Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; "Gezgin’e katılmıyorum"

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; "Gezgin’e katılmıyorum"

AKP İl Kongresi'ne sayılı günler kala, İsmail Gezgin'in açıklamaları ile ısınan hava, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın ifadeleriyle daha da ısınacağa benziyor. Yılmaz; “Gezgin'in o sözlerine katılmıyorum. Bizim 600 del

AKP İl Kongresi'ne sayılı günler kala, İsmail Gezgin'in açıklamaları ile ısınan hava, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın ifadeleriyle daha da ısınacağa benziyor. Yılmaz; “Gezgin'in o sözlerine katılmıyorum. Bizim 600 delegemiz var. Onlar hür iradeleri ile hareket edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

    Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AKP'de başlayan il kongresi sürecini gazetemiz için değerlendirdi. Yılmaz, tek kişinin söz sahibi olduğu sisteme komünist yönetimlerde bile rastlanmıyor diyerek; "Gezgin'in, 'Biz kimi işaret edersek o başkan' sözlerine katılmıyorum. İl Başkanlığına merkez ilçenin etkisinin bu cümlelerle ifade edilmesi yanlıştır” dedi.

301 sayısı bulunacak

    AKP'de yaşanan süreci bayrak yarışı olarak niteleyen Yılmaz; “İsmail Gezgin'in açıklamalarında kullandığı sözler doğru değildir. Aslında matematiksel olarak bile doğru değil. Bu durumda, 250 delegeye sahip merkez ilçenin tamamı aynı isimde birleşecek. Ve diğer ilçelerdeki 350 delegeden de 51 delege onlara katılacak. Yani 301 sayısını bulacak. AK Parti de hür irade her zaman geçerli olacaktır. Alınacak kararlar kimsenin tekelinde değil” şeklinde konuştu.

Kazanan Bolu olacak

    AKP'de il kongre sürecinin demokratik şekilde süreceğinin altını çizen Alaaddin Yılmaz, “Parti teşkilatları oluşturulurken her isim özenle seçildi. Rastgele seçmedik. Bir isimi bulurken bile mücadele verdik. Ekip çalışması her zaman ön planda oldu. İlçe kongremizde iki adayımız da el ele oturdular. Olgun ve güzel bir kongre oldu. Aynı şekilde il kongresi de aynı demokratik kurallar içersinde gerçekleşecek ve kazanan Bolu olacaktır” dedi.

24.03.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.