Başkandan zehir zemberek açıklama

Başkandan zehir zemberek açıklama

Geçtiğimiz Hafta Merkez Valisi olarak atanan Zahteroğulları’nı uğurlamaya giden Bolululara çirkin yakıştırmalarda bulunan Adnan Uzun’a çok sert eleştirilerde bulunan Başkan Yılmaz açtı ağzını yumdu gözünü.

Haber&Foto; Gönül OLUTÜRK

Yılmaz, Vali Ahmet Zahteroğulları’nın uğurlama törenine katılanlara yaptığı benzetme ile tepki çeken işadamı ve AK Partili İş Adamı Adnan Uzun’a çok sert tepki gösterdi. Yılmaz, “Bu zavallıların sözlerini ciddiye almak zorunda kalmak beni üzmektedir. Allah rızası için oraya giden herkes bu insana dava açmalıdır. Ben bunu Bolululardan talep ediyorum. Oraya giden herkes dava açsın. Bu tür edepsizlikleri bir daha yapamayacaklarına dair bu tür insanlara dersi versin” dedi. Bolu’da son günlerin en çok tartışılan konularının başında gelen AK Parti eski İl Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Uzun’un eski Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nı uğurlama törenine katılanlara Facebook hesabından kadın kıyafeti giyen erkek fotoğrafıyla benzetme yapması hala konuşulurken, bu benzetme Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı çılgına çevirdi.

ÖZÜR KABAHATİNİ ÖRTMEZ

Alaaddin Yılmaz, “Bu şahsın Ak Parti diye adlandırılması dolayısıyla, buraya gelenlerle ilgili çok yakışıksız, kabul edilebilir olmayan, açıklaması tweeti çok rahatsız etmiştir. Bolu’da yaşayan bir insanın bu lafı Bolululara karşı ettikten sonra gelip Bolululara hangi yüzle bakacağını düşünemiyorum. Özür dilemesi benim için kabul edilebilir bir durum değildir. Özrü kabahatinden büyüktür. Çünkü kullanılan şekil ve ifade çok aşağılayıcıdır. Böyle bir insanın yaşadığı, geçindiği şehrin insanlarına karşı, tavrı kabul edilemez. Bu insan bu şehirde nasıl yaşayacaktır. Bu şehrin insanların yüzüne nasıl bakacaktır? Bir başka şehirde böyle bir laf edenin bu şehirde tekrar yaşaması mümkün müdür” diye konuştu.

İNSAN OLMAK LAZIM

“Önce insan olmak lazım. AK Partili olabilirsiniz, CHP’li olabilirsiniz, MHP’li olabilirsiniz, ama insan olmadığınız zaman bunların hiç birinin hiçbir anlam ifade etmediğini bilesiniz. Ak Partili olarak anılması beni derinden yaralamıştır, Ak Parti’yi burada kuran il başkanıyım. Benim kurduğum AK Parti’de böyle kişiler yoktur. AK Parti kitle partisi olması dolayısıyla bir vesile bir dönem ak partide görev almış olması, onun ak partili olarak böyle bir açıklama yapmış olmasını, AK Partililer böyle yaptı diye algılanmasını da kabul etmem mümkün değil. Çünkü bu insani bir açıklama değildir. Böyle bir yapının ak partinin içinde olması beni üzer, Ak Partili olarak anılması ise beni derinden üzer. Önce insan olmak zorundayız.”

GİDEN HERKES DAVA AÇSIN

“Bu zavallıların sözlerini ciddiye almak zorunda kalmak beni üzmektedir. Hele bunun belirli basın organları tarafından AK Parti’ye mal edilmiş olması bizi derinden üzmektedir. Şunu ifade edebilirim. Avukatımla görüştüğümde ben burada olmadığım için dava açamayacağımı söylediler. Allah rızası için oraya giden herkes bu insana dava açmalıdır. Ben bunu Bolululardan talep ediyorum. Oraya giden herkes dava açsın. Bu tür edepsizlikleri bir daha yapamayacaklarına dair bu tür insanlara dersi versin. Eğer dava amaçlarsa kabul etmiş olurlar ki ben bunu Bolululara yakıştıramam. Yoksa yürümenizi kontrol ederim.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum