Batı (Avrupa’nın) çifte standardı

Özellikle tanzimattan bu yana özgürlük medeniyeti, ilim, çağdaşlaşma gibi gerekçelerle yönümüzü batıya döndük. Bu işte o kadar ileri gittik ki milletimizi ve değerlerimizi ayaklar altına alanlar, yok sayanlar oldu. Bilimdeki gelişmeleri ülkemize aktarın diye gönderdiğimiz insanlar AYDIN değil TAKLİTÇİ, İNKARCI, ŞAHSİYETSİZ, KİMLİKSİZ olup döndüler. Ülke gerçeklerine göre hareket etmek yerine millete tepeden bakarak başka ülkelerin fikir ve ideallerini vaaz ettiler. Ülkemiz ne çektiyse bu BAŞKALAŞMIŞ özü olmayan kabuk aydınlardan çekti. Bizlere batıyı şirin gösterme çabalarına rağmen onların kirli çamaşırlarını milletin gözünde, insanlığın gözünde yok edemediler. Buna rağmen DALKAVUKLUĞA, TESLİMİYETÇİLİĞE devam ediyorlar.

BATI MEDENİYETİ SÖMÜRÜ VE ÇIKAR ÜZERİNE KURULMUŞTUR...

    Batılı ülkelerde köle ticareti yapmayan, sömürgecilik yapmayan, dünyayı hristiyanlaştırmak için misyonerlik yapmayan sicili düzgün bir devlet yoktur. Fransa’nın Cezayir’deki JENOSİSTİ, SIRPLARIN Bosna’daki, Almanların Musevileri katliamı, İspanyol’ların Bask’ı, İngilizler’in İskoçyası, İtalyanlar’ın Sicilya’sı Yunan’ın Türk mezalimi sadece birkaç örnektir.

    Batılı, kendisine terör zarar verdiğinde, kişisel özgürlükleri, hürriyetleri hemen ipotek altına alır. Kendisine misyonerlik yapar. Başkalarının kutsalına hakaret eder, aşağılar, sen yapsan medeniyetler çatışması olur. Din adına ordular (haçlı seferleri) oluşturanlar bunlardır. İslamiyeti TERÖR ile eş anlamlı hale getirmek için önce insanları kullanıp haksızlığa karşı tek yol olarak TERÖRÜ gösterip sonra da bu TERÖRİSTLER üzerinden İslamı topyekün karalamaya çalışan yine bunlardır.

    Yahudiler kendisine TEVRATTA vaat edilmiş olduğunu ileri sürdükleri topraklara bu bölgede yaşayan insanlara kıyım, işkence, şiddet uygulayarak, haksızlık yaparak yerleştiler. Devlet oldular. Sanki Almanların kendilerine yaptıkları katliamları, kıyımları bu bölge halkı yapmış gibi aynısını FİLİSTİN’DE yaşayanlara 60 yıldır uyguluyorlar. Hem de kendilerini medeni alem olarak kabul ettiren ABD’leri ve AVRUPA’NIN gözü önünde yerine göre desteğini alarak.

    Bizim ülkemizde TERÖR ve BÖLÜCÜLÜK yapanları beslediler, desteklediler, hala da destekliyorlar. Sabancı’nın katili, teröristi ne cezalandırıyorlar ne de iade ediyorlar. Ülkemize gelip insan hakları, AB nutukları ile bölücülüğe prim veriyorlar. Ülkeye ve değerlerine küfredenleri ya alkışlıyorlar ya da ödüllendiriyorlar. İş kendilerine gelince durum değişiyor. Parlamentolarından tek yanlı kararlar çıkararak Ermenilere karşı katliam yaptığımızı tescillemeye çalışıyorlar. Tarihi belge ve bilgi ile karşı duran bilim adamlarımızı bile tutuklamaya çalışıyorlar. ABD’lilerin, İngilizler’in IRAK işgalinde yaptıkları insanlık dışı işkenceler, tecavüzler, ırkçı uygulamalar bunun çifte standardını bir kez daha göz önüne serdi. Hala uyanmayanlara iyi uykular demekten başka ne yapabiliriz.

    Millet olarak bütün dinlere ve bu dinlerin kutsallığına saygılıyız. Ancak bizim saygı duyduğumuz bu kutsallara karşı kendi kutsalımıza da saygı bekliyoruz. İfade özgürlüğü gibi kandırmacalarla gerçekleri saklayamazsınız. Zihin aralığınızdaki niyetleriniz geçmişte yaptıklarınızla ve günümüzdeki uygulamalarımızla tescillenmiştir. EY MEDENİ OLDUĞU SÖYLENEN BATI, EY YENİ DÜNYA AMERİKA suçüstü yakalandın. Dünya insanlığı sizleri TEŞHİS etti. Yanınızdaki uşakların, teslimiyetçilerin çabalarıyla, para ile, korku ile artık gerçekleri örtemiyorsunuz. Medeniyet perdesinin arkasına saklandığınız sömürü, ırkçılık, misyonerlik, zulüm Dünya’da size karşı nefreti artırıyor. Nefretin arttığı yerlerde yanlış işler olur masum insanlar zarar görür. Nitekim görüyor. Hz. Muhammed’e saldırınıza karşı gösterilen tepkilerde kantarın topunun kaçması sonucu onlarca insan yok yere öldü. Kan, gözyaşı, mutsuzluk. Memnun musunuz?

    Eğer cevabınız evet ise sizi Allah ıslah etsin. Islah olmayacaksanız da mevlam layıkınızı versin.

24.02.2006

Bu yazı toplam 1116 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.