılarınızı öyle yazın. Bakın gözleri görmeyen, akli dengesi olmayanlar bile neleri görüyormuş!!! Hele bir ayağa kalkarsanız daha neler göreceksiniz!..”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.