Becikoğlu'ndan BTSO Başkanı Kalaycıoğlu'nun sözlerine veryansın... ‘Şimdiye kadar neredeydiniz?’

Becikoğlu'ndan BTSO Başkanı Kalaycıoğlu'nun sözlerine veryansın... ‘Şimdiye kadar neredeydiniz?’

BTSO Başkanı Turgut Kalaycıoğlu’nun, Bolu’nun kalkınmada öncelikli iller arasına alınmaması sonucu, yatırımcıların Bolu’dan başka yerlere taşınabilecekleri ve bunun da büyük bir tehlike olduğu sözlerine Yılmaz Becikoğlu’ndan sert

BTSO Başkanı Turgut Kalaycıoğlu’nun, Bolu’nun kalkınmada öncelikli iller arasına alınmaması sonucu, yatırımcıların Bolu’dan başka yerlere taşınabilecekleri ve bunun da büyük bir tehlike olduğu sözlerine Yılmaz Becikoğlu’ndan sert yanıtlar geldi. Becikoğlu, “Bolu için şimdiye kadar ne yaptılar ki şimdi böyle konuşuyorlar. Soruyorum, şimdiye kadar neredeydiniz?”dedi.

1999 yılında yaşanan depremler sonrası BTSO Başkanı’nın Bolu’da hasar yok sözlerini kullandığını ifade eden Yılmaz Becikoğlu; “Kalaycıoğlu bu sözleri ile Bolu’nun adını televizyonlardan sildirdi” şeklinde konuştu.

Bolu’nun varoşları aç

Bolu’da yaşayan 50-60 kişinin ve bu kişilerin paralarının yatırımda kullanmamaları nedeni ile binlerce kişinin aç olduğunu ifade eden Yılmaz Becikoğlu; “Ben hayatım boyunca kazandığım paraları yatırıma dönüştürdüm. Banka faizine koymadım. Bu iş merkezinden 1129 kişi ekmek yiyor. Diğerlerini de sayarsak toplam 5000 kişi ekmek yiyor. Helal olsun. Herkes de parasını yatırıma yönlendirse kimse zor durumda kalmaz. Fakat şimdi İzzet Baysal Caddesi haricinde herkes aç” dedi.

İzzet Baysal’ın izinden gitmeliyiz

İzzet Baysal’ın tüm varlığını Bolu’ya yatırdığını belirten Becikoğlu; “Onun izinden gitmemiz lazımken, maalesef gidemiyoruz. Bolu’ya sahip çıkmamız gerekiyor. Zeki Baltacıoğlu’nun eşi Necla Baltacıoğlu küçük sanayiye okul yaptırdı, hiç kimse de çıkıp bir teşekkür etmedi” dedi.

İcraat lazım

Düzce’nin kalkınmada öncelikli il olduğunu, Bolu’nun hakkını ise hiç kimsenin aramadığını ifade eden Yılmaz Becikoğlu; “Artık ayağa kalkmak lazım. Gidip derdimizi Ankara’da anlatmalıyız. İzzet Baysal bir ufuk açtı. Biz de bunun peşinden gidip hakkımızı aramalıyız. Konuşmak yetmez icraat lazım” şeklinde konuştu.

Gazetecileri uyardı

Ayrıca Yılmaz Becikoğlu yaptığı toplantıda gazetecileri yapılan haberler konusunda; “Siz gençsiniz, patronlar her türlü haberleri yapabilir, siz müdehale edin ve sorun” şeklinde uyararak 20-30 milyonluk reklam karşılığı haber yapan gazeteler olduğunu ve bunların önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.