Baysal Vakfı’ndan bilime destek

Baysal Vakfı’ndan bilime destek

İzzet Baysal Vakfı tarafından, 2005 yılı içinde A ve A1 sınıfı bilimsel yayın yapan 23 öğretim üyesine, ödül verildi.

İzzet Baysal Vakfı tarafından, 2005 yılı içinde A ve A1 sınıfı bilimsel yayın yapan 23 öğretim üyesine, ödül verildi.

    AİBÜ Rektörlük Binasında düzenlenen ve A.İ.B.Ü. Rektörü Prof. Dr. Yaşar Akbıyık, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Vakıf mütevelli heyeti üyeleri ve öğretim üyelerinin katıldığı törende başarılı öğretim üyelerine takdir belgeleri ve hediye çekleri verildi.

    Ödül töreni öncesi konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Yaşar Akbıyık, “Merhum İzzet Baysal'ın hem üniversitenin kuruluşunda, hem de ileriki aşamalarda devam edecek olan katkılarıyla üniversitemiz her geçen gün biraz daha büyüyor. Katkılarını bugün de aralıksız bir şekilde sürdüren değerli İzzet Baysal Vakfı Başkanı ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Daha önce fiziki mekânlar yaparak üniversiteyi donatan vakıf, bugün akademik yayınlara da destek veriyor. Üniversal anlayışın bütünleşmesine ve başarının yakalanmasında etkili olan akademik çalışmaların önemini de bilerek ve yerinde tespit ederek bu desteği vermeleri üniversitemizin başarısını daha da yükseltecektir. Araştırmalarının sonucunda özverili çalışmalar sergileyen, üniversitemizin adını yurtiçinde ve yurt dışında duyuran akademik personelimizi de değerli çalışmalarından ötürü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

    İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal da, “Size vereceğimiz ödüller çalışmalarınızın tam karşılığı değildir. Ancak vakfımızın desteğini göstermesi açısından anlamlıdır. Ben çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. İzzet Baysal isminin sizin yazdığınız makalede geçmesi vakıf üyelerini ve ailesini oldukça mutlu ediyor. Onu sadece ulusumuz değil, dışarıdaki bilimsel çevreler de tanımalı. Sizin bu güzel çalışmalarınız neticesinde koyduğunuz imzanın yanında onun isminin de yer almasıyla oluyor. Sizleri bir kez daha kutluyor hediyelerimiz az ama öz, kabul buyurun di-yor, teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

    Konuşmaların ardından Uluslararası A ve A1 sınıfı bilimsel dergilerde yayın gerçekleştiren 23 öğretim üyesine takdir belgeleri ve yayın başına bin YTL teşvik ödülü verildi. Bugüne kadar İzzet Baysal Vakfı tarafından Üniversitemizden 32 yayın gerçekleştiren 47 öğretim elemanına toplam 32 bin YTL ödül verildi. 2005 yılı sonuna kadar, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyelerinden A ve A1 yayını gerçekleştirip İzzet Baysal Vakfı’ndan Teşvik Ödülü alanların isim listesi ise şöyle; Yrd. Doç. Dr. Canan Aldırmaz AĞARTAN, Yrd. Doç. Dr. Nebil YILDIZ, Yrd. Doç. Dr. Serpil KUYUCU YILDIZ, Yrd. Doç. Dr. Atilla Senih MAYDA, Öğr. Gör. Dilek AKKUŞ, Yrd. Doç. Dr. Cengiz GÜLER, Doç. Dr. Behçet Kemal YEŞİLBURSA, Yrd. Doç. Dr. Muhittin ATAMAN, Doç. Dr. Ahmet VARİLCİ, Yrd. Doç. Dr. Cabir TERZİOĞLU, Yrd. Doç. Dr. Devrim ÖZDEMİRHAN, Yrd. Doç. Dr Ali TAMER, Yrd. Doç. Dr. Hüseyin ARINÇ, Yrd. Doç. Dr. Erdal BEKİROĞLU, Doç. Dr. Murat TUNÇ, Yrd. Doç. Dr. Cihat TAŞÇIOĞLU, Yrd. Doç. Dr. Yalçın ÇÖPÜR, Prof. Dr. İbrahim BELENLİ, Prof. Dr. Yaşar DÜRÜST, Yrd. Doç. Dr. Asiye KUMRU.

26.11.2005
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.