Becikoğlu bombaladı

Becikoğlu bombaladı

Boluspor Kulüp Başkanlığı'na gerekli şartlar sağladığı takdirde talip olacağını söyleyen Yılmaz Becikoğlu, eleştirilerine devam etti. Necip Çarıkcı yönetiminin çok büyük hatalar yaptığını belirten Becikoğlu, “Necip kardeşim eski başkanlar ne yaptı diyerek çok büyük hata yaptı ve bu yüzden kaybetti” dedi.

15 Mayıs 2010'da gerçekleşecek Boluspor Olağanüstü Kongre öncesi gazetemize değerlendirmelerde bulunan Yılmaz Becikoğlu, yine gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu. Becikoğlu, “Boluspor'un bugüne gelmesinde yönetimin çok büyük hataları var. Aldığı iyi futbolcuları sattı, şu an Boluspor'a gol atan futbolcular o satılan oyuncular. Son alınan oyuncular da yanlış. Kaç tane teknik direktör değiştirdiler. Niye değiştirdiler ben anlamadım. Alt yapıya hiç önem verilmiyor. Alt yapıda da Boluspor'un bir gücü vardı. Eskiden kispetini kapan Bolu'ya gelirdi, şimdi o yok. Bu yönetimle olur. Bu nasıl olur? Hiç kimse Boluspor'dan menfaat beklemeyecek. Oraya gelen adam Boluspor'u Süper Lig'e çıkarmak için gelecek. Yönetimin bu konuda hassas davranmadığını düşünüyorum. Necip kardeşime diyecek bir şeyim yok, canla başla çalışmıştır. Ama onun da büyük hataları var. Birliği beraberliği sağlayamadı. En büyük hatası bu. Eski başkanlar ne yaptı dedi. Eski başkanlar çok şey yaptı. Bir kuruş parası yokken kendisinden kesti Boluspor'a verdi. Bu adamlar evinde yatmadı, uyumadı, bu insanlar çoluk çocuğunun rızkını aldı Boluspor'a verdi. İşte bu konu hakkında Necip hiçbir şey yapmadılar dediği için kaybetmiştir” diye konuştu.

KULÜBE HİZMET ETMİŞ ADAMLARI UNUTMAMAK LAZIM

Boluspor yönetiminin zafiyetleri olduğunu söyleyen Becikoğlu şöyle konuştu: “Yönetimde ve başkanlıkta şimdiye kadar görev yapmış herkesin Boluspor'da hakkı var. Bunları unutup da hiç kimse ne yaptılar ki diyemez. Necip bunu dediği için kaybetti. 36 yaşında bir futbolcu alıyorsun, o küt diye Başkan'ın suratına kapıyı çarpıyorsa burada bir yanlışlık var. Oturup bunu düşünsünler. Yönetim bu noktada zafiyet geçirdi. Şu an gazeteniz bir çalışma yapıyor, Boluspor'un Şanlı Tarihi diye. Çok güzel bir çalışma bu. Herkes görmüş olacak, kim başkan olmuş kim neler yapmış hepsini öğrenmiş olacaklar. Yeni gençlik unuttu bunları. Boluspor'un kuruluşundan bu yana kulübe hizmet etmiş adamları unutmamak lazım. Rahmetli olduysa bile anmak lazım.”

MENFAAT SAĞLAMAK İÇİN, GÖSTERİŞ YAPMAK İÇİN GELMEYECEK

Boluspor'da görev yapmak isteyenlerin bu işi menfaat için değil, Boluspor için yapmaları gerektiğini ifade eden Becikoğlu, “Yeni başkan gençlere önem verecek, ağabeyler işin başında olacak. Boluspor'a iyi bir menajer alınacak. Futbolcular için aynı büyük takımlarda olduğu gibi bir menajer mutlaka olacak. Bu menajer görevini yapıp yönetime bilgi verecek. Yönetimde iyi arkadaşlar olacak. Yönetimdeki arkadaşların maddi gücü iyi olmalı. Yani istendiği an çıkarıp parayı ortaya koyacak. Yardım alacaksa alacak, Valisinden tut sıradan vatandaşa kadar herkes Boluspor için fedakarlık yapacak. En önemlisi buraya Boluspor'u seven gelecek. Kanında Boluspor sevgisi akacak. Menfaat sağlamak için, gösteriş yapmak için gelmeyecek. Kısacası Boluspor sevdalıları göreve gelecek. Bir şey anlatmak istiyorum. Birisi kulübe gidip 5 bin TL vermek istemiş. Adam git işine ya, biz senden 5 bin TL mi istedik demişler. 5 bin lirayı küçümsemişler. Yaşlı bir adam bu. Bu adam vakti zamanında Boluspor için bankalara kefil olmuş bir adam. Böyle bir yönetim olur mu? Daha fazla bir şey demeye gerek yok” dedi.

BUGÜN HER MAÇ ŞİKELİ. ŞİKESİZ MAÇ VAR MIYMIŞ?

Son dönemlerde yaşanan ve hukuka taşınan şike olayları hakkında da değerlendirmede bulunan Becikoğlu, şunları kaydetti: “Geçen yıl playoff'larda, Eskişehir'deyiz. Kulüp Başkanı da orada. 2. Dakikada kırmızı kart görüyoruz. Maliye Bakanı orada, orta hakem Eskişehirli, hakemler birliği başkanı Eskişehirli. Bolusporlu bir oyuncu kırmızı kart görüyor. Necip Bey orada, 1012 bin Boluspor taraftarı orada. Ben olsam ne yapardım, biliyor musunuz? Hemen olağanüstü olarak yönetimi bilgilendirir, devre arası maça çıkmazdım. Takımı çekerdim. 30 mağlup mu olacağım? Olsun kardeşim. En azından oradaki 12 bin taraftarın onurunu kurtarırdım. Ben hiçbir zaman maçı vermedim. Bütün diğer kulüpler Boluspor sayesinde para aldı. Benim zamanında şike var deyip kulübü düşürmeye kalktılar. Ama şike yoktu, mahkemeye verdik, tahkim kurulu başkanını istifa ettirdik. Mahkemeyi kazandık. Ama bunlar güç meselesi. Şimdi yapabiliyorlar mı? Bir başkan bir yere telefon açtığında işi bitirecek. Bugün her maç şikeli. Şikesiz maç var mıymış? Ne yapıyorlar, arayıp Sayın MKYK Başkanım maçıma şu hakemi gönder demek de şikedir. Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe 3 yıl şampiyon demesi de şike. Hatır şikesiymiş bilmem ne. Şikenin önüne geçemezler. Ama önüne geçilmesi için biz elimizden geleni yaparız. Nasıl yaparız bunu? Sözlerimizle, aldığımız kararlarla yapacağız bunu. Bolu halkının onurunu, gururunu incitmeden yaparız.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.