BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ; ‘Çifte standart uyguluyorlar’

BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ; ‘Çifte standart uyguluyorlar’

Yaptığı yazılı basın açıklamasında Belediye-İş Sendikası’nın bundan önce ödenemeyen işçi ikramiyeleri için aylık %60, yıllık %720’yi bulan faiz talep ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Bu talep Bele

Yaptığı yazılı basın açıklamasında Belediye-İş Sendikası’nın bundan önce ödenemeyen işçi ikramiyeleri için aylık %60, yıllık %720’yi bulan faiz talep ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Bu talep Belediye-İş Sendikası’nın çifte standart uygulamasının bir göstergesidir" dedi.

Yaptığı yazılı basın açıklamasında, Belediye-İş Sendikası’nın ödenemeyen işçi ikramiyeleri için şimdiye kadar hiç talep edilmeyen aylık %60, yıllık %720’ye varan faiz talep edildiğini ifade eden Başkan Yılmaz, "Bu talep Belediye-İş Sendikası’nın çifte standart uygulamasının bir göstergesidir. Belediye’nin insafsızca talep edilen bu ağır yükü kaldırması mümkün değildir" dedi.

Belediye hakkında basında ve kamuoyunda yanlış anlaşılmalara sebebiyet verecek haber ve yorumların yapıldığını, bu sebeple kamuoyuna ve basına açıklama yapma zorunluluğunun doğduğunu ifade eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Belediyemizin seçimlerden önceki hizmetleri artarak devam etmektedir. Belediyemizde çalışan mevcut personel ihtiyacının çok ötesinde olup, Belediye gelirlerinin %88 oranı personele ödenmektedir. Bu durumun devam etmesi halinde, 2005 yılı başında Belediye’nin gelirlerinin tamamından %15 daha fazla ödenerek bu oran % 115’e ulaşacaktır. Ayrıca, Belediyemizin şu an itibariyle işçilere olan ikramiye borcu bir trilyon liradır. Emeklilik süresi dolan ama parasızlıktan dolayı emekli edemediğimiz işçilerin kıdem tazminatı tutarı da bir trilyon lirayı bulmaktadır. Belediye’nin acilen ödemesi gereken bu parayı bulması ve ödemesi de mümkün değildir.Bu şartlar altında ileriki aylarda memur ve işçilerimize ücretlerini ödeyememesi söz konusudur" dedi.

Belediyenin işçi çıkartmaktan yana olmadığını, bu konuda başta işçi ve işçi sendikası olmak üzere ilgili taraflarla görüşmeler yapıldığını, fakat bir sonuç alınamadığını söyleyen Yılmaz, "Görüşmelerden sonuç alınmış olsaydı, çalışanların ayda 5 gün ücretsiz izine ayrılması suretiyle işçi çıkartma durumu meydana gelmeyecekti. Zorunlu olarak çıkarılacak işçilerimizin işsiz kalmamaları için yoğun gayretler sonucunda 90 işçimize iş imkanı da sağlanmıştır" dedi.

Belediye-İş Sendikası’nın bundan önce ödenemeyen işçi ikramiyeleri için şimdiye kadar hiç talep edilmeyen aylık %60, yıllık %720’yi bulan faiz talep ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Yıllık enflasyon oranının %10 olduğu ülkemizde, Belediyenin kendisinden insafsızca talep edilen bu ağır yükü kaldırması mümkün değildir. Bu talep Belediye-İş Sendikası’nın çifte standart uygulamasının bir göstergesidir. İşçinin hakkını savunduğunu iddia eden Belediye-İş Sendikası, bu uygulamasıyla, geçmişte işçinin hakkını korumadığını açıkça ortaya koymuştur. Mevcut personel sayısız göz önüne alındığında, Bolu’ya hizmet etme imkanı kalmayacaktır" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.