BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ: "Bolu’nun önünü kesmeye çalışanları affetmem&quot

BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ: "Bolu’nun önünü kesmeye çalışanları affetmem"

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu'nun sorunlarını bir bir çözmeye çalıştıklarını belirterek ; “Bolu'nun önünü kesmeye çalışanları Bolu affetmez, ben zaten affetmem” diye konuştu.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu'nun sorunlarını bir bir çözmeye çalıştıklarını belirterek ; “Bolu'nun önünü kesmeye çalışanları Bolu affetmez, ben zaten affetmem” diye konuştu.

Otopark sorunu Bolu'nun en büyük sorunlarından biri. Ana cadde dahil bütün sokakların araç trafiğini engelleyecek şekilde park alanı haline dönüşmüş olması, sürücüleri ve yayaları da zor durumda bırakıyor. Eski Belediye Başkanı Necdet Gören zamanında otopark olarak belirlenen alan, Yüksel Ceylan Belediyesi döneminde, yeşil alan olarak düzenlenmiş olan Cumhuriyet Parkı ismi verilerek, bir dinlenme yeri olarak vatandaşların hizmetine sunulmuştu.

Geçtiğimiz gün ise, Bolu Belediye Meclisi, uzun zamandır üzerinde durdukları otopark sorununun çözümü için attığı adım ile, yine muhalefet ve belediyeyi karşı karşıya getirdi. Belediye Meclisi, Cumhuriyet Parkı'nın üzerinde bulunduğu araziyi otopark alanı olarak belirleyerek tekrar karara bağlamasının tepkilere neden olması Alaaddin Yılmaz'ı kızdırdı.

“Şarlatanlar her dönemde çıkacaktır, kozlarını benimle paylaşsınlar”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yaptığı açıklamada, hizmet yarışında olduklarını belirterek “Bolu'ya hizmet için baş koymuşum. Bolu'nun otoparka ihtiyacı var. Buna karşı çıkanları Bolu affetmez. Boluluya karşı çıkanları da ben affetmem. Şarlatanlar her dönemde çıkacaktır. Onların kozlarını benimle paylaşmasını isterdim. Bolu'ya zarar vermesinler yeter” dedi.

“Niyetimiz kavga gürültü çıkarmak değil”

Alaaddin Yılmaz, gazetemize yaptığı açıklamada, Bolu'nun sorunlarını teker teker çözmeye çalıştıklarını belirterek buna engel olmaya çalışanları Bolu'nun da kendisinin de affetmeyeceğini söyledi. Yılmaz Eski Belediye Başkanlarından Muzaffer Işın zamanında Bolu'ya kazandırılan katlı otopark dışında, bu zamana kadar hiçbir çalışma yapılmadığının ve sorunun da nüfusa ve araç sayısına bağlı olarak otopark sorununun büyüdüğünün altını çizerek; “Biz hizmet yarışındayız. Bolu'nun şu anda ciddi bir park sorunu var. Onu çözmeye çalışıyoruz. Cumhuriyet Parkı'nın olduğu yer Necdet Gören zamanında park alanı olarak belirlenmişti. Biz Necdet Gören'in projesine sahip çıkıyoruz ve Bolu'nun park sorununu çözmek istiyoruz. CHP'nin buna karşı çıkması kendilerine karşı çıkmaktır. Atatürk Orman Parkı'nı belediyemize alacağımızı söylediğimiz zaman da inanılmaz tepkilerle karşılaşmıştık. Onlar bunu hayal bile edemediler, ama şimdi o park belediyenin ve en güzel şekilde değerlendirmek için projeler, planlar üretiyoruz. Aynı şekilde otopark sorununu çözüp bu hizmeti Bolu'ya sağlamak için de elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

23.05.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.