BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ; ‘Kimisi iş peşinde, kimisi şov peşinde’

BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ; ‘Kimisi iş peşinde, kimisi şov peşinde’

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye’de varolan işçi problemini daha önce siyasi partilerle de, sivil toplum örgütleri ile de görüştüklerini ifade ederek, "İşçiden yana olmak bu değil. Şu anda sadece gerginlik yaratıyo

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye’de varolan işçi problemini daha önce siyasi partilerle de, sivil toplum örgütleri ile de görüştüklerini ifade ederek, "İşçiden yana olmak bu değil. Şu anda sadece gerginlik yaratıyorlar. Söylenecek tek birşey var; Kimisi iş peşinde, kimisi şov peşinde" dedi.

Belediye-İş Sendikası tarafından düzenlenen mitinge, ilimizdeki sivil toplum örgütleri tarafından oluşturulan Emek ve Demokrasi Platformu’ndan ve siyasi partilerden destek gelmesi konusunda Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, işçi problemi ile ilgili hem siyasi partilerle, hem de sivil toplum örgütleri ile görüşmeler yaptıklarını ve düşüncelerini kendileri ile paylaştıklarını ifade ederek, "Böyle bir hareket yapacaklarsa, neden daha önce yapmadılar. 4 aydır biz bu işle uğraşıyoruz. Onlar neredeydiler. Kimileri iş peşinde, kimileri şov peşinde" dedi.

"İŞÇİDEN YANA OLMAK BU DEĞİL"

İşçiden yana olmanın bu olmadığını vurgulayan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Ortalık toz duman olunca ortaya çıkıp sadece gerginlik yaratıyorlar. Şimdiye kadar birşeyler yapsalardı ve sendikanın ücretsiz izin teklifimizi kabul etmesini sağlasalardı" şeklinde konuştu.

"YAPILANLARIN BOLU’YA BİR FAYDASI OLACAK MI?"

Göreve geldiği günden buyana varolan işçi problemini çözebilmek için elinden geleni yaptığını ifade eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Biz işçinin burnu kanamasın diye çok gayret sarfettik. Hiç kimse bizim yanımızda olmadı. Şu anda yapılanlar yalnızca ortamı bulandırmak, o kadar. Önce şunu düşünmek lazım; Yapılanların işçiye bir faydası olacak mı, Bolu’ya bir faydası olacak mı?"

"BU İLK DEĞİL"

Şu anda ortamı gerginleştirenlerin daha önce de İzzet Baysal’ın adını kullanarak ORÜS’ün özelleştirilmesi konusunda aynı tavırla ortamı bulandırdıklarını ifade eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Bu yapılanlar ilk değil. Daha önce de başka konularda ortaya çıkanlar şimdi neredeler? Amaçları müsbet birşey yapmak ya da işçimize yardım etmek değil" şeklinde konuştu.

"BİZ HİZMET PEŞİNDEYİZ"

Mayıs ayına kadar bu problemlerin devam edeceğini ifade eden Başkan Yılmaz, "Biz hizmet peşindeyiz. Hizmetleri gördükçe bazıları alkışlar, bazıları da tepki gösterir" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.