Bekçilik sınavı tarihleri belli oldu

Bekçilik sınavı tarihleri belli oldu

2019/1. ve 2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinden yayınlandı.

 

Binlerce kişinin başvurduğu 2019 yılı bekçilik alımı için Bekçiliğine Giriş Sınavı tarihleri duyuruldu. Bekçilik yazılı sınav duyurusu ayrıca meb.gov.tr'den yapıldı.Emniyet Genel Müdürlüğü’nden(EGM) yapılan duyuruda; “2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı kapsamında 15-29 Nisan 2019 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylara 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 09.00’da ‘2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı’ yapılacaktır. 2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı kapsamında 15-29 Nisan 2019 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylara 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 14.00’da “2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı” yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

SINAV KONULARI ve SONUÇ TARİHLERİ

2019/1. ve 2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav duyurusunda sınav konuları ve sonuç tarihlerine ilişkin şu ifadelere yer verildi: “Sınav konuları 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı ve öncesi müfredat programlarından oluşmaktadır. Sınavda çoktan seçmeli 5 (beş) seçenekli testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır. Kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, kan şekeri ölçüm cihazı ve benzeri) hariç sınava gelirken yanlarında; çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlarla, depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, databank, sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not defteri vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneleri bulunan adaylar sınav binasına alınmayacaktır.

Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklardır. Ayrıca adaylar sınava şeffaf şişe içinde su getirebileceklerdir.

Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, geçerlik süresi devam eden pasaport veya sürücü belgesi) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Nüfus cüzdanlarını değiştirmek için nüfus müdürlüklerine başvuru yapan, nüfus cüzdanları nüfus müdürlüklerince alınan adaylar, nüfus müdürlüklerince kendilerine verilen fotoğraflı ve imzalı veya mühürlü geçici kimlik belgesi/ kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabilecektir.

Sınav soruları ve cevap anahtarları 16 Temmuz 2019 tarihinde www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Sınav sonuç bilgileri 7 Ağustos 2019 tarihinden itibaren www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum