BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ; ‘Teklifimiz reddedildi’

BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ; ‘Teklifimiz reddedildi’

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bir hafta önce işçilere sunduğu iki ay dört günlük ücretsiz izin seçeneğinin bir kısım işçi tarafından kabul edildiğini, bir kısım işçi tarafından kabul edilmediğini ifade ederek, “Bu proble

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bir hafta önce işçilere sunduğu iki ay dört günlük ücretsiz izin seçeneğinin bir kısım işçi tarafından kabul edildiğini, bir kısım işçi tarafından kabul edilmediğini ifade ederek, “Bu problemin çözülmesi için herkesin bu teklifi kabul etmesi gerekiyordu. Bu olmadığına göre, teklifimiz reddedildi. Bu durumda elime gelen dosyaları değerlendirerek bir karar vereceğiz” dedi.

Yeni Belediye Nikah Salonu’nda Belediye işçilerinin de katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, iki ayı geçkin bir zamandır fazla işçi sorununu çözmek için uğraştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Şuanda fazla çalıştırdığımız 117 işçiden dolayı suçlu durumdayız. Bu konuda çözüm için ne yapalım diye birçok kez tartıştık. Fakat bir sonuç çıkmadı” dedi.

SENDİKA İLAVE VİZE ALIN DİYOR

Birçok kez görüştüğü sendika başkanının kendisince mantıklı bir öneri getirdiğini, bu yüzden kendisine teşekkür ettiğini ifade eden Yılmaz, “Sendika ilave vize alarak bu olayı çözelim diyor. Fakat Valilik bu işe sıcak bakmıyor. Oldu ki ilave vize aldık. Şuanda sigorta ve vergiyi ödeyemiyoruz. iki ikramiye borcumuz var. 2-3 ay sonra maaşları da ödeyemez hale geliriz. O zaman sorun çözülmüş olacak mı? İlave vize alma olayı hiçbir şeyi çözmeyeceği için böyle bir yola gitmeyeceğim” dedi.

SON KEZ SÖYLÜYORUM; BU ÇIKIŞ DEĞİL, İZİNDİR

Ücretsiz izin olayının bir çıkış olmadığını, mutlaka geri dönüleceğini defalarca söylediğini ifade eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Ben Belediye Başkanı olarak söylüyorum, izine çıkan döner. Kimse çıkmasın diye, kimseyi çıkarmak zorunda kalmayalım diye elimden geleni yaptım” dedi.

DAİRE MÜDÜRLERİ LİSTE HAZIRLAYACAK

Belediye işçileri arasında hiçbir ayırım yapmadığını, herkesin geçici işçi pozisyonunda olduğunu ifade eden Yılmaz, “Daire müdürlerine biriminizdeki en ideal sayıyı bulun, problem olan ve beraber çalışmak istemediğiniz personelin listesini çıkarın dedim. Bu arada şunu da öğrendim ki, bir ay içinde 29 kişiden fazla işçi çıkarmak için üç kuruma başvurmak gerekiyormuş. En geç Pazartesi ya da Salı günü elime gelen dosyaları değerlendireceğiz ve bir karar vereceğiz. En kötü karar kararsızlıktan iyidir. Benim bu kadar beklememin nedeni, “Beni neden işsiz bıraktınız?” demeyesiniz diyeydi” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.